şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mma'de karate bazlı counter stand-up dövüş tarzı ile yenilgisiz olarak kariyerinde devam eden ve mma'deki stand-up çeşitliliğine yeni bir boyut getiren dövüşçü. haftasonu ufc'de kendisi gibi yenilgisiz ve counter'larda da kendisi kadar başarılı ve daha agresif bir dövüşçü olan, ufc light-heavyweight şampiyonu rashad evans'la ilginç bir ünvan maçına çıkacak olan dövüşçüdür.
 • dovus sekli tam anlamiyla koklerinden geliyor, yari japon, yari brezilya'li. kendisi karate ve brazilian jiu jitsu'da siyah kusak ve bu kusaklari tam hakkiyla almis oldugunu maclarinda gosteriyor. en son chuck liddell'i nakavt ile yenen rashad evans'i hic zorlanmadan yendi. su ana kadar mma dovuslerinde herhangi bir mac kaybetmedi.
 • karate is back diyerek çalıştığı sistemi onurlandıran, octagonda yenilmezlik ünvanını koruyan, inanılmaz yumruklara sahip dövüşcü.
 • her vuruştan sıyrılan, yere bir türlü düşürülemeyen, kemeri uzun bir süre koruyacak gibi görünen kara kuşak.
 • bugun unvan macinda mauricio shogun rua'ya karsi etkisiz oyununda yedigi tekmenin haddi hesabi olmamasina ragmen gene sampiyon olarak bitirmistir. ne yazikki boksdaki "sampiyonun kemerini almak istiyorsan nakavt etmelisin" kuralinin mma'yede uyarlandigini goruyorum. o degil de gelmis gecmis en kotu kararla sampiyon olan machida daha mac biter bitmez yuhalandi, forumlarda dahi kagit uzerinde sampiyon takma adi takilmaya baslanmis.
 • ufc 104 ünvan maçında, mauricio 'shogun' rua karşısında malesef çok etkisiz kalmış sporcudur. rua'yı madara etmesini bekliyordum ama olaylar tersi şekilde gelişti. ünvan maçı olmasa kesinlikle rua'nın hakkı olan bir maçtı. machida belki bu maçta ilk defa savunma duruşunu değiştirmek durumunda kaldı. ayrıca ilk defa ufc de round kaybetti. kemerini kaybetmediği için şanslı bence. rua ayaklarına olduğu kadar yumruklarınıda çalıştırabilse machida'yı indirebilirdi ama yapamadı.
  muhtemelen ilerde tekrar kapışacaklar, machida'nın toparlanmasını diliyoruz.
 • bu aksamki re-match'de ilk round'da shogun'un seri yumruklari karsisinda knock-out olmus eski sampiyon.bu kadar sisirildikten sonra hakemler sayesinde kurtardigi kemerini bu sefer cabuk kaybetti. ama temiz knock-out oldu, 1-2 dakika kendine gelemedi.
 • mauricio shogun rua 'ya karsi ufc'de ilk macini ve unvanini kaybetmis adam.
 • kazanacağına inanmadan çıktığı ünvanı maçınca ünvanını koruyamadı, oysa son yıllardaki en sağlam şampiyondu kendisi. ünvanı alana kadar indirdiği adamların her biri çok sağlamdı. balına bir iki kritik maçı kazanarak ünvan maçına hak kazanan bir dövüşçü değildi. knock-out ettiği adamlar sonrasında main event olarak kapışmışlardı.
  shogun'a çok uyuz olurdum eskiden, ancak hakederek ünvanını kazandı, hatta machidanın kendinde olmadığını farkettiğinde hakemden önce kendisi durdu. keşke biraz daha uzun süre kapışsalardı.
  bakalım dragon şimdi ne yapacak...
 • kendi kendisiyle dövüşen ufc sporcusu.

  en sıkıcı müsabakalara sahip dövüşçülerden birisidir.
  hep ayakta dövüşmesine rağmen hep rakibin saldırısını beklediği için çok can sıkıcı bir maç izletir.

  ayrıca ufc'de karate'nin de bir şeyler yapabileceğini gösterdiği için hakkını yememek lazım.