• ufak bir tasarım sorunu olduğunu düşündüğüm fare. aynı zamanda tekerlek görevi gören dokunmatik alanı ön 2/3'lük kısım ve arka 1/3'lük kısım olarak ayırmışlar. varsayılan olarak bu alanlardan öndeki, başlat menüsünü/ekranını açarken arkadaki ise orta tık işlevi görüyor. halbuki bence orta tık, bir bilgisayar kullanıcısı tarafından başlat menüsünden daha çok kullanılıyor, yanlış mıyım?
    tabi bu bahsettiğim durumdan ürünün yazılımını yükleyerek kurtulabilirsiniz, iki tuşun özelliğini değiştirmeniz mümkün.
    bir de bunun microsoft olanı var, sanırım biraz daha pahalı: microsoft explorer touch mouse

bilgisayarına driver yükleyemeyenler (kurumsal bilgisayar vs.) için edit: bahsettiğim orta tuş sorunu microsoft explorer touch mouse'ta mevcut değil. yani yazılım yüklemeden bağladığınızda orta tuş klasik orta tuş olarak çalışıyor.
  • 2013 ten bu yana sahibi olduğum mausdur.
    ancak kurulumla alakalı sıkıntı yaşıyorum win10da. driverı indirmeme rağmen mausu tanımıyor. kulananlar maus tanındığında alttaki lambası sabit mi yanıyor yoksa yanıp sönüyor mu bi yeşillendirirlerse sevinirim
  • mac os x mavericks ile kullanmaya çalıştığım mouse, yanlız alıcısı ile neredeyse yanyana olan mouse'ta sürekli takılma atlama sorunu yardımcı olabilecek suserler'in bir tık ötesindeyim.
  • logitech...

dunyanin en iyi mouse'u...

burada bir gulucuk dahi yok.
  • mouse iki tık ve scroll'dan ibaret olarak algılanmamalı. konfor olarak ilk aldığım microsoft'un bluetrack mobile 400 wl'sinden sonra (pil ömrü yüzünden sevemedim karagözlüm) ucuz işlere yöneldim. ucuz dediysem logitech'in 20-30 lira arasındaki basit çözümlülere yani.

en son klavye + mouse seti olanını almıştım. pil fena gitmiyordu, tabi yüksek amperli pil de artısı bu işin. sonra temassızlık falan derken bugün t 400 ile tanıştım. ilkin scroll yerinin dokunmatik olması garip geldi ama alıştım. tabi fıırt fıırt sesi ayrı scroll'un ama diğer sessizliğin cazibesi de ayrı. windows 7'de kullanıyorum. yeni modellerde artık unifying denen sistem var. klavye logitech'in isterse farklı bir model olsun mouse da unifying ise tek usb vericisinden bağlanabiliyor. tabi yazılımını da yüklemeniz lazım. scroll'un size bakan tarafı yani 1/3'lük kısımı ayrılmış. oraya basınca başlat açılıyor. hoş olmuş.

siteye baktığımda windows 10 için, sürücüsü de çıkmış.
  • yıllarca microsoft wireless mobile mouse 1000 kullandıktan sonra eşekten ata binme hissini yaşatan alet. setpoint yazılımı sağ olsun internette ileri/geri yapma, yakınlaştırma, sayfayı sağa sola kaydırma ve metro arayüzüne* geçiş işlemlerini tek bir tuşla halledebiliyorum. bu güzel kısımlarının yanında bence tek sorunu olması gerekenden fazla düz olması. avuca tam oturtamıyorum mübareği.

teknoloji amma gelişmiş be.
  • güzel bir fare ama alışmak gerek. fare scroll bölümünün benim bildiğim ön tarafa tıklama, arka tarafa tıklama ve sağa,sola kaydırma gibi özellikleri bulunmakta. aşağıda yazdıklarım linux kullanıcıları içindir, windows'da deneme fırsatım olmadı.

linux kullanıcıları için; farenin ön tıklama özelliği windows tuşu özelliği sağlamakta normal tıklama ise arka tarafına tıklanarak sağlanmakta. evet oldukça sinir bozucu olduğunu söyleyebilirim. işin daha da can sıkıcı tarafı ise xev gibi uygulamarla fare butonlarını keşfetmeye çalıştığınızda mouse ön tıklama bölümünün buton olarak tanınmadığını görebilirsiniz. yani akıllı logitech direkt olarak klavye start özelliğini gömmüş.

sol tıklama: button 1
    orta arka tıklama: button 2
    sağ tıklama: button 3
    orta ön tıklama: start key

velhasılı şimdilik elle tutulur bir çözüm bulamadım, fare 2013 yılında çıktığı ve hala düzgün bir çözüm olmadığı için linux kullanıcıları için tavsiye etmiyorum.
  • 2014 yılında hayatıma girmiş olan mouse. dünyanın en iyi mouse'u diyenler haklılar. ortasındaki dokunmatik bölüm ilk kullananlara garip gelse de bunun rahatlığını ancak alışan bilir. üzücü olan şey ise bu mouse'un artık hiçbir yerde bulunmaması. yan tarafları aşındı artık yıllar içinde, keşke sıfırını bulabilsem. işin garibi artık dokunmatikli herhangi bir mouse'un piyasada bulunmaması. keşke bunu görsen de bu dizayn felsefesine sahip yeni modeller çıkarsan logitech.
  • dünyada üretilmiş en iyi mouse. piyasada bulsam on tane alıp stok yaparım.
hesabın var mı? giriş yap