• lingoda.com yahut lingoda.de adresinde hizmet veren online dil okulu.

ben bu dil okulunu stepstone civarında iş kurcalarken, türkçe içerik lüzumu var bi el atın el ilanından tanıdım.

bilahare ingilizce c1 avrupa birliği çerçevesi sertifikamı kendilerinden temin ettim.

yetmedi almanca a1.1, a1.2, a2.1, oldu olacak a2.2 sertifikaları için onlarca eurolar kendilerine ödemede bulundum; helal-i hoş olsun.

sitenin yapısı gereği dünyanın herhangi bir coğrafyasındaki herhangi bir dil öğretmeninden istediğiniz dilin derslerini gerek grup gerek özel ders olarak alabiliyorsunuz. lakin öğretengillerden profesyonel öğreticidir sertifikası talep edip etmediklerinden emin değilim.

özel dersler için skype kullanıyorlar, grup dersleri için adobe connect.

arada bir bu derse hoca bulamadık, size iki ders ödeyelim madem şeklinde promosyonlarda da bulunuyorlar.

geçen bi gün "bağlantım yetmedi, elektrikler kesikti derse katılamadım" diyip alamadığım dersin yerine ders istedim, "ayıpsın, tripadvisor.com'dan (değil trusted pilot mu ne) bi yorum yaz gel hele sana özel ders yazalım" şeklinde promote ettiler beni. trusted advise sitesi de ne ettiyse yorumumu budamış, yayınlayamadık gitti. yayınlayamasak da dersi aldık bitirdik... daha bol bol zertifikat alacağız ayol kendilerinden.

trusted yorum sitesi neymiş, bak alman kardeş, sözlük türkiyede pek takip edilen bir site, benim bu entry'yi gören dil canavarları sarılacak senden ispanyolca derslerine, demedi deme!

derken almancayı da b1.2 sertifika ile burada tamamladık. gayrısına dersler bedava olmadıkça ödeme yaparak kaydolma niyetinde değiliz sözlük.

enteresan bir bilmedikleri özelliklerini bulmuştum vaktiyle: ders seçerken hoca seçtirmediklerini sanıyor kendileri de daha önce hangi hocadan ders aldığını bilen bir kullanıcı eğitmeni resminden tanıyor, ona göre ders ayrıntılarını görüp seçiyor veya seçmiyor, keyfine kalmış...

oyro olmuş beş tele, nasıl alsın türk vatandaşı sizden ders ey lingo dayı!
  • bir ay önce almanca kursunu denemiş olduğum online dil öğrenme programı. ister grup olarak, ister birebir olarak özel ders alabiliyorsunuz. 30 dakikalik bir deneme dersi veriyorlar öncesinde. tatli bir alman hocasiyla konuşmuştum ben. sonrasında kendisinin tavisyesi üzerine özel ders almaya karar verdim. ders konularini platformdan seçebiliyorsunuz. birçok konuda ders var. saatini ve gününü de ayarlamaniz sıkıntı olmuyor. sıkıntılara gelecek olursak ki bazi dersler bir hayli uzun dolayisiyla bir saat icinde bitmeyebiliyor ve dersi yetistirmek adina cok hizli illerliyorlar. ayni zamanda ödeme kısmı en cok tadımı kacıran kısım olmustu. aylik olarak ucretlerini yaziyorlar ama ne yazik ki yapmis oldugunu uyelik her ay yenileniyor ve ne acı ki ben bunu kart ekstremden ögrenmek zorunda kaldim. cok memnun kalmadigim icin paramin iadeseini istedim ayni zamanda yeteri kadar bu konuda bilgilendirilmedigim icinde kendilerine kazikci olduklarini ima eden bir mail attim. kendilerinin cevabi ise bir hayli yüzsüz olup bu konuda bana yardim edemeyeceklerini, bilmem kac numarali sözlemelerinde bunun yazdigini soyleyip bana sozlesmeyi göndermek olmustu. kendilerini cok tavsiye etmiyorum. almanca ögrrenme yoluna bas koymus biriyseniz, youtube kanali olan ve cok da guzel anlatan "learn german with jenny" sizi daha cok mutlu edecektir. tecrübeyle sabittir.
  • platformu online olan bir dil okulu. öğrenci ile dil eğitmenini buluşturan diğer sitelerden farkı, lingoda'da takip edebildiğiniz bir müfredatın bulunması ve derslerin grup dersi olarak da alınabiliyor olması. gruplarda ortalama 3-4 kişi oluyor ve özel derslere oranla epey uygun fiyatlı oluyor. dil eğitmenleri de genellikle eş zamanlı olarak bir dil kursunda ya da okulda çalışan profesyonel eğitmenler oluyor. en azından benim denk geldiklerim öyleydi. ya da kimisi eş durumundan güney amerika'daydı, kimisi de işte seyahat ettiği için o sırada asya'daydı. ders saatlerinin esnek olması ve kurs bitiminde cefr sertifikası veriliyor olması ile benden geçer not aldı diyebilirim.

