• master of puppets ve metallica tarihinin en sağlam parçalarından biridir. özellikle the shortest straw la beraber dinlenesi sarkı.
  • türkçe çevirisi şöyledir:

başından beri korkaksın, bir role zorlanmışsın
    sirk şehre geliyor, sen baş palyaçoyu oynuyorsun
    lütfen! lütfen!
    hastalığını yayıyor, öyküsüyle yaşamını kazanıyor
    dizler! dizler!
    dizlerinizin üzerine çöküyorsunuz,
    onun şöhreti için acı çekeceksiniz...

şehvet zamanı, yalan zamanı
    yaşamına "hoşçakal" deme zamanı
    para gönderin bana, yeşil banknotlar gönderin
    cenneti göreceksiniz
    bir bağışta bulunun
    ve daha iyi bir koltuğunuz olsun

cüzzamlı mesih'in önünde eğilin!

numaraları karşısında ağzınız açık kalıyor
    pazar eğlencenize ihtiyacınız var
    körü körüne bağlılık geldi, zihninizi çürüttü!
    zincir! zincir!
    katılın sonsuz zincire, sahte görkemiyle kamaşmış gözleriniz...
    şöhret! şöhret!
    bulaşıcı hastalıktan ibaret her şey,
    güç sarhoşluğu içinde kokuyor
    görüyorsunuz...

büyü, zayıflık
    koyunların toplandığını görüyor
    tuzağı kuruyor, hipnotize ediyor
    şimdi peşindesiniz...

yalan...
  • sanki ortaçağ kiliselerine ve papazlara bi ayar veren şarkı. sanki.
  • grubun en öfkeli şarkılarından ve sanırım sıralama yapacaksam en sevdiğim derdim. hetfield'ın ailesine ve özellikle kiliseye öfkesi dyer's eve'de fixxxer'da filan olduğu gibi burada da çok net. ve bu hepsinin öncüsü.
  • heavy metal dediğimiz şeyin tanımıdır bu şarkı benim için. birgün biri gelse "dayı heavy metal ne ya?" dese dinleteceğim şarkıdır.
  • mucizeleri arasında cüzzamlıları iyileştirmek de olan isa'ya "cüzzam mesihi," "cüzzamlıların mesihi" demeye getirerek atıfta bulunur.
  • master of puppets'ın en zayıf şarkısı olduğunu iddia etmek için ya kulaklarda bir sorun olması gerek ya da müzikten zerre anlamıyor olmak gerek. nothing else metallicacısı olup gelip buralarda yorum yapmayın. gerek sözleriyle, gerek müziğiyle, her notasıyla sadece albümün değil metallica tarihinin en kusursuz, en mükemmel şarkılarından biri.

https://www.youtube.com/watch?v=chwyw-pq544
  • bulunduğu albümde orion, damage inc. ve welcome home ile beraber favorim olan şarkı. süper..
  • bu sarki seksenlerde milyonlarca dolarlik hayir parasini ceplerine indiren tv evangelistleri jim baker ve esi tammy faye baker icin yapilmistir. (kaynak: encycmet.com)
  • kanımca, master of puppets'da bulunan tüm şarkılar içerisinde son kısımları en iyi olan 1. şarkıdır. özellikle müzik daha da hızlandıktan sonra, james ilk önce nakaratı son kez tekrar eder ve öfkeyle ''die! die! die! die! dieeeeeeee!'' diye bağırır(çiftleğinde ali babanın. yapmasam ölürdüm affedin, evet iğrenç). tam o noktada boyun ağrısı dostu headbang devreye girer, şarkını gazıyla ''sikerim boynumu'' denilip kafa sallanılır.
hesabın var mı? giriş yap