şükela:  tümü | bugün
  • beni bilen bilir, açın istediğiniz girime bakın. anne tarafından da baba tarafından da lancaster'ım. hatta annemin soyu taaa plantagenet dönemlerine dayanır. donum bile kırmızı gül desenleriyle kaplıdır, inanmıyorsanız donumun resmini atayım.

fakat gerçek şu ki, ülkemizi papa'nın boyunduruğundan kurtarıp fransa tahtındaki tarihi hakkımıza ulaşmamızı sağlayabilecek güçlü bir lidere ihtiyacımız var. 6. henri'yi ben de severim şimdi. çok iyi niyetli birisi. ama adamda liderlik vasfı yok bir kere.

kendi çevremdeki lancaster'lar da böyle düşünüyorlar elbette ama söyleyemiyorlar. onlar da 4. edward'ı destekleyecekler. bu sebeple ikinci turda oyum kesinlikle 4. edward'a.
  • bir york olarak benim de oyum yine 4. edward'a. edward'ın eşi elizabeth'i çok severim, çok tatlı kız ama çevresi kötü. mesela 4. edward'ı kral yaptıran seçim kampanyasını yürüten neville'ler. gıcık ve dönekler, kızlarını kraliçe yapmak için her boku yerler. kralın kardeşlerine de gaz vererek kışkırtırlar.bunlardansa tudorlar daha onurlu.