şükela:  tümü | bugün
  • alan aklıma sıçayım. aldığım 2 laptopta da ekran kartı sürekli sorun çıkarıyor, uyumsuzluk sorunu veriyor. sanki kolaylık sağlamak için değil de zorluk çıkarmak için yapılmış bir şey. bundan sonraki hayatımı lenovo markasını batırmak için vakfedeceğim. alanın da aldıranın da suratına tüküreyim. beceriksiz mühendisler yapamıyorsanız bırakın yapabilenler satsın.

edit: kanıt isteyenler olmuş. doldurucam burayı kanıtla donatıcam. ne kullandığım autocad'de ne oynadığım oyunda ne render programlarında hiçbirinde stabil çalışmıyor. allah'a emanet pc kullanıyoruz. ben "your graphics hardware does not support all features (csm) needed to run this game" benzeri uyarıları almaktan (çünkü sevgili laptoplarımız harici ekran kartını değil de intel'in anakart üzerindeki ekran kartını okuduğu için bu ekran kartıyla bir bok açamazsın diyor) bıktım. ne diyeyim programa bana biriniz söylesin, senin içinde 960m ekran kartı var kendine gel diye nutuk mu çekeyim. her hafta ekran kartını güncellemekten evime tebligat gelecek ne indiriyorsun bu kadar diye. yapamamışsınız.

edit 2: bazı arkadaşlar program>sağ tık>yüksek performanslı istemciyle çalıştır demiş. sorun o şekilde bir problem değil. görünürde hiçbir sıkıntı yok, her şey düzgün çalışıyor gözüküyor ama programları onboard ekran kartı üzerinden kullanıyor. ciddi ciddi 90’lar kapatıp aç yöntemiyle çözebiliyorum sadece problemi. burayı da forum donanımhaber’e çevirmek istemem konuyu uzatıp.
  • ne yazık ki bende de bir tane var ve içimden açıp bir şey yapmak gelmiyor dizi izlemek dışında. yeni alır almaz ekranında yaşadığım sıkıntı sebebiyle servise göndermiştim ama her tarafı çizik bir şekilde geri geldi. bir şey alınca da sorun yaşadığımda o üründen soğuyorum, yüzüne bakasım gelmiyor açıkçası. 2015'ten beri bende ve doğru düzgün kullanamıyorum. tam adını bilmiyorum ama geriye doğru katlanıp cep telefonu gibi dokunmatik bir ekrana sahip bu arada.
  • +1 ile katıldığım önermedir.
  • aynen katildigim onerme.
    daha yeni almama ragmen birden fazla sayfa acamiyorum.
    oyun zaten oynayamiyorum onu gectim kasabilir sonucta laptop.
    ama yani basit bir google sayfasinin yaninda baska birsey calistirmaya kalkinca kitleniyor
    hayatimda bu kadar yavas ve ise yaramaz bir laptop gormedim
  • delil yetersizliğinden katılmadığım önerme.

"ekran kartı sürekli sorun çıkartıyor, uyumsuzluk sorunu veriyor"

bunu mu demek istediniz: bsod?
    uyumsuzluk sorunu o kadar geniş bir tabir ki 1995 yılında yapılmış bir oyunu windows 10'da açmaya çalışırken karşılaştığın sorun bile uyumsuzluk olarak geçiyor. ki bu da anlayacağınız üzere laptopun suçu değil. neye uyumsuzluk, hata mesajı ne, hatanın tanımı ne?

"daha yeni almama rağmen birden fazla sayfa açamıyorum"
    antik celeron/pentium/atom modellerinden biri alındıysa ve/veya ram 4 ve 4'ün altındaysa gayet doğal. basit google dediğin şeyi hele pluginlerle bezeli chrome ile açıyorsan daha da doğal.

servise gönderip çizikle gelene lafım yok. o ciddi bir sorun. ve emin olun asus'un servisi kadar kötü değildir.

sorunların daha detaylı tanımlanması daha bilgilendirici olacaktır. şu halde koskoca lenovo'ya çöp demek mantıksız.

not: asus kullanıcısıyım.

edit: dm aracılığıyla gelen sorulardan birini yanıtlayayım, güzel bir soru çünkü.

soru: "asus servisine kac laptop gonderdin neyini begenmedin bu da delil yeteraizligi"

cevap: n56vz notebookumu, menteşeleri gevşediği için 2 kere gönderdim. (yamulmuyorsam 4 sene kadar oldu) sağolsunlar sorun olmadığı halde hasar tespit edip klavyemi de yenileyip ikisinde de ücret çıkarmadılar. en azından ben öyle sanıyordum. garanti süresi bittiğinde aynı sorun tekrarlanınca servise para ödemek yerine kendim yapmak amacıyla kasayı açtım. açtım ki ne göreyim, kasanın vida girişlerinin yarısından çoğu kırılmış, ve yerine silikonla (bildiğin sıcak silikon) tutturulmuş. e olayın üzerinden bir seneden fazla geçmesi ve garantinin bitmesi nedeniyle ispatlama imkanım olmadığı için şikayette bulunmadım. ama asus tr'ye güvenim yok. biliyorum bu da delil yetersizliğine giriyor. kendimle çelişmeyeyim şimdi. ispatlamamın imkanı yok bu durumu, olay olduğunda yazar değildim ki rezalet başlığı açayım, değil mi? *
  • iki tane laptop üzerinden markaya bok atmak için açılan yersiz bir başlıktır.
  • asus kadar çöpünü görmediğim için katılmadığım başlık.
    not:samsung kullanıcısı.
  • 2012 yılında aldığım 2.2 ghz 6 gb ram 2 gb nvidia gt 635m core i7 lenovo z580 dizüstüm hâlâ taş gibi çalışarak siz ve sizin gibi düşünenlerle birlikte zamana da meydan okumaktadır.

reddettiğim düşünce.

düzeltme: z580 kullanıcılarından onlarca mesaj geliyor. hepsi aynı fikirde. bir efsanenin dirilişine tanık oluyoruz adeta.

z500 serisinin diğer cihazlarını kullananlardan da birçok mesaj aldım onlar da aynı şekilde düşünüyor.

efendim durduramıyoruz yıllanmış g serisi kullananlardan da memnuniyet mesajları geliyor.
  • hemen hemen 6 yılımı beraber geçirdiğim lenovo ideapad y500 bilgisayarımla katılmadığım önermedir.