şükela:  tümü | bugün
  • cats müzikalindeki bi karakter, aynı zamanda bu karakteri anlatan şarkının ismi. macavity çok korkulan, azılı suçlu, sarman bi kedidir.
  • sözleri için (bkz: macavity the mistery cat)
  • midisi için
    (bkz: www.hamienet.com/midi2679.html)
  • felisgillerin en alavereci, en dalavereci üyesi.
    her haltı yer ama asla iz bırakmaz, dişi kediler için tam bir "bad boy" travmasıdır.
    ince uzun, küçük gözlü, toz-pas içinde, hayatın sillesini yemiş ama kendisine duble patiyle cevap vermiş gururlu kedi.

(bkz: the napoleon of crime)
  • secircilerin arasında belirip "nıhaahhah" şeklinde kötü gülüşü yapan kedidir. "töbe estafurllahh!" diye tepkiler almıştır.
  • işbu entry kedi olan değil, yazar olanına atfedilmiştir.

sözlükte mütecessis olduğum bazı başlıklarda entryleri okurken, "ben bunu ne zaman yazdım ya!" diye soruyorum kendime. sonra bir bakıyorum, başka bir yazarın ismi yazılı entrynin altında. bu yazar işte o hemüslûb hissettiğim bir avuç sözlük yazarından biri.

konu anlamında seçici olduğu anlaşılan bu ehl-i dil yazarın yazılarını -yazdığı zamanlar- okumak günümü rûşen, yüzümü mütebessim etmeye yetiyor.

daha çok yazmasını dilerim.
  • gerçekte aramıza ülkeler girmiş olsa bile ; kendisini bana yakın hissetmemi sağlayan yazıları ile aradaki mesafeleri bir nevi yakınlaştırıyor olan badi' mdir.
    ''samimiyeti ve içtenliğine sağlık. '' diyor ve ona selamlarımı gönderiyorum.