2876 entry daha
  • şu filmi nbc değil de, herhangi bir yönetmen çekseydi yerden yere vurulur, itin bir tarafına sokulurdu ama işte ekşiçi entel olmanın gerekliliklerinden biride full nbc övmek olduğu için sabah akşam övülüyor film.

neresi övülüyor onuda anlayamadım bir türlü. başlığı şükela moda alıp 3-5 sayfa okudum, girilen entryler full "ben de doğuda öğretmenken..." ile başlayan öğretmen entryleri ya da karakter analizi yapan "sedat: egoist, zart zurt, kenan: şöyle böyle" ile devam eden entryledi.

bir kişide filmin anlattığını, bize katması gereken şeyi anlatmamış. basit bir öğretmenin hikayesi işte. bu kadar yani. doğuda yaşayan her 10 öğretmenden yarısının başına gelebilecek olaylar silsilesi. başka bir şey yok.

yemek sahnesinde yaşanan konuşma zaten baştan falso. kimse o kadar kitap gibi konuşamaz. hoş, o sahne yönetmenin tercihi doğrultusunda öyle olmuş olabilir.

gerçekçilik, doğallık için bu kadar kasan bir yönetmenin seyirciyi bir an olsun "bu bir film, gerçekliğe dönün" mesajıyla oyuncuyu dekordan çıkarıp set tuvaletine gönderme sahnesi oldukça gereksizdi.

merve dizdar için filmin başından sonuna kadar "ödüllük performans nerede?" diye seyrettim. ilk 1 saatinde gözükmedi bile. toplasan 30 dklık sahnesi yoktur, başlık altında yazıldığı gibi politik bir ödül olduğunu düşünüyorum.

eyyorlamam bu kadar. let the linç begin.
164 entry daha
hesabın var mı? giriş yap