• spin-off demeyenlerin izleyemediğini sandığım dizi.
  • the vampire diaries ve the originals'dan sonra julie plec'in batırdığı bir dizidir.
    hope karakteri çok aşırı kilo almış klaus'un kızı olarak yakışmıyor.senaryoda klaus'un erkek çocuğu olsa çok daha farklı olabilirdi . dizinin reytingleride şuanda çok kötü ilerlemekte. hope karakteri klaus'un çocuğu olarak yakışmamış 3'lü melez güçlü olması gerekirken tam tersine güçsüzdür.
  • ilk sezona biraz bakmıştım sırf tvd ve the originals hatrına ama ikinci sezonuna asla onay almaz diyerek bırakmıştım. geçenlerde bir baktım 4. sezon başlamış .nasıl ya? cidden bir konu bütünlüğü yoktu ve ne anlatmaya çalışıyor asla anlamamıştım diziyi.

4. sezondan devam edeyim dedim ve sardı açıkçası. tvd tadında bir işleniş var artık. yapımcılar çok eleştiri almışlar muhtemelen. ayrıca klaus'un kızının trybrid'e dönüşmesi ve ikizlerin birleşme töreninin yaklaşıyor olması heycanlandırdı. freya ve rebekah da göründü ve galiba rebekah'ı daha çok göreceğiz. caroline gelene kadar izlemeyi planlıyorum ki muhtemelen ikizlerin birleşmesine yakın bir çözüm bulup gelecektir.

ayrıca bizim demon ve elena'nın stefanie salvatore diye bi kızları olmuş onu bile öğrenmek iyi geldi. bi de bonnie gelse ya. dizide afrika'da diye bahsediliyor.

yıllarca takip ettiğim hikayenin bir şekilde halen devam ediyor olması çok hoş ya.
  • bu dizi tam olarak ne onu anlamadım.yani x-men’de ki gibi bir okulun vampirli-kurt adamlı versiyonu mu?birde cw yaptığı için önyargıda var swh
  • bir fantastik aşığı olarak 4 bölümünü izledim. vampir günlüklerinin 2. dereceden, the originals'ın 1. dereceden spin off u. bu yapımların oyuncu/oyunculuk/görüntü/efekt gibi tüm özellikleri ile beraber ele alındığında onların posası gibi kalıyor.

--- spoiler ---

landon şeytanın çocuğu filan mı?.bu herifin olayı nedir? bilen varsa boşuna 5 bölüm daha izlemeyim
    --- spoiler ---
  • spin-off yaptıkça güzelleşen diziler serisi. the vampire diaries'in ikinci, the originals'in ilk spin-off dizisi olacak. alaric reyizi özlemiştik zaten. the originals'in üzerine de koyarlar inşallah.

yıllar sonra gelen edit: koyamadılar. originals arşından sonra daha yukarı çıkmak zaten zordu.
  • bir originals değil ama yine de izlettiriyor kendisini.
  • 4. sezonu yani final sezonunu izlemedim ama önceki sezonlar bayağı kötüydü, sırf tvd ve the originals hatırına izledim anlayacağınız. julie plec açıklama yapmış ve mystic falls evrenini genişleteceklerini, yeni diziler yapacaklarını söylemiş. yani zaten tvd ve to üzerine yaptığın iş tutmamış, legacies izleyenler sırf bir yerlerde köken aileyi görürüz diye izlemişler, acaba sizleri yeni dizilerin tutacağına inandıran ne?
  • son bölümü kafamı yaktı açıkçası. dizi hope için yapılmadı mı e şimdi hope öldüyse dün izlediğim bölüm final miydi ay hiç anlamadım ya.
  • tvd evreninde geçen yeni dizi. salvatore biraderlerin mirası evin doğaüstü gençler için okul haline getirilmesini zaten tvd finalinde görmüştük. t.o. finalinden sonra okula geri dönen hope michelson adlı tribrid(vampir,kurt adam, cadı) kızımızı ve tvd de önemli bir yeri olan alaric saltzman reis ile gemini cadısı ikiz kızlarını merkeze alan bir gençlik dizisi.ama dizi biraz saçma geldi bana, daha farklı yaratıklar göstermek istemişler ve yine her karakteri efsanelerden, mitlerden almışlar ama görsel olarak pek hoş olmamış. ayrıca oyuncular çok genç, tecrübesizlikleri çok belli ama zaten tvd de böyle başlamıştı. bir 10 bölüm şans veririm.

gemini cadıları : tvd de bir sezonun konusuydu bu, her jenerasyonda bir ikiz oluyordu sanırım. alaricin karısı bir gemini cadısı, ikizi kai bunun peşine düşüyor sadece biri yaşayabiliyor filan, sonra kadın hamile kalıyor ama düğün günü ölüyor, doğmamış çocukları ise o sırada düğünde bulunan tüm gemini cadıları bir çeşit büyü ile sarışın vampir caroline in rahmine yerleşmesini sağlıyorlar. orada tüm cadılar manyak ikiz kardeş kai yüzünden ölüyor filan, güzel zamanlardı. hatırladığım kadarı ile ikizlerin kendi güçleri olmuyor ve büyülü şeylerden emdikleri gücü kullanabiliyorlar, hatta belli bir yaştan sonra yaşayabilmeleri için birisinin ölmesi mi gerekiyordu, böyle tuhaf bir olay vardı. aynı durum dizideki kızlara da olacak muhtemelen.
    bahsettiğim olayın sahneleri:

düğün sahnesi `:https://www.youtube.com/watch?v=l2eqh27m2h0`.

caroline in hamile kaldığını anladığı sahne `:https://www.youtube.com/…v=mykf5hm1fxi&pbjreload=10`
hesabın var mı? giriş yap