şükela:  tümü | bugün
  • lg v20'nin devamı olacak, büyük ihtimalle bu sonbaharda tanıtılacak telefon. evleaks tarafından sızdırılan görsellere göre ilk tasarımı şöyleymiş:
    https://pbs.twimg.com/media/da1ztyfxoaawi9x.jpg

ikinci ekranın nasıl kullanılabileceğine dair bir diğer görsel:
    https://pbs.twimg.com/…ia/da1pgirxgaasopg.jpg:large

böyle yenilikçi bir tasarımla girerse çok satabilir. göreceğiz.*
  • tip ve boyut bakımından samsung galaxy s8 plus'a fazlasıyla benzeyecek gibi görünen cihaz. adam gibi bir kamera koysalar da s8'den kurtulsam dediğimdir kendisi.haber
  • (bkz: bootloop)
  • kamerası f1.6 açıklığa ve cam merceğe sahip olacak cihaz. bu bakımdan bir ilk olacak.

lg her amiral gemisi cihazında yaptığı saçma sapan tasarım hatalarını bunda devam ettirmezse, güzel bir akıllı telefon olacak gibi görünendir.
  • lg'yi tanıyorsam bu güzelim cihazı leş gibi bi tasarımla daha çıkmadan heder eder. hiç şaşmamıştır bugüne dek.
    ha bir de s pen gibi bi şey yapın artık şu cihaza.
  • 31 ağustosta tanıtılacak telefon. kutudan direk bootloop olarak çıkacakmış. adamlarda nasıl bir eziklik varsa samsung'un note 8'i tanıttığı gün televizyonlara şu reklamı vermiş :
    https://www.youtube.com/watch?v=7baumh5bnhk
  • muazzam, bangır bangır gelen bir telefon,

kayda değer özellikleri,
    p-oled ekran
    mıl-std-810g
    gorilla glass 5
    dolby vision/hdr10
    1.6 f'li ana kamera (ki dünyada bir telefonda ilk olacak)
    geniş açılı kamera
    32-bit/192khz dinleme
    24-bit/48khz kaydetme

diğer özellikleri,
    sd835
    type c
    6 gb ram

bir sıkıntı yaşamazsa dünyayı kasıp kavuracak bir telefon bence.
  • "şerrefsizim benim aklıma gelmişti" - blackberry co. ltd.

günümüzde ekrana doğru uzayıp alan daraltan klavyelere güzel bir elveda deme yolu kızaklı ekran. lakin blackberry'nin dallama yönetimi bu kızağın içini hala mekanik klavye ile doldurunca battı. bak adamlar ne güzel yapmış.

kalınlığı handikap yaratabilecek telefon. telefon dünyasında yeniden 2000'lerin tasarımlarını gözlemlemek sevindirici. neydi o öyle her sene bir uzun çikolata tabletini farklı farklı marka ismi ile telefon diye satmak.
  • lg'nin yarın tanıtacağı, full vision ekranlı yeni amiral gemisi.

muhtemel özellikleri:
    6" büyüklüğünde, qhd+, always on, oled ekran.
    usb type-c
    16+13 megapiksel, f1.6 diyafram açıklığa sahip, (ki bu rakam akıllı telefon sektöründe bir ilk olacak) arka kamera.
    8 megapiksel ön kamera.
    2.45 ghz hızında çalışan, 8 çekirdekli, snapdragon 835 işlemci.
    4 gb lddr4x tip ram.
    2tb'a kadar artırılabilir 64 gb hafıza.
    parmak izi okuyucu (arka tarafta)
    bluetooth 5.0

kutudan android 7.1.2 nougat ile çıkacak.

iphone 8, samsung galaxy note 8 ve huawei mate 10'un rakibi.

(edit: tanıtıldı)
  • nedenini bilmiyorum ama son zamanlarda akıllı telefon dünyasını takip ediyorum. bir alet çıksa da alsam derdim yok. v30 gibi amiral gemisi tabir edilen bir cihaz alacak da değilim zira benim ihtiyaçlarım için fazla donanımlılar.
    işte bu çerçevede benim gördüğüm kadarıyla bütün dünyada otoriteler tarafından muadillerinden daha büyük bir heyecanla beklenen bir cihaz bu. örnekse iphone 8 -üstelik bu yıl 10. doğum yılı ve herkes bir takım sürprizler bekliyor- dahi bu kadar heyecan yaratmadı.
    enteresan bir atmosfer yarattı. kimilerinin iddia ettiği gibi çöp bir alet olacağını sanmıyorum. dünya çapında büyük bir başarı kazanacak gibi görünüyor.