• makale'ye acele ihtiyaci olmayanlarin yaptigi eylemdir. makaleyi bulursaniz bana haber verin, vaktim olursa size e-mailimi gonderirim luksunu gosterendir.
  • ekşi sözlük gibi bir sosyal çöplükte mailini ifşa ederek spam manyağı olmak istemeyen kişilerin yaptığı akılcı davranış. iki cümlelik tarlalar yeşillendi tarzı bir mesaj yazmak zorunuza mı gidiyor?
  • istenen makaleyi indirebiliyor olacak olsam bile o entry i pas geçmeme neden olan eylem.

eğer olay mailini ifşa etmekse ben ona mail atınca hepten kendimi ifşa ediyorum. mail adresim adım soyadım.

eğer iyilik isteniyorsa o iyiliği yapabilecekleri yokuşa sürmemeli insan.
  • yaralı parmağa işemeyenlerin eleştirdikleri durum.

neden yayınlasın insan mail adresini herkesin okuduğu bir sitede. örneğin mail adresi buse.tüzün@asