27 entry daha
  • yarı medikal olarak reklamdırılan kozmetik ürün markası.

uzun zamandır kozmetikte hayvanlar üzerinde deney yapmayan firmalar arayışındayım. bu yola girdiğimden beridir, loreal, maxfactor, mac, yves rocher, flormar, diadermin vs yani özetle şimdiye kadar kullanmakta olduğum ve aslında memnun olduğum tüm markaları bir kenara attım ve gosh, the balm, rossman ürünleri gibi hayvanlar üzerinde deney yapmayan ve hatta mümkünse vegan markalara yönelmeye başladım. mottom şuydu. benim lüks bir hobim için, elin hayvanının acı çekerek ölmesinin insanlığa hiçbir getirisi yoktu. benim için bu iş bitmişti.

en yakın arkadaşımın ablası lr ile çalışıyor. kız geliyor gidiyor bana lr şöyle güzel, böyle hayvanlar üzerinde deney yapmıyor bilmem ne falan anlatıyor. allah allah dedim, tamam bi deneyeyim. araştırdım falan, web sitelerinde de hayvanlar üzerinde deney yapmıyoruz, özürlü arkadaşlarımızla çalışıyoruz falan gibi reklam üstüne reklam çakmışlar. tamam dedim, bi ürün deneyeyim. öyle olmadı. dur ben seni ablamla konuşturayım oldu, bir bakmışım iş ortağı olmuşum. 450 tl gacırt girdi zibilyon da tane de ihtiyacım olmayan şeyi almış bulundum.

neyse abi ürünler geldi. 1 tane hıyar ağası gibi bruce wills'li bir katalog, efendime söyleyeyim abuk sabuk okumadığım bir sürü form. üyelik zımbırıkları. herhalde benim de bu işe girişip birilerini iş ortağı yapmam bekleniyor. hiç umrumda olmaz. ürünlere baktım.
    1 tane rolon.
    1 tane diş macunu
    1 saç bakım spreyi
    1 tane şampuan
    1 tane duş jeli
    1 tane makyaj temizleme mendili
    2 tane gündüz kremi biri jel biri normal krem
    1 acil durum kiti. sprey ve 2 kremden oluşuyor.
    1 tane büyük acil durum spreyi
    1 tane starbox kutusu içinde parfümler falan var
    1 tane el kremi
    1 tane vücut losyonu
    1 tane sıvı sabun
    1 tane eklem ağrıları için krem
    1 tane tutulmalar için krem
    1 tane şeftalili içecek

şimdilik aklıma gelen bunlar. ha bir de benim yüzüm sivilceli diye bana microsilver serisi falan aldırttı. onda da 1 tane yüz temizleme sabunu ama krem diyorlar, bir de üstüne sivilcelerin üstüne sürülmelik jel.

tamam dedim, deneyeyim. objektif yorumlarımı dile getiriyorum arkadaşlar:
    1. rolon kokusuz ve ter konusunda temiz bir his bırakıyor. hiçbir koku vermiyor. ilerleyen zamanlarda ter ter kokmana da engel oluyor. sürüyorum, sonra istediğim parfümü sıkıp çıkabiliyorum. rolonu tuttum.
    2. diş macunu. yani colgate, ipana vs. aynı şey. bir fark yok. sıradan bir diş macunu gibi.
    3.saç bakım spreyi. yani fena değil. temiz ürün kullanmak istiyorum öyle elseve'in spreylerini falan kullanmak istemiyorum artık dediğiniz noktada tercih edebileceğiniz ender saç ürünlerinden.
    4. şampuan: benim kafamda oramda buramda yara bere ve kepek olmadığından, boya da yok bende. o yüzden ekstra bi mükemmelliğini görmedim. ben normalde dalin kullanıyorum ve çok memnunum dalinden. o sebepten oturup buna para vermem. zaten ebatları çok küçük. öyle azıcık kullan yetiyor falan demişler internette. yalan o. normal bir şapuanı ne kadar kullanıyorsan bunu da o kadar kullanıyorsun.
    5. duş jeli: büyük boy. güzel. parfümlü falan değil. ferah bir his veriyor. temiz ürün kullanmak isteyenler alıp deneyebilir.
    6. makyaj temizleme mendili : ben memnun kaldım. fondoten, göz makyajı falan rahat çıkardı. tabi ben üstüne yüzümü microsilver ile yıkayıp toniklerimi falan sürüyorum orası ayrı.
    7. gündüz kremi biri jel biri normal krem: normal kreme henüz elleşmedim ama jel krem benim için çöp değerinde. benim cildim kuru cilttir ve jel krem yağlı veya karma ciltler için yapılmış bir krem. ben sürdüm mü hiçbir nemlendirici etkisini göremedim. bir daha onu almam.
    8. acil durum kiti. sprey ve 2 kremden oluşuyor:propolis ve konsantre diye isimleri var bunların. ben propolis'i ayaklarıma bakım olsun diye kullandım. iyi de yaptı. normal krem gibi bir şey. güzel bir etki verdi. ama spreyi falan kullanmadım. kullananlar da öve öve bitiremiyor zaten.
    9. starbox kutusu içinde parfümler falan var: normal parfümler var ama ben orjinal parfüm kullanıyorum zaten diyorsanız ne gereği var almanızın?
    10. el kremi: dediğim gibi normal el kremi. arko nem falan alıyorum ben türk malı yurdum malı herkes onu kullanmalı kafasındaysanız almanıza bence gerek yok.
    11. vücut losyonu: nemlendiriyor mu evet.
    12. sıvı sabun: normal sabun. parfümsüz, anti alerjen. kurutmayan. temiz içerikli vs. güzel ama kim oturup sabunumu da lr'dan almalıyım der orası meçhul. hani alışveriş yaparsın, neyse dur bir tane de sabun alayım bari dersin gider alırsın. öyle bir şey.
    13. eklem ağrıları ve tutulmalar için olan krem: henüz kullanma imkanına sahip olmadım.
    14. şeftalili içecek: ben bu tarz gıdalara konsept olarak karşıyım. hiç kullanacağımı sanmıyorum. almam kullanmam.
    15. microsilver ürünleri: sabun olan yüz kremi diye geçen bir ürünleri var. millet bunu krem sanıp kullanıyormuş. bunun nesini krem sanıyorsunuz ya? bok renginde bir sabun işte. sürüyorsun, hayvan gibi yüz kurutuyor. mantık şu: akne yağdan olur. o zaman biz öyle bir ürün yapalım ki yüzü yağdan arındıralım. ee bende etkisi oldu mu? çok uzun süre kremiyle kullanmadım o yüzden yalan söylemeyeyim çok dehşet bir etki görmedim ama ilk kullanımda çıkan sivilcelerimden birkaçını söndürmeyi başardı. daha sonra dermatoloğa gittim ve normal bir sivilce kremi aldım. şimdi sabunla yüzümü yıkayıp sivilce ilacını kullanıyorum. ha kurutuyor mu cildi, hem de ne kurutma. geçiriyorlar mı birlikte? idare eder. tedavi sürüyor. benim gerçekten akneye dönük sivilcelerim var ve o kadar hızlı geçmezler.

özet geççiler için:
    arkadaşlar, hiçbir kozmetik ürün size mucize sunmaz. size bu ürünleri hayatımı değiştirdi bilmem ne diye satanlara da o kadar inanmayın. babanızın oğlu olsa ile inanmayın. adamlar para kazanmaya çalışıyor. lr'ı neden kullanacaksınız?
    1. temiz içerikli alman malı olduğu için
    2. avona para vereceğime buna para vereyim, en azından daha kaliteli ürün kullanırım demek için.

yüzünde orasında burasında yara çıkanlar varmış onlaralara da şaşırıyorum. cildiniz bu kadar hassas ise zaten dikkatli olun siz, medikal ürünlerden hiçbir zaman şaşmayın. ama medikal ürünlerde zorunlu olarak hayvan testleri yapılıyor. o konuda da bir şey yapamazsınız.
    yani markayı övmek kadar sövmek de gereksiz. normal bir marka. high end ürünlere hayvan gibi para yatıracağınıza buna daha uygun paralar verebilirsiniz. ama lr'dan da ucuz ve iş gören birçok marka var.
    siz en güzeli hayvanlar üzerinde test yapılmamasına dikkat edin aldığınız ürünlerde.

edit: yazım hataları
11 entry daha
hesabın var mı? giriş yap