• bu başlığı açan sırf marjinal olmak için, farklı olmak için açıyor.
  • usta arkadaşa oradan 3 porsiyon yetişkin dizilerinden-filmlerinden çek
  • hayır ağzını burnunu kıracaklar şimdi tatmin mi olacaksın? bir adet linç bağımlısı zekasızın başlattığı..
  • katılıyorum ama sadece başlığa, ilk entryde dile getirilen argümanlara değil.

dizi absürt komedi olarak son derece başarılı olmuştur. ancak ömrünü fazlası ile doldurdu hatta son baya bir bölümü hiç çekilmeden daha önceden bitirilmesi gerekirdi tekrar yayınlanması dizinin hafızalarda bıraktığı olumlu imajı yıkacaktır. ben hala ilk bölümleri severek izliyorum, yenilerinin işi sulandıracağı kanısındayım.

bakın pek çok yabancı dizi zirvedeyken işi noktalayıp bitiriyor yapımcılar ne kendi imajlarına ne diziye zarar vermiyor. biz bir dizi tutunca suyu çıkana kadar uzatıyoruz.
  • leyla ile mecnun tekrar çekilmemeli ama en azından bir final çekilmeli, sinemada da olsa gidilir izlenir. ben de özledim dizisinin ilk bölümündeki derme çatma finali kabul etmek zorunda kaldık.
    aynı ekip aynı minvalde bir dizi çekebilir. bakın ay yapım her sene aynı adamlarla aynı dizileri çekiyor ancak tutuyor. neden absürt komedi tarzında bu şekilde devamlılık sağlanamıyor? sanırım izleyiciler silah, kan, tecavüz vs. görmekten hoşlanıyor ekranlarda.

ayrıca leyla ile mecnun'un zekasına hakaret olduğunu düşünen andaval arkadaşın zekası yetmemiştir muhtemelen anlamaya. trt'de çalışanların senelerce kendileri ile t*şak geçen diziyi anlamayarak yayınlaması gibi.
  • leyla ile mecnun'u zamanında severek izledik, ilgiyle takip ettik, yeri geldi çok güldük, yeri geldi duygulandık, yeri geldi şaşırdık, izlemesi keyifli bir dizi olarak izledik. birçok detayıyla akıllarımıza, yüreklerimize işledi, hikayesini anlattı ve bitti.
    artık ne seyirci o zamanki seyirci, ne ülke o zamanki ülke. yaşlar geçiyor, hayatlar değişiyor, beklentiler değişiyor, herkes hızla değişiyor..

o yüzden bence bazı şeylerin uzatılması değil, zamanında ve tadında bırakılmasıdır güzel ve mantıklı olan..
  • ben de başlamaması taraftarıyım.o artık eskiye dair bir efsane olarak kalmalı.
  • "büyüsü bozulmasın bırakın böyle kalsın" dese tamam da, balon demek nedir ?
  • zamanında bütün bölümlerini izlemiş ve fanboylarından biri olmuş olan biri olarak, balon olduğu fikrine katılmadığım ancak yeniden başlamasını da istemediğim bir dizi, leyla ile mecnun.

çünkü o zamandan bu zamana neredeyse 5 yıl geçti; ali atay o ali atay değil, burak aksak o burak aksak değil. sosyal medya bunları ilahlaştırdı, hava pompaladı, iyice lümpenleştirdi. ayrıca kitlesi de vıcık vıcık bir edebiyat histerisine tutuldu.

o yüzden, yeniden çekilirse başarılı olacağını düşünmüyorum.
  • başlasın da izleyecek bir şeylerimiz olsun amk.
hesabın var mı? giriş yap