ayrıca bu dil okulunun benim için en büyük artısı aslında bir dil özürlüsü olmadığımı fark etmek oldu. bu kompleksin aslında eğitim sisteminin bokluğundan olduğunu elin italyanıyla, uzak doğu'nun japonuyla birlikte dil öğrenirken fark edebildim, mutluyum.

dil kursuna gitmek isteyen ama vakit bulamayanlara tavsiye ederim ve ayrıca ders satın alacak olanlarınız varsa bende de bir iki indirim kodu var, gönderebilirim.
  • şuan almanca, ingilizce, fransızca, ispanyolca seçenekler sunan online dil kursu. günün size uygun olan istediğiniz saatine ders koyabiliyordunuz. sizin için tek gereken sağlam bir internet bir de kulaklık. sitelerini dikkatli takip edince indirim kuponlarına denk gelebilirsiniz.
    arada “maraton” denen bir olaya giriyorlar. ‘half marathon’ ’full marathon’ diye iki seçenek sunuluyor.
    half maraton ayda 15 saat derse girmek zorundasınız, her gün 1 derse girmek zorundasınz, daha önceden almadığınız dersleri almalı, gün aksatmamalı ve derse en az 45 dakika katılım yapmalısınız.
    full marathon ise ayda 30 ders katılımı içeriyor. her gün 1 ders zorunlu ve yine derse katılım ve aynı dersi iki kere almamak şartıyla.
    bazen hocalar derse gelmiyor, o zaman teacher didnt show up diye rapor edip siteye mail gönderince anında o ders kredinizi geri iade ediyorlar. müşteri hizmet servisi çok ilgili.
    hocaların hepsi ingilizce biliyor. dersi genelde almanca anlatıyorlar fakat anlamadığınız yerde ingilizce ye de dönüyorlar. bir çoğunun ikinci yabancı dil olarak ispanyolcası var. eğer denemek isteyen olursa sorularını her zaman cevaplarım.
  • almanca öğrenme konusunda yararlandığım site. bence gayet güzel. fiyat euro kazanan birine göre uygun bence. ayda 30 saat 250 euro civarı. tavsiye ederim.
  • online interaktif dil öğrenme platformu.
    yüzde 50 geri ödemeli sprint veya yüzde 100 geri ödemeli super sprint programlarından birine katılan varsa mesaj atabilirse çok sevinirim.
    1 temmuzda başlayacak 90 günlük programa katılmayı düşünüyorum, aklıma takılanları sorabileceğim kullanıcıya ihtiyacım var

mesajla gelen sorular üzerine edit:
    katıldım, 90 gün boyunca her gün ders aldım ve sonunda ücretin tamamını ödediler.
    b1-b2 seviye almanca iken özellikle konuşma açısından çok faydasını gördüm, kesinlikle tavsiye ederim ederim.
  • 3 aylık maraton aboneliğine üye olduğum online dil öğrenme platformu. almak istediğiniz dersleri açılan dersler listesinden gün ve saate göre seçebiliyorsunuz. oldukça esnek ama her konunun dersi her istediğiniz saatte bulamayabiliyorsunuz iyi takip etmek lazım. dersler maksimum 5 öğrenci ile yapılıyor ancak bazı saatlerde aldığınız derslere tek başınıza özel ders gibi katılma şansınız bile mümkün diğer öğrenciler gelmezse. bir ders 1 saat sürüyor. almanca için kurlar her biri 50 saat olacak şekilde şöyle ayrılmış:

a1.1 - a1.2
    a2.1 - a2.2
    b1.1 - b1.2 - b1.3
    b2.1 - b2.2 - b2.3 (50 +
    c1.1 - c1.2 - c1.3 - c1.4 (50 + 50 + 50 + 50)

hepsi 50'şer saat ancak derslerin yüzde 90'ını bitirdiğiniz zaman tamamladığınız her kur için (a1.1, a1.2 vs) gibi sertifika almaya hak kazanıyorunuz. ayrıca belirtilen süre içinde derslerin yüzde 90'ını bitirirseniz 3 aylık paket 449 euroluk paket için 50€, 6 aylık paket 899 euroluk paket için 200€, 12 aylık paket 1499 euro için 400 euro kartınıza iade ediyorlar.

