• assassin's creed'deki leap of faithin esinlenildiği bölüm:

--- alamut spoiler ---

alamut kalesi, selçuklular tarafından kuşatılmıştır. selçuklu elçisi, teslim olmalarını talep etmek için kaleye gelir. hasan sabbah, talepler karşısında güler ve elçiyle alay eder. daha sonra müritlerinin inancını ve kendi gücünü ispatlamak için fedailerinden ikisini çağırır. cennete gitmek isteyip istemediklerini sorar. ikisinden de olumlu yanıt alan sabbah, fedailerden birine hançerini çıkartmasını diğerine de kulenin tepesine çıkmasını emreder. sabbah'ın emriyle bir fedai hançeri kendi kalbine saplar, öteki ise kulenin tepesinden atlayarak taş zemine çakılır. ölürken ikisinin de yüzünde korkunç, inanılmaz mutlu ifadeler vardır. elçi, üç buçuk atarak götün götün kumandanın yanına döner.

--- alamut spoiler ---
  • normal entrylere bile özelden agzi bozuk mesajlar atan küfürbaz terbiyesiz tip. sikayet edileceksin.
  • birine veya bir şeye, gözleme ve deneye dayanan bir kanıt olmamasına rağmen, inanma olarak literatüre geçmiş deyimdir.

bir de hristiyanlıkta kullanılmaktadır, kierkegaard, adem ve havva mevzusunda, adem'in günah işlemesi leap of faith olarak yorumlamaktadır. günahsızlıktan, günahkarlığa geçişdir ve leap of faith'in tepe noktası, adem'in günahı işlediği andır. leap of faith'de iki karşıt olaya aynı anda sahip olunamamaktadır.
  • assassin's creed'de yüksek yerlerden aşağıya atlayış biçimi. bir kuleye çıkıp çevreyi taradıktan sonra samanların içine bir kartal çığlığıyla beraber atlanır. izlemesi çok keyiflidir. hatta yapılabilirse

(bkz: orgazmdan daha zevkli anlar)
  • insanlarla tartismayi bilmeyen ve kicina girecek bi cevap alacagini anladigi anda karsidakini engelleyen belli ki dusuk zekali bir yazar kullanici. bir ben degilmisim bunu farkeden haha.
  • ozelden etmedigi kufur kalmadigi halde, sozluk yonetimi tarafindan hakkinda yapilan sikayetlerin gormezden gelindigi yazar, ilginc... turkiye'deki avukatim da yeni evlenmisti, davaya ihtiyaci var, bildirelim bakalim...

ssg'ye dahi ulu orta kufur eden yazar: görsel
  • yüzüne söyledim, yazıp yazıp engellenmiş. sizin de haberiniz olsun.

zavallı ve agresif.
    ayrıca korkak.
  • durduk yere küfürlü mesaj atıp ardından engelleyen zavallının teki.
    hayattaki tek zevki bu demek ki. acınacak halini ciddiye almayın.
hesabın var mı? giriş yap