• işletme öğrencisi olmayıp sadece ekonomi dersi alarak tanıdığım bir hoca olarak muhteşem bir hocadır kendisi.
    herhangi bi hoca için notu iyidir, kötüdür, asabidir, kıldır yündür demeden önce derste karşındaki hocaya bilgi birikimiyle, tecrübesiyle saygı duyuyorsan ve o hoca öğrenciye adam gibi davranıyorsa o hoca iyi hocadır, lerzan özkale de buna örnektir.
    öğrenciye yaklaşımı, genel hali hareketiyle herşeyiyle severiz kendisini.
    bir de dediğine göre arada sözlüğe girip kendine ne yazılmış bakmaktaymış, selam ediyorum kendisine, hörmetler.

bilgi birikimi, saygı duymak,vs demişken itüden başka bir örnek (bkz: iştar gözaydın)
  • öğrencileri not ortalamasına, derslerdeki başarılarına göre değil düşünce yapılarına ve entelektüel kimliklerine göre değerleniren bir eğitimcidir. ağzından dökülen her kelimede size verdiği değeri, sizden bir şeyler kazanmak için çabaladığını hissettirir. eğitimciliği akademik kariyerinin üzerinde tutan ve daha önemlisi bununla övünmeyecek olgunlukta bir eğitim meleğidir
  • işletme mühendisliği bölümünün müfredatını değiştirmekte olduklarını çünkü şu haliyle (2000 girişlilerin dötüne kaçan haliyle) bi boka benzemediğini açıkça söyleyen, sonra da bizden (2000 girişliler) öneri isteyen, haliyle sikilmiş götün davası olmaz cevabını alan hoca..

severiz o ayrı..
  • itü'de 2016'daki rektörlük seçimlerine aday olmuş çok değerli hocam. inşallah akp milletvekili pelin gündeş bakır'ı rektör olarak atamak yerine oy çokluğuyla seçilen öğretim üyesi rektörlük seçimini kazanır.
  • not verme sistemi kendisine uygun değildir. genel kültür tadında geçen derslerinde ba cc gibi öğrenciye not verme işi kendisine göre değildir. bence dersi geçti ya da geçmedi şeklinde değerlendirme kriteri bu hocaya çok yakışır. öğrencinin nasıl çalışılması gerektiği tam bir muamma. öğrencinin ufkunu açma konusunda kendisine diyecek hiçbir şeyim yok. fakat vize, final vs. inanılmaz zorlama oluyor bu hoca için. slaytlarının izlettikleri videolarının çok özgün olduğunu söylemeliyim. gayretli, istekli bir hoca.
  • annem gibi sevdiğim, annem gibi beni fırçalayan ama annem gibi bana yol gösteren, itü'nün en kıymetli hocalarındandır.
  • kürsü değiştirmesi nedeni ile profesörlük mertebesine akranlarından biraz daha geç ulaşan, sert görünümlü ama öğrencisini çok seven, kollayan, gerektiğinde hakları için rektörle bile tartışan ve bunu reklam etmeyen çok değerli bir öğretim üyesi.
  • itü'de 100 civarı hoca ile muhatap olmuşumdur. birkaç tanesine saygım ve sevgim de var, ama lerzan hoca müstesna bir insan. kişisel olarak ilgili, sıcak, dostane ve profesyonel olarak da azimli, titiz, derin bir insan. itü'deki tüm hocalar bir yana lerzan hoca bir yana!
  • itude ekonomi profesörüdür kendisi. özellikle avrupa birligi, efta, lafta, nafta gibi ekonomik entegrasyon modelleri ve küresellesme konularinda sinir tanimamaktadir. son derece paylasimci ve ögrenci dostudur (en azindan master ögrencilerine karsi)
    married with childrenin marcy'sini andirir.
    daha fazla bilgi icin:
    http://www.eucenter.itu.edu.tr/staff.html
  • bolum baskani oldugu donemde ogrencilerinin fikirlerini buyuk bir sabirla dinlemesi ve ogrencilere ogrenci olarak ne gibi haklarinin oldugunu anlatmasiyla farkini ortaya koymus, istanbul teknik universitesi isletme muhendisligi bolumu ekonomi anabilimdali profesorlerinden.
hesabın var mı? giriş yap