ancak verim almak istiyorsanız her dersten önce ilgili dersin slaytını indirip hatta tercihen çıktısını alıp çalışmanız lazım, anlamadığınız kelimeler, fiilleri artikelleri, çekimleri ile vs not alıp alıştırmaları yapın. ders sonucunda ise quiz ve exercises kısmı açılıyor. quiz kısmı sadece test sorularından oluşuyor genelde 10 soru ve oldukça kolay ama alıştırmalar kısmı daha zor ve gerçekten konuyu anlayıp anlamadığınızı ekstra sorularla ölçüyor. her 1 saatlik ders için genelde oturup 1 saat civarı çalışmanız gerekiyor kısaca.

ayrıca yrfxmn kupon kodu ile üye olursanız seçtiğiniz pakete göre minimum 50€ indirim almanız mümkün.
  • şu anda fiyatlarında sommermarathon kodu ile* yüzde 25 indirim uygulayan online dil kursu.

son 1 saat kalmış. geç haberim oldu ama yetiştim ve 180 saatlik marathon paketini kaptım. mesela normalde 1499 euro olan paket 1124 euro gibi bir fiyata geliyor şu anda. 1 yıl içinde derslerin yüzde 90'ını başarı ile tamamlarsanız 400 euro da cashback veriyorlar. totalde 724 euro'ya geliyor vereceğiniz para. volkshochschule fiyatına geliyor. bu arada yrfxmn kodu ile üye olursanız da 50 euro ekstra indirim alabilirsiniz.

not: bu platformda a.1.1'den c1.2'ye kadar geldim. sorularınız varsa yeşillendirin.
  • su hayatta en memnun kaldığım dil okulu. bu övgüyü hakketti, beni gün be gün büyük bir yükten kurtarmaktadır. fiyatları daha makul olsa daha güzel olurdu, ama su ana kadar daha iyisini denemedim.

bu arada bu kişisel bir durum. her hafta aynı gün, sürekli bir şekilde bir kuruma gitmek ya da zamanımı oraya bağlamak bana zor geliyor. mesela son 3 günde 6 ders yaptım ama muhtemelen önümüzdeki 15 gün hiç ders yapmayacağım ve ben bu özgürlüğü seviyorum.

bu arada daha evvel cambly ve italky deneyimlerim de oldu, cambly de bir yerde tıkanıp, tekrara düştüğünüzü düşünüyorsanız size faydası olacaktır. italky' de de aradığim hocayı bulamadım heralde, kredilerim kaldı içerde bir yıldır. bir ara onları da kullanmayı düşünüyorum.

eksisi ise bence, dergi ya da kitap bir şeyler gönderseler iyi olurdu. sanırım notlu slaytlarını indirip bastıracağım ama* bu eksisini de çözseler, tadından yenmeyecek.

edit: imla.
  • ders iptalinde nihayet yenilige gitmis online dil ogrenme okulu.

eskiden dersi sectikten sonra dersin baslamasina bir haftadan az bir zaman kaldiysa derso iptal ettiginizde krediniz yaniyordu. bu da her zaman sizi tam bir hafta sonrasini planlamak zorunda birakiyordu. yeni sistemde dersi sectikten sonraki 30 dakika icerisinde, ve derse 3 gun kala dersi iptal ettiginizde kredinizi geri alabiliyorsunuz. bu haliyle kesinlikle daha esnek bir ortam saglamis.

daha once de yazilmis; fiyati gercekten tuzlu ama kuponlarla falan makul bir seviyeye cekebiliyorsunuz. ingilizce icin daha uygun fiyatli zibilyon kaynak var ama kendi adima soyleyebilirim ki fransizca kismini begendim ve kesinlikle tavsiye ederim.
hesabın var mı? giriş yap