• justin hurwitz'in elinden çıkan, muhteşem filmin muhteşem soundtrack'i. parça listesi aşağıdaki gibidir.

1) another day of sun by la la land cast

2) someone in the crowd by emma stone, callie hernandez, sonoya mizuno and jessica rothe

3) mia & sebastian's theme by justin hurwitz

4) a lovely night by emma stone and ryan gosling

5) herman's habit by justin hurwitz

6) city of stars by ryan gosling

7) planetarium by justin hurwitz

8) summer montage / madeline by justin hurwitz

9) city of stars (from "la la land" soundtrack) by emma stone and ryan gosling

10) start a fire by john legend

11) engagement party by justin hurwitz

12) audition the fools who dream by emma stone

13) epilogue by justin hurwitz

14) the end by justin hurwitz

15) city of stars humming [feat. emma stone] by justin hurwitz
  • nedense bütünlüğü zayıf filmler hep soundtrack ile vuruyor izleyiciyi; en azından ben müziğe ve işitsel bütünlüğe önem verdiğim için bende böyle gösteriyor kendisini bu durum. soundtrack'ını başa sarıp sarıp dinliyorum, anlam veremediğim düşünceler, silik görüntüler, hızlı adımlarla yürüdüğüm arnavut kaldırımlı sokaklar; filmdeki gibi akşamüstü güneşin batışını izlemeye gittiğim şehir köşeleri, büyük ve yaşlı ağaçların gölgelerinin altında yürüdüğüm caddeler düşüyor aklıma.

bir ilkbahar akşamı yaprakları yeni tomurcuklanan ağaçların altında, sevdiğim yürüyüş güzergahlarından birinde bu albümü dinlemek için sabırsızlanıyorum, özellikle de şu parçalar:

mia & sebastian's theme
    city of stars (humming)
    the end
    city of stars
    a lovely night
  • yalnizca ritmle kotarilmis muzikler son 10 senenin trendi.
    romantik filmin soundtrackinde suregelen 80'ler ve ballad takintisi da bu album ile bir mola vermis neyseki.
    yeni nesle cazi da sevdirebilir bu.
    bir de alisilagelmis enstrümanlardan daha genis katilim var ve cok sukur ki, zorlama vokallerle bir melodi yaratmak yerine, gufteyi besteye uydurmuslar.
    kulaklarin pasini silecek bir sure...
  • soundtrak'ın on nolu şarkısı olan start a fire bence yaz aylarının hiti olacakken, kışa kurban gitmiştir.
  • loop'a alınan mutluluk.
  • bastan sona dinledigimde bana filmi tekrar yasatan soundtrack.

ilk iki parcayla icim isiniyor, neseyle doluyorum. sonra mia & sebastian's theme ile huzunleniyorum, melankolige bagliyorum. belki de hikayenin sonu aklima geliyor ve filmin tamamina dagitilan bu mukemmel melodi, soundtrackin daha ucuncu parcasinda yakama yapisiyor. daha sonra ise muzikler yavas yavas mia ve sebastian'in iliskilerini filme gerek duymadan anlatiyor dinleyiciye. butun inisleri ve cikislari yansitilmis parcalara, o duygulari hissetmemek elde degil. engagement party, epilogue ve the end daha ucuncu parcadan hissedilen yumrugu indiriyor insanin yuregine. en sonundaysa emma stone soundtrackin, filmin ve en onemlisi iliskilerinin goz bebegi olan city of stars'i mirildaniyor ve sanki kapiyi kapatir gibi bitiriyor soundtracki. kapi kapaniyor, sesler kesiliyor ama yine de yumruk kalkip gitmiyor.

hic olmazsa bana bunlari hissettiriyor.
  • akademi odullerinde maalesef hakkı yenen, son zamanlarda izleyebileceğiniz en başarılı romantik / müzikal kategorsindeki filmlerden. müziklerinin şukelalıgından soz etmeme gerek yok filmden sonra da soundtrack leri dinlemeye devam edeceksiniz. izlemediyseniz kesinlikle izlemeniz gereken ilk 3 film listenize alın.
  • 1 haftadir loop'a aldigim ve mest olarak sanki bulutlarda gezinerek dinledigim album. justin hurwitz whiplash'ten sonra yine harikalar yaratmis. enstrumanlarin zenginligi, orkestrasyon, cok seslilik ve melodiler muhtesem!!! bu kadar cop muzigin icinde colde vaha gibi geldi! ayrica emma stone'un sesinin durulugu ve tatliligi, ryan gosling'in ise piyano yetenegi beni benden aldi
  • son 1 aydir araliksiz her aksam dinledigim soundtrack, hakkaten efsane olmus.
  • ne zaman acsam enerji verir bana, yerimde dans edesim gelir -ve ederim-. film pek benim tarzim olmasa da guzeldi, muzikleri ise cidden bir harika. her dinlediginizde filmi tekrardan izlemis kadar oluyorsunuz, filmde hissettiginiz her seyi tekrardan yasiyorsunuz.

kisisel favorilerim city of stars ve a lovely night 'tir.
hesabın var mı? giriş yap