• dediği şeye şaşırmıyorum çünkü derdini bu şekilde türkçeye aykırı cümleler ile ifade eden bir lise müdürü zaten bunu der. bunu diyeceği için o pozisyonda... sıkıntı müdürün zihniyetinde değil sistemin beklentisinde
  • rezalet bi uyarı metnidir.
    orucu toplum için tutuyormuş gibi davranmaları da ayrıca rezalettir.
  • "... çeşitli mazaretleri nedeniyle oruç tutamayan arkadaşların ve personelin yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını ...."

mutfak olayını çok garipsemedim. daha çok " çeşitli mazaretler ile oruç tutmayan" lafına takıldım. bir mazaret mi bildirilmesi gerekiyor ?

oruç tutmayı tercih etmeyenlerin, oruç tutanlara hasas davranılması ve mutfak ortamında gıdaların tüketilmesi rica edilir dersin.

yok mazaretin varsa, git mutfakta ye gibi bir uyarı olmamalı.
  • dayanamıyorsan tutma aslanım. oruç sadece aç kalmaksa senin gözünde, olayı zaten çok yanlış anlamışsın. rezalet.
  • pozitif ayrimciliktan ziyade negatif uca zulumdur. islam aleminin mubarek ramazan ayi demisken tum islam mezhepleri ramazan ayinda oruc tutmuyor.

"cesitli mazeretleriyle oruc tutmayan arkadaslar" derken hic bir mazeret bildirmeden sirf canim istemedigi icin oruc tutmama hakkim yok mu benim ?
  • hep kendisine saygı duyulmasını bekleyen ama asla karşısındakine saygı duymayan klasik dinci davranışı. şaşırtmamıştır.
  • mazeretsiz olarak oruç tutmadığım için beni bağlamayan emir.
  • ımam mı öğretmen mi ikileminde imamı seçen bir halkın düştüğü durum - dincilerin mağduriyeti nedir biliyor musunuz ? kendileri dışındakileri yeterince baskı altına alamamak- eğer devlet bu konuda önlem almışsa onlar için bu zulümdür- işte biz mağduruz söylemlerinin açılımı budur
  • beni de ilçe milli eğitim müdürü yapın, iki üç yerden maaş alayım diye ağlayan bir müdür içermektedir
  • hakikaten türkçe açısından rezil bir metin olmuş. ama isteği yanlış değil. saygılı davranılmasını istemesinde bir sakınca yok. ben tutmuyorum ama gün boyu neredeyse hiç yiyip içmiyorum. anca eve gelince yer içerim.
hesabın var mı? giriş yap