• yazar j.k. rowling'in robert galbraith mahlasıyla yazmakta olduğu dedektiflik romanları serisi cormoran strike'ın 4 numaralı yeni kitabının adı.

rowling kitabı bitirdiğini dün twitter hesabından duyurdu. herhalde raflara çıkması da pek uzun sürmez artık. türkiye'de bu seriyi yayınlayan (daha doğrusu yayınlamaya çalışan ama rezil eden) pegasus yayınları ise hâlâ serinin 3. kitabı career of evil'i çıkartacak inşallah. keşke yky harry potter'a el attığı gibi bu serinin yayın haklarını da satın alsa ve şatafatlı tanıtım kampanyalarıyla tekrar piyasaya sürse. koskoca harry potter'ın yazarı şimdiden 4. kitabına ulaşan gayet başarılı bir seri daha üretmekle meşgulken, türkiye'de insanların durumdan haberi ya var ya yok :

http://www.digitalspy.com/…campaign=maintwitterpost
  • 18 eylül 2018'de ingiltere ve -sanırım- amerika'da raflardaki yerini alacak romandır. pegasus yayınları serinin 3. kitabına türkiye'deki ilgiyi görüp, telif hakkı, çevirmen vb. gibi meseleleri umarım kısa sürede hallederek 2019 baharında bizi türkçe çevirisiyle buluşturur.
  • ingiltere ve amerika’da(?) satışa çıkmış olan kitap. internetten hızlıca epub versiyonunu torrent’ten buldum tabii (yabancı yayınların torrent’e daha hızlı düşmesi). pegasus yayınları‘nı bekliyoruz, şöyle bahar veya yaz 2019 gibi türkçesi çıksa ne süper olur...

not: 1 sene sonra bunun da muhtemelen dizisi gelecek, serinin diğer kitaplarında olduğu gibi.
  • rowling'in pek sevdiği ingiltere politikasına balıklama atladığı kitap. cinayet 2. planda kalıyor. aksan kullanma merakı kitabı okumayı zorlaştırıyor. hagrid de kelimeleri yutarak konuşurdu ama ne dediği anlaşılırdı. bu kitaptaki barclay karakteri ömrümü yedi. sıkıntıdan patlamadan kitabı bitirebilirsem bir edit gelebilir bu entry'e.

1. ek: bana latince küfür öğreten ilk kitap. kullanabileceğim kelimeler olmamakla birlikte, kültürüm arttı. tarihteki çok ilginç bir şair ile tanıştım ve insanlar arasındaki ilişkilerin milattan önce bile günümüzdekiyle aynı olduğunu gördüm. rowling beni her zaman şaşırtıp hayran bırakmaya devam ediyor.

2. ek: sonunda bitirdim. serinin en karmaşık kitabı. olay örgüsü arapsaçı gibi. kafamda oturmayan şeyler bile var, 2. okumada otururlar herhalde. tamam iyi hoş kitap ama bu kadar kasmaya gerek var mı bilmiyorum. rowling kitabın sonu sürpriz olsun diye kendini zorlamış gibi geldi bana. yine de son 200 sayfayı kitabı elimden bırakamadan okudum.
  • pegasus yayınları tarafından yayımlanması merakla beklenen roman.
  • şerefsiz pegasus yayınları,bu serinin önceki kitabını 'career of evil'i',kitap piyasaya çıktıktan 3 sene sonra türkçe'ye çevirip piyasaya sürdü. allah bilir bunu ne zaman piyasaya sürer,şimdiden 2 ay oldu,bekliyoruz...
  • pegasus yayınları‘nın yayımlayacağını duyurduğu roman. sayfa sayısını göz önüne alırsak ve uygun çevirmen, ardından editöryel çalışma, son okuma vb. derken yaza kadar yetişir umarım.
  • umarım pegasus yayınları yine süründürmez amk
  • türkçesini merakla ve heyecanla beklediğimiz roman.
  • bir senedir beklenen roman. pegasus yayınları bir sürpriz yapsın da eylülde yayımlasın yahu işte!
hesabın var mı? giriş yap