• hem yapması, hem izlemesi çok eğlenceli olan bir danstır lindy hop. bu nedenle dans eden insanların yüzlerinde her daim bir gülümseme olur. bence bu dansın en önemli özelliklerinden biri doğallığıdır. izlerken insanın gözüne ağdalı ve zorlama hareketler takılmaz. zaten iyi dansçıları izlediğinizde, adamların sokakta yürüyormuşcasına rahat oldukları izlenimine kapılırsınız. (bu nedenlerle de lindy hop'a gönül vermiş bir insana başka bir dansı sevdirmek pek kolay değildir).
  • gercekten de bir kere baslandi mi diger tarz danslardan sogutan bir dans bu. tabii swing, blues, ve genel olarak jazz hareketleri kullanildigi icin bunlari hala sevebiliyor kisi, ama oncesinde buyuk zevkle yaptigim salsa ve diger latin danslari sahsen benim pek ilgimi cekmiyor artik.

adami donuna kadar terletir. dizlerin bir numarali dusmani olmasindan supheleniyorum. ama bunu cok iyi becerebilen yaslicana amcalar ve teyzeler var, nasil oluyor hic bir fikrim yok.

temel hareketinin tarihcesi icin soyle guzel bir video hazirlamislar: http://www.youtube.com/watch?v=fiax0od4gzo
  • sonunda türkiye'de sadece lindy hop dansı ve swing jazz dönemine ait danslara ağırlık veren bir dans stüdyosu da açılmıştır. beyoğlu'ndaki swing istanbul adındaki bu yer tüm jazz ve dans severlerin ihtiyacına cevap verecek bir yer olmaya aday. lindy hop yanında charleston, authentic jazz, balboa ve rhythm tap gibi danslar da bünyesinde yer almakta. http://www.swingdans.com/
  • geçen akşam bir açılışta izledim ve öğrenmeye karar verdim. çok eğlenceli, o kadar hareketli ki, hayatında başka harekete gerek yok.
  • facebookta ıstanbullindy hoppers adlı bir grubu olan ve taksim'de the mekan adlı mekanda dersleri verilen çılgın, hayat dolu, hareketli mi hareketli, sempatik swing dans türü.
  • the mekan adlı mekanda izleme şerefine eriştiğim dans türü. uzun süredir yaptığım salsaya kıyasla insanlar daha samimi daha eğlenme odaklı geldiler bana. denenebilir aktivite.
  • tam kuzukuzulara göre bir iş. kuzukuzu oynarım valla.

amacım belli, manitomculuk, aşkitomculuk.
  • bağımlılık yapabilen dans türü. kendinizi geliştirdikçe daha fazla yeni hareket demeye baslayabilirsiniz. özellikle ünlü dansçıları seyrettikten sonra. ayrıca gülümseten dans. *
  • sayesinde çok güzel kızlarla (10 üzerinde 9 yetmiş beş) manitamcılık ve aşkitomculuk yapabildiğim dans.

ama asıl dans güzel be dostlar.

akıyor.
hesabın var mı? giriş yap