• çocuğun ağaçta kalan topa attığı taş gibi hissetmektir, top alınınca hızlıca yere düşersiniz o kişi için..
  • bir fobidir.

kimi insanlar vardır, kurdukları her ilişkide, dostluk/ arkadaşlık/ 1 gecelik/ 10 yıllık, her birinde kendilerini varlık sahibi, mevzuyu alıcı taraf sizi de arada komisyoncu olarak görürler,
    ...

http://dalayvelama.blogspot.com/…-gelme-fobisi.html
  • yeri gelir seve seve yaparsın. mala bağlamanın kaçınılmaz sonucudur. bir dostoyevski romanı gibi, sonunu bilirsin ama o sonu beklemek bile heyecan verir, beklemenin tadını alır onu yaşarsın. olur öyle.
  • karşı tarafın duygularından, zaaflarından, iyi niyetinden yararlanmak. kullandığınız kişinin duygularıyla hamur gibi oynamak.

buna göz yummak ise ayrı bir salaklık. belki de göz yumarak sizde, sizi kullandığını düşündüğünüz kişiyi kullanıyorum diye aklınızdan geçirebilirsiniz ki, o zaman bunun adı kendini kandırmak olur.

(bkz: ben yandım eller yanmasın)
  • suratta "poker face" dediğimiz ifadenin belirmesine neden olur. kişi kullanıldığını anladığı an dünya zikinde olmaz. bakın dikkat edin; kullanıldığını anladığı an diyorum. bünyeye göre değişmek suretiyle, birkaç gün içinde ağlama seansları başlar. akabinde sosyal medyada öğütler verilir, "ben ettim bakın böyle oldu, amman siz de etmeyin" denilir.

aslında yapılması gereken, hatanın kimde olduğunun sorgulanmasıdır. hata kendinizdeyse bundan sonra kimseye haddinden fazla güvenmemeyi öğrenirsiniz. yok eğer hatayı karşınızdakinde bulursanız o zaman şu yukarıdaki paragrafta belirttiğim sızlanmaların hiçbirine girişmenize gerek kalmaz. rahat rahat geçinir gidersiniz.
  • kullanılıp bir kenara atılmaktan şikayetçi biri tarafından size yapıldığında halinize bakıp bakıp gülme nedeni.

sinir bozukluğundan...
  • bir hikayeydi hayat,

ve ben o hikayede yer edinmeye çalışan bir karakter olmak istiyordum.

esas oğlandan, yancısından, anasından, babasından, figüranına...

hepsinin hikayesinde vardım ben, hepsinin oluşma aşamasında vardım.

hikayenin sonuna dogru düşündüm ;

acaba hangisi ben olacağım,

esas oğlan olmasa bile yancısı, ev sahibi olmasa bile uşağı

olmaya razıydım ben.

ben hiçbiri değilmişim.

nokta ve virgüllerden ibaretmişim.

anlayacağım yazar tarafından kullanılmışım ben.

ağzımdan, son gücümle, son cümlem dökülecekti belki de ;

'' senin kalemini sikeyim ''
  • bağışlamaya gönüllü olanları,sırtını sadece iyi niyete dayayanları,haklı olsa bile karşısındakini incitirim endişesiyle yenik gibi görünenleri bekleyen kaçınılmaz son.illa ki kullanılmak olur bu davranışların sonu.
    kullanılan acı çekip iyi niyetini sorgularken kullanan kendini akıllı sanar ve keyfine bakar.
  • para, kariyer ve bilimum çıkar uğruna kendinden ödün vermektir.
    en acınası olan işyerlerinde her daim görme imkanı bulduğumuz edilgen olmayı özümsemiş yavşak güruhtur.
  • birine güvenip güvenemeyeceğini anlamak için önce ona güvenmelisin demişti...

sonra birilerinin hayatımı otel masrafından kaçmak için kullandığını fark ettim.

nasıl mı?

giriş, gelişme, sonuç bölümlerindeki farklılıklardan

işte o an diyorsun ki yine otel masrafından kaçan biri gelip hayatını kullandı ve gitti.

sanırım bu defa çok pis kullanıldım.
hesabın var mı? giriş yap