• biliyorum bu başlığı açmam sonucunda terörist ilan edilip, linç edileceğim. çünkü bizim halkımız vergilerle sömürülmesine, devletin hayatlarını koruyamamasına, patlayan bombalara, sırf polislere ayakkabınızla girmeyin dedi diye öldürülen gencecik insanlara, kolluk kuvvetleri zulmüne ve hatta inançlarının bile sömürüsüne; tek bir kelime dahi etmeyip konu kürtler olunca inanılmaz bir birlik ve beraberlik içinde oluyorlar. doğu da bir çok yer de %80 in üzerinde oy almış, büyük kentlerin bazıların da 3. büyük parti seçilmiş bir siyasi partinin hemen hemen bütün yöneticileri hapse atılmıştır. doğu da sandığınız gibi sandıkların başında elinde keleş ile beklenilmiyor. seçim ortasında elektrik kesilen yer diyarbakır değil ankara idi. mühürsüz oyları kabul edelim diye son dakika karar alan ysk idi. hile doğu da değil bu büyük yerlerde dönüyor. öyle ki iktidar sahipleri seçim kampanyası boyunca sadece ve sadece kürtleri düşman gösterip, nefret söylemlerin den başka birşey yapmıyor. nasıl ülkemizde ki karadeniz' de ki laz'lar akp yi benimsemişlerse doğu ve türkiye'nin bir çok yerinde ki kürtler ise kendilerini meclis'te hdp nin temsil etmesini istemişlerdir. fakat türkiye de iktidar sahipleri hiç bir zaman türkiye büyük millet meclisi olarak devam etmesini istememiş türk meclisi olarak dahi kalmasını istemeyip halkı kürt düşmanlığıyla doldurarak bundan beslenerek rejimi mutlak teokrasi konumuna yavaş yavaş getirmeklerdedir ve buna tek ses çıkaran demokratik kalman isteyen kürtler ve anamuhalefettir. mhp şuan ki varlığını ve yapmış olduğu krikoluktan bahsetmeye değer bile bulmuyorum. umarım faşistlik değil de atatürk milliyetçiliğini benimseyerek "gerçek ülkücülük okumaktır." diyen sağ görüşlü arkadaşlar akşener'e oy verir. en azından kendisi de ülkenin şuan bulunduğu konumun farkındadır. konumuza dönecek olursam. kendi adıma kürt kökenli türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak, amcası sırf türkçe bilmiyor diye işkencede can vermiş, babası zulümden kaçıp şehre sığınmış, akrabaları arasında sırf hakkını, babasının hesabını sorabilmek adına terörist ilan edilmeyi göze almış insanların olduğu bir birey olarak sormak istiyorum. seçim oluyor oy kullanıyoruz. yapılan hilelere rağmen barajı geçip meclis'e giriyoruz. ama vekil olarak seçtiğimiz insanlar hapse atılıp hakim karşısına bile bir yıl sonra ancak çıkarılıyor. çoğunun savcılıktan dosyası bile gelmemiş. hapiste olmayan vekillerimizin milletvekilliği düşürülüyor. sosyal medya dan hak arıyoruz hakaret davası açılıyor. sokağa çıkıyoruz gaz yiyoruz onu bırak slogan atmayıp sadece yürümeye bile izin yok. kaldığımız yerler evlerimiz bombalanıyor. yanlış anlamayın ha kandil'den falan bahsetmiyorum. diyarbakır gibi 10 sene öncesine kadar doğunun başkenti gösterilen yerlerden bahsediyorum. yatak odalarımızın aynalarına küfürler yazılıyor. evlerimizi yıkılıyor ötesi var mı? bütün bunları dile getirsin, hakkımızı arasın, zulmü durdursun diye seçtiklerimiz ise hapse atılıyor... sen vekil seçtirme, evlerini yak yık, işkence et, karısının kızının yanında bokunu yedir, görüşe giden anaya sadece nasılsın dedirt sonra da kürtler teröristtir. eğer ki bizim uğradığımız zulümün binde birini görseydiniz dünyayı kana bular sokaklardan oluk oluk kanlar akıtırdınız... buna rağmen bunlara rağmen biz kardeşiz diyoruz. savaşa son verelim konuşalım, oturalım. derdimizi anlatalım istediklerinizi söyleyin diyoruz. meclis'e parti sokuyoruz ama nefret söylemlerinize ve hedef göstermelerinize savunma yapmaların dan sıra derdimizi anlatmaya gelemeden hapse atıyorsunuz. son olarak kısa bir anektod ile bitirmek istiyorum. bu ülke de bir kürt cumhurbaşkanı olabiliyor. bir kürt başbakan, bakan, iş adamı olabiliyor. bu ülkede bir kürt milletvekili de olabiliyor. ancak ne zaman kürt; kürt olmak istese ne mevki makam sahibi ne de yaşama hakkı sahibi olamıyor...
  • türklere de yaptıran yok, ama yapıyorlar.
  • 550 milletvekilinin etnik kökeni arastirildiginda (bana göre çok gereksiz bir iş olur) yanlış olduğunun görüleceği önerme. burdaki kasıt etnik siyaset ya da bölücülük ise türkiye cumhuriyeti yasalarına göre yaptırılmamasi gayet normal.

şu pkk siyasetini ve pkkli teroristlere olan nefreti kürtlere mal etme çabası bence artık ise yaramıyor gibi. toplumsal barışın önündeki en büyük engelin pkk denilen kan emici teroristler ve onun siyasal uzantısı malum çevreler olduğunu kürt vatandaşların da artık gördüğünü düşünüyorum.
  • ülkenin herhangi bir vatandaşına yaptirmadiklari icin böyle ayristirici düşünmeye gerek yok .he birgün turkune lazina cerkezine yaptirirlar da kürtlere yaptirmazlarsa o zaman anlarım...
  • bu ulkede kurtler cumhurbaskani da oldu basbakan da oldu, icisleri bakani da oldu, holding patronu da oldu, hersey oldu. gercek ariyorsaniz gercek budur. bitmedi aglamalariniz sizlamalariniz. bi de masum ayagina yatiyor ibneler, ben miyim ulan tanimadigim insanlari bombalarla patlatan, köylüleri öldüren? onbinlerce masum insan öldürdünüz, bebekleri bile kestiniz. utanmadan fasist tc demezler mi bi de, inanilir gibi degil. ayrica turklerin bi sorunu varsa o da araplarladir. 'yalan soyluyorsam arap olayim', 'ne arabin yüzü ne samin kayisisi', 'arap yagi bol bulunca gotune surermis' vb. deyimlerimiz var, severek kullaniyoruz, hatta kopeklerimize de arap ismi koyuyoruz falan. ama kurtler oyle degil, canimiz cigerimiz, ve bi tane kurtler hakkinda soylenmis kotu bir atasozu bulamazsiniz, gercek buradan belli. hatta kurt olarak bile ayirmiyoruz kimseyi, siz yirtik dondan firlar gibi ama kurtlerin hakki böhüheo falan diye ortaligi ayaga kaldiriyorsunuz olay bundan ibaret. kimse kürt diye ikinci sinif insan muamelesi görmüyor türkiye'de. hatta kürt diye siniflandirmiyoruz bile, ama bir grup kürt milliyetcisi kendilerine kürt diyor bu ugurda katliamlar yapiyor. olacak is degil. kardes kardes yasiyoruz derdiniz ne olm sizin? ne kafa siktiniz birader.
hesabın var mı? giriş yap