şükela:  tümü | bugün
  • uzun zamandır kullandığım ve birkaç kutu bitirdiğim yüz yıkama jeli.
    yüz yıkama jeli aradığınızda her yerde karşınıza bu çıkar, en çok önerilen ve kullanılan ürünlerden biri sanırım.
    ben yağlı/karma ve problemli bir cilde sahip olduğum için önce sebamed veya o dönem ne kullanıyorsam sabun ile yüzümü yıkadıktan sonra, asıl temizlemeyi bununla yapıyorum.
    cildi iyi temizliyor, yağlanmayı dengeliyor.
    aktif sivilceler veya siyah noktalar üzerinde ise ciddi bir etkisini göremedim, ama bu konuda asıl etki gösterecek ürünün de zaten temizleme jeli olduğunu düşünmüyorum.
    peş peşe kullandığım için cildimin alıştığını düşündüğümden, farklı ne kullanabilirim diye çok araştırdım, avene ve bioderma arasında kaldım ama sanırım yine effaclar'dan şaşmayacağım.

edit: gelen mesajlar üzerine yanlış bilgi vermemek adına baktım, içeriğinde içerik listesinin sonlarında phenoxyethanol diye bir alkol türevi var. birkaç içerik de yüksek sayılabilecek derecede komedonejik.
    bioderma sebium serisinin jelinin de tester'ını aldım, ikisini karşılaştıracağım.
  • herşeyin en pahalısindan, markalisindan aldım da ne oldu? yüzüm çarşamba pazarına döndü.simdi yüzümü sadece su ile yıkayıp sabah akşam nemlendiriyor um.gunes kremi temizleyiciler, peeling ,hepsini bıraktım ve rahat ettim.