şükela:  tümü | bugün
 • üzerine geliştirilen "ben de aldım ama yurdum insanı bunu da moda yaptı" şeklindeki saçma sapan tepkileri anlamakta zorlandığım şey.
  alan ne yapmış oluyor? yardım. neden yardım edenler yardım ettiğiyle kalmak yerine koluna bir şey takıyor? mesaj verilsin, mesaj yayılsın, hatta bu özellikle bir anlamda moda olsun çok kişi alsın diye. amaç bu zaten. e o zaman şikayetiniz nedir efendiler?

  ha, böyle bir maddeyi takmaya prensip olarak karşısınızdır, "ben yardım ettim" diye ilan etmeyi ayıp ve görgüsüzce bulursunuz, anlarım, hatta şahsen ben de öyle düşünürüm, o zaman hiç takmazsınız kolunuza. ama hem takıp hem de tikkyler bunu moda yaptılar ben artık takmıyım diye şikayet edenler tikky davranışının daniskasını sergiliyorlar, farkında değiller.
 • piyasa olsun, gosteri$e yarasin, amacindan sapsin, ne olursa olsun iyi bir fikir ve uygulama. ke$ke herkes boyle yapsa. bu bilezikler olmadan kampanya yapsalar, $uraya para atin deseler ba$arili olamazlardi.
  yalniz sahtelerini yapanlari yakalarsam kotu yaparim. ibneler...
 • saf yurdum insanına sokakta "bu bilezik kanseri engelliyor" gibi bir yaklaşımla çatır çatır satıyorlarmış.
  ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki, bu iş bu bilezikleri takan birisi kanser olup uğur dündar'a çıkana kadar böyle gidecektir.

  not: ben söyleyenlerin yalancısıyım.
  not2: ayrıca ben bu güzelim ülkenin, bu saf insanlarına ne desem boş.
 • uluslararası anlamda bir fikrim olmasa da, istanbul geneli için kış mevsimi boyunca satışında büyük bir düşüş gözlemleyeceğimize emin olduğum, popüler kültürün çarpıtabildiği son eserdir. ya modası geçecek, ya uzun kollu kazaklar kapatacak o fosforlu sarı "güzelliği" ve gereksiz gelecek kimse görmüyorken satın almak, takmak. sonra piyasadan korsanları yavaş yavaş kalkacak, belki kazakların kolları yukarı çekilerek giyilecek ki gözükecek, belki kemer yapıp bele bağlanacak, belki alınlara yapıştırılacak... "ben bağış yaptım adamım" diye bağıran başka bir şey çıkana kadar akla bile gelmeyecek böyle bir ince düşünce.

  kısaca şöyle de özetleyebiliriz; dejenere olabilmenin sınırlarını test eden, özünde saf amaçlar yatarken korsan "ahlakı"nın kurbanı olmaya mahkum olmuş bileziktir kendisi.

  (bkz: içini dökmenin dayanılmaz hafifliği)
 • before i had cancer, i just lived. now i live strong. lance armstrong
  (bkz: before i had cancer i just lived now i live strong)
 • lance armstrong'un hakkinda cikan doping iddialari sebebiyle baskanlik koltugundan cekildigi, kendisinin kurucusu oldugu hayir kurumu.
 • orijinalleri 1ytl ye satılırken, sahteleri(işporta tezgahlarında üzerinde canısı, bitanem gibi yazılar yazılı olanları) 2 ytl den satılan dejenere olmuş obje.
  (bkz: ben bugün bunu gördüm)
 • kanser vakfına destek amaçlı olan,insanların satın alıp destek de bulunduğu,dayanışma örneği olan bir ürünün nerde sahtesi,işportası çıkar?..tabii ki güzel yurdum da..ayrıca her alan niye kolunda taşır ki bu nesneyi..alırsın onu evine koyarsın gönül rahatlığıyla yardımını yapmışındır sen çok ufakda olsa..trend haline getirip moda bir ürünmüş gibi gösterip şekil yapmak niye şaşılası bir durum yani..
 • bilekliklerinin çıktığı dönem havalimanlarındaki otomatlarda 1 tl' den satılırdı. sonrasında işportaya düşmesiyle birlikte istismar edildi.
 • bazılarının moda olduğunu sanarak taktıkları aksesuar.