• lana'nın, zamanında radiohead'in başkalarından aşırdığı şarkıyı aşırması olayıdır.

"seninki benden kara" olmuş
    (bkz: #30402345)
  • esinlendim dememiş.*

(bkz: yoğun esinlenmek)
  • lana del rey esinlendim dememiştir. açıklama şu şekilde:

"it’s true about the lawsuit. although i know my song wasn’t inspired by creep, radiohead feel it was and want 100% of the publishing - i offered up to 40 over the last few months but they will only accept 100. their lawyers have been relentless, so we will deal with it in court."

"dava ile ilgili konuşulanlar doğru. şarkımın radiohead'in creep'inden ilham almadığını bilmeme rağmen onlar aksini düşünüyor. onlara yayın hakkının yüzde kırkını teklif ettim. yüzde yüzünden aşağısını kabul etmiyorlar. avukatları çok acımasız. bu yüzden sorunu mahkemede çözmeye çalışacağız."

lana del rey şarkısının özgün olduğunu düşünüyorsa neden baştan yüzde kırk teklif ediyor? radiohead gibi bir efsane haklı olsa bile neden kalkıp lana del rey ile böyle diyaloglara giriyor?

2021 editi: (bkz: #118127469) geçtiğimiz 3 yılda lana del rey'in kıymetinin farkına vardım, çalmış mıdır çalmamış mıdır bilmiyorum ilgilenmiyorum. tek bildiğim çok büyük sanatçı olduğu.
  • şarkının benzerlerinin sıralı listesine bakılırsa radiohead'de pek söz sahibi görünmüyor..

1965 - aline - christophe
    1972 - albert hammond - the air that ı breathe
    1992 - radiohead - creep
    2003 - vuelve - latin dreams
    2008 - los ronaldos - no puedo vivir sin ti
    2015 - mon lafarte - tu forma de querer
    2016 - cruel youth - mr. watson
    2017 - get free - lana del rey?
  • (bkz: lana del rey'in tatlılığı)

aşırsın tabi kuzum ya
hesabın var mı? giriş yap