şükela:  tümü | bugün
  • bir tür atakürt’e ihtiyaçları var ama şimdiye kadar ortalıkta görülen tek figürleri öcalan, o da ilgili topraklardan uzakta.
  • ilkokul seviyesidir,

biraz zeka olsa kurmayacaklarını bunu denerken tarumar olacaklarını bilirlerdi çünkü. atatürk lazım demişler, atatürk eğitimli bir osmanlı subayıydı, birden çok dili konuşabilir, geometri, matematik, hukuk, tarih, coğrafya bilirdi.

eğer ki kadın ve çocuk haklarının yılmaz savunucusu hepimizin kurtarıcısı hdp devletine değil de bölhgedeki cehalete savaş açsaydı neden bir atakürt çıkmasındı ki? ama o kadın haklarını, çocuk haklarını sadece terör örgütünün sevmediği kişileri sindirmek veya istemediği siyasete mani olmak için kullandığı için pkk'nın 15 yaşında kızları dağa çıkartıp eline silah vermesinde problem görmedi. bölge halkıknın en büyük problemi 13 yaşında gelinlerken o gidip 20 yaşında mehmetçiği 1 yaşında bebeği bombalı terör eyleminde katlederek kendisine devlet kuracağını zannetmeseydi eğer neden kürt halkında da bir atatürk'ü olmaasındı ki de mi yani?

ama böyle olmadı. eğer ki hdp eline prezervatifleri alıp köylerde balon gibi şişirip aha bunları kullanın deseydi bile neden olmasındıki ama o her evde en az 2 gelin 60 yşında dedin 15 yaşında kızdan baba olmasını kendisine asker yetiştiriyor diye makul saydı.

kürtlerle alakası yok, yanlış anlamayın güney doğudan atatürk falan çıkmaz. maksimum öcalan çıkar, aynaya bile bakmadan; "kürt karıları bana bayılıyı" diye 15 yaşındaki çocukları nasıl kadın yaptığını ağzından salyalar akıtarak ballandırır durur. eh lideri öcalan olanın takipçiside maksimum selehattin olur. çıkar eğitimsiz cahil haliyle ahkam keser eline kitap alır içeriğini bile okumamış ne kadar rezil olduğunu anlamak için bile karşısında bir muhatap bile bulamaz.

güneydoğudan atatürk çıkmaz ne tarih, ne coğrafya, ne hukuk, ne geometri, ne de matematik biliyorlar. ne de bilmek istiyorlar. onlar kürtçe biliyorlar ve başkada bir şey öğrenmek istemiyorlar. bizim çocuklarımız ingizlizce fransızca dillerde eğitim almak için götünü yırtarken, onlar ama okul türkçe biz anlamıyoruz diyerek önce dağa çobanlığa ardından dağa terörist olmaya çıkıyorlar.

eğitim kültürü yok ki, eğitileceğine kendisi bile inanmıyor ki. adam kabullenmiş kız kardeşinin de elinden tutup dağa çıkacak devlete kurşun sıkacak. kız kardeşinin üstünden geçtiklerini anlayınca bir şeyler netleşirse gelip devletine teslim olacak. eh onuda farkedemediyse beraber mağaralarda aç susuz birbirlerine sürtüne sürtüne ısınıcak.

bunu da büyük bir amaç için yaptığını sanacak. eline hiç bir şey geçmediğini, ne kendisinin, ne halkının bir adım ileriye gidemediğini bu cefaları sadece kız kardeşininde elinden tutup dağa çıkması için çektiğini anlamayacak. doğudan atatürk falan çıkmaz, eğitime bilime sanata vakit ayırmak için o silahı atmadan doğudan inönü de çıkmaz tayyip bile çıkmaz.

kafası çalışan bir kişi çıkıp lan ne oluyor biz salak mıyız? türk gençleri endüstri 4.0 ı sen ilk gördün ben ilk gördüömü paylaşamazken, yerli uçak mı yapsak, tarımda mıdijitalleşsek diye birbirini boğazlarken, biz bilmem kaç yüz savaş uçağı, ihası, sihası, kızıl ötesi kamerası, tankı, helikopteri olan ülkeyi 60 bin çovanb nasıl yeneceğiz diye düşünene kadar çıkmaz.

bu gün bir fenerbahçe galatasar maçına gitsen lan pkk'yla savaşacaz size silah öğreteceğiz devlet arkamızda türk kızları da var dağda onları da sikiyoruz size gelin lan dese rahat 15 bin militanı bir anda toplayacak bir ülkeye karşı 15 bin militanla nasıl karşı duracağız niye silah aldık elimize bomba patlatarak devlet mi kurulur, sivil öldürerek devlet mi kurulur demezse güney doğudan atatürk falan çıkmaz.

belki 10 yıl önce amanoslara sıkışmıştık, belki o dönemler dağlara ayak basamıyorduk ama artık iha ve siha ile teknolojiyi bir anda en iyi kullanan devletlerden birisi olarak o savaşı orada biz kazandık.

önünüzdeki maçlara bakın artık. silahla bu işi beceremezsiniz çok geç. aha bak suriyedeki tüm kürt şehirlerini kaybediyorsunuz. rakka falan kürt şehri değil. menbiç bile değil ki o da elinizde kalmayacak belli oldu.

ee ırakta her gün kandile mesafe azalıyor. türkiye de 1 km2 bile alan hakimiyetiniz kalmadı. bütün dağlar sizindi asker turistik seyehate geliyordu sadece. bu savaş ki savaş değil diyenlere katılmıyorum savaş. türkiye tarafından net bir şekilde kazanıldı. artık kendinizi bilime sanata ve kültüre adamazsanız afganlardan bile beter duruma düşeceksiniz.
  • okyanus ötesindedir. burada sadece sinir uçları bulunur.
  • yoktur.bırakın devlet kurmayı isyan etmek için bile başkalarının liderliğine muhtaçtırlar.aşiret anlayışını aşmaları çok zordur.iki önemli isyanın elebaşları şeyh said ve seyit rıza kürt değildir zaza'dır.