şükela:  tümü | bugün
  • türkerler grubunun yaptığı izmirin ortasında yükselecek olan 406 konutun ve ofislerin bulunacağı sembol yapının adı. reklamında murat boz oynuyor.
  • "urla'ya 20 dakika" sloganıyla sunuluyor.

arkadaşlar halkapınar'dan bırakın urlayı, balçova'ya biri gündüz trafiğinde yirmi dakikada varsın, ben de kimliğimi ifşa edip cumhuriyet meydanında eşek gibi anıracağıma dair şeref sözü veriyorum. millet bu kadar da kandırılmaz ya hu.
  • 240 metre 59 kat ile türkiye'nin en yüksek bina projesi olduğu söyleniyor. 1100 civarı ofis ve konutun yanısıra, divan residences, avm, doğuş grubu restoranları ve butik rakı/şarap üretimi gibi tesisler bulunacakmış.
  • eski tekel arazisini (ki içinde tarihi şaraphane ve içki fabrikası olan bir yer) uygun bir fiyata aldıktan sonra, bu yapıların restorasyonu ayağına yanına götdelen diken firmanın (yeşil sermaye) eseri. güzelim izmir körfezi'nin içine eden yeni binalardan sadece bir tanesidir.

uyarı: şuan bile yoğun saatlerde trafik o bölgede kilitlenir, sen bir de oraya yapılacak yeni binalardan sonrasını düşün. istanbul'u aramazsın. ayrıca bomonti falan yazdığına bakmayın, izmir'in tarlabaşı'sıdır.
  • bir acayip konumda inşa edilen yapı.

1 milyon tl ödeyeceksiniz ve meles çayı'ndan gelen lağım kokusu eşliğinde; şaraphane diye anılan bölgede oturacaksınız. (2+1 için ortalama fiyat).

yahu ben yakınından geçerken bile arabanın havalandırmasını dışarıdan hava gelmeyecek şekilde ayarlıyorum. insanlar üstüne para ödeyip yaşayacak; çalışacak orada. şaşırmamak elde değil.
  • ntv'nin reklam yaparcasına ana haber programında gösterdiği proje. öv öv biteremediler amk puhaha. artık projenin sahibi mi, patronu mu, müdürü mü bilemediğim kel beyfendinin ağzından "bence izmir bu anlamda, kazım beyfendiye de bir teşekkür borçludur" tarzı bir laf çıktı. siz kimsiniz ki size teşekkür edelim dedirtti açıkçası.

haber linki