• devasa bir alana konuşlanmış muazzam bir tatil köyü. hatırlıyorum da öyle böyle değildi. otelin bulunduğu yerden akşam animasyonların bulunduğu amfi tiyatroya yürümek büyük bir işti. öğle vakti havuzbaşından restorana ya da bir meydanda toplanmış döner, hamburger'in bulunduğu snack bar'a ulaşmak kabus gibiydi.

o zamanlar devremülk kısmında ergun gürsoy'un da evi bulunuyordu. hatta teknesi sarı kırmızı ışığı ve bayrağıyla gözler önündeydi.

animasyonlar da epey ihtişamlıydı. son yıllarda ne haldedir bilmiyorum. ama fiyatlardan da gördüğüm kadarıyla aynı havasını koruyor gibi..

ekleme: belek'teki de çok güzel..
  • çalışanlar güleryüzlü ve yardımcı, etkinlikler eğlenceli ve yemekler de leziz. buraya kadar süper ama büyük bir sorun var.

buraya gitmenizin bir nedeni de deniz tabii ki ve otelin kendine ait 3 tane plajı var. kulağa hoş geliyor ama ben mayıs'ın ilk haftası oradayken 5 gün boyunca rüzgar vardı. fethiye'nin ve denizdeki tüm yat ve teknelerin ne kadar çöpü, sintinesi varsa sabahtan akşama bu 3 plajın kıyılarına vurdu. deniz üzerinde kaybolmayan köpükler, bazen beliren yağ birinkintileri ve plastik poşetler vardı. otel bunun farkında ve biraz açığa ağ gererek önlem almaya çalışmış ama nafile. her zaman böyle midir bilemiyorum ama rüzgar varsa gidilecek yer değil.
  • 90 lı yıllarda iki defa gittim sonra bir daha da gidemedim, çok pahalı geliyor artık biz fakirlestik sanırım, benim gittiğim yillarda türk pek yoktu belçika ve fransız ağırlıklıydı, rüya gibi bir tatil yaptığımı itiraf etmeliyim. aradan yirmi küsur yıl geçmesine rağmen hala unutamıyorum. o zaman herşey dahil sistemi yoktu. denizi o zaman da çok iyi değildi fakat tesis muhteşemdi. her yer yesil, sıradan oteller gibi değil. animasyon ekibinin başında eddy adında lübnanlı bir adam vardı, pınar diye biri vardı ekipten. eglenceliydi animasyon her aksam kesin gidilirdi, animasyon başlarken bir intro müziği vardı, çok aramama rağmen bulamadım, sosyal medya hesaplarından sordum ama adamlar nerden bilsin 90 larda ne olduğunu... özetle çok güzel yerdir herkes görmeli..
  • turla gurbetci gibi yurtdisindan 1 hafta gelip konakladigim otel.

guzel yanlari:

-bir kactane havuz, plaj ve restoran/bar olmasi sebebiyle bir yere cok yigilma olmuyor.
    -bir kac tane acik bufe restoran var ve yemekler oldukca iyi ve menu genis. ala kart restorana hic gerek duymadik (ona giderseniz kisi basi 10 euro). yemek konusu kesinlikle buyuk artilarindan.
    -yarim adaya yayilmis genis ve oldukca yesil bir yerleske
    -personel caliskan ve kole hayatina ragmen oldukca guler yuzlu
    -cocuklu aile cok, zira otel o anlamda uygun gercekten.
    -yat turu, ve siklikla fethiye merkeze gidip gelen tekne secenekleri var (para karsiligi).
    -buyuk yerleskede bir yerden bir yere gitmenizi saglayacak mekik var.
    -genelde hersey yerleskeye oldukca yayilmis ama bir cok seyin bulundugu meydan vari bir yer var (bar, amfi, vs), aksam tatli ve renkli bir ortam sagliyor.

cok da guzel olmayan yanlari:

-otelin karsi kiyisi komple yerlesim bolgesi, ve tipik turk milleti ozelligi olarak denizin anasini bellemisiz. o fotograflarda gorulen eski deniz yok. hatta oyle dusunuyorum ki bok gibi olacak boyle giderse. su an ise en iyimser tahminle temiz olmadigi kesin.
    -otelde arap ve rus cok. otelin yapabilecegi birsey yok ama comar bir hava katiyor.
    -binalar yenilenmis olsa da eski oldugunu hissediyorsunuz.
    -gene ac kalabalik goz onune alininca cok suclayamiyorum ama tum cabaya ragmen, restoranda bosalan bir masaya gecerseniz, masa ilk oldugundaki kadar temiz asla olmuyor.
    -ana otel binasinda kalmiyorsaniz bir dunya merdiven inip cikmaniz lazim.
    -olur da birsey unuttuysaniz veya birseye ihtiyaciniz olursa, arabaniz da yoksa, cok fahis fiyatlar oduyorsunuz ivir zivira marketinde.
    -kokteyl filan yerli ickiden (ekstra ucret vermeyecekseniz) ona lafim yok ama yerli ickiyle yapilan kokteyllerin de biri birini tutmuyor, standard hic yok. ama arada fena olmayan kokteyller geliyor. sanirim barda dogru elemani bulup iki kurus bahsis vermeniz lazim.
    -koca yerleskede bir tane plaj voleybolu sahasi var. animatorler geliyor belli saatlerde coluk cocuk oynasin diye sizi cikariyor sahadan.
    -fitness var ama bence ebatlari cok kisitli konaklayan sayisina gore.
    -masaj vs cok pahali. biz avrupada 60 euroya sertifikali gercek taylandliya masaj yaptirabiliyoruz hollanda'da ki burda hersey daha pahali iscilik anlaminda. bize 80 euro ama size 60 yapariz cektiler.
  • fethiyedeki lettonia'nın tunuslu olduğu tahnmin edilen, mustafa sandal'a ikiz kardeşiymişcesine benzeyen, kafadan çatlak bir animatör chief'i, rakıya viski muamelesi yapan (rakıyı kristalize etmek vasıtası ile mundar kılan) garsonları, sintineli ve bulanık bir denizi ama tümünün üzerine bir sünger çekmeyi sağlayan yemyeşil bir doğası ve karpuz dilimi şeklinde dizayn edilmiş mükemmel hamakları vardır.
  • 6 yıl önce tatil için gidilen ve 6 yıldır her bayram ve yılbaşında tebrik kartı atmayı ihmal etmeyen tatil köyü. tatil köyü ile ilgili aklımda kalanlar, çok büyük bir alana yayılmış, yemekleri çeşitli ve çok lezzetli, animatörleri profesyonel rus dansçılardan oluşmuş, yemyeşil çiçekler içerisinde bir yer.
  • otel fethiye'dedir. otel bir yarım ada üzerinde kurulu. otelde havuza ihtiyaç duymazsınız. çünkü 3 tane plajı var. istediğinde takıl. hepside ayrı bir güzel plaj. ancak dolphinde takılmanızı öneririm. çünkü snack'e en yakını o :) odaları gayet rahat geniş ve temiz. fethiye merkeze 4-5 km uzaklıkta. çalışanları çok ilgili. yemek yerken gözleri üzerinizde. her an bir şey istersiniz diye. show time diye bir grup var profesyoneller. her akşam aktivite düzenliyorlar. çocuklar içinde güzel şeyler oluyor. ortak alanlarıda temizdi. sadece plajdaki tuvaletler biraz kirli. yemekler on numara , tatlılar on numara. dezavantaj olarak birkaç şey söylemek gerekirse aşırı cırcır böceği var çok ses yapıyorlar adada :d birde plajlarda soğuk su problemi bulunuyor. damacana da su var. ancak soğuk değil. başkada bir dezavantajı yok açıkçası.
  • konum mükemmel. koca bir burun (paçarız burnu) ve oluşturduğu 3 koy otelin kullanımında. birden fazla plajı var. koylardaki plajlar kumsal. fakat burun çevresinin tamamında denize girilebiliyor, koylar dışında kalan alanlar çakıllı. 3 tane büyük su kaydırağı var ve bunu çok sevdim. havuza değil denize düşüyorsunuz. bu gerçekten harika. balık tutmayı seviyorsanız bunun için ayrılmış alanlar var. deniz dalgasız çarşaf gibi. ve sahil boyunca aralıksız şezlonglar, salıncaklar, hamaklar var. canlı müzik çok çok iyi. vokalin sesini çok beğendik. (bkz: group shadow)

marinasından haftanın belli günleri tekne turu var. ücretli ama değer, yazının devamında anlayacaksınız. göcek tarfafına gidiyor. adaları ve koyları geziyorsunz. teknede de her şey dahil konsepti devam ediyor. kaptan ve miço sempatik ve kibarlar. en güzeli şimdi geliyor: tekneye sadece 12 kişi alıyorlar. dolayısıyla öndecen rezervasyon yaptırmalısınız. müthiş bir kafa dinleme fırsatı.

alakart restoranlarda servis çok iyi, hepsini denedik. deneyimli, profesyonel garsonlar servis yapıyor.

balayımız için gitmiştik, ertesi sene yıldönümümüz için yine gittik. bu iki tatil arasında küçük bir fırsat bulunca antalya titreyengölde iyi görünen bir otelde kısa bir süre kaldık. ve şunu farkettik ki letoonia ile çıtayı çok yüksekten açmışız. tatil yapmış gibi hissedemedik. önümüzdeki yaz tatili için günlerdir otellere bakıyoruz, sahildeki tüm otelleri taradık favoriye aldığımız 10 otel ancak oldu. özetle, burası cennetten bir köşe. gidin. pişman olmazsınız.
  • fethiye'de bir yarımada üzerine kurulmuş tesisiyle, denizden ziyade doğayı seven insanların tercihi olabilecek, güzel yemekleri, şirin bungalow evleri, upuzun sahil şeridi ile görülmesi gereken, rüya gibi bir balayı geçirmemi sağlayan ve hala unutamadığım tatil köyü...
hesabın var mı? giriş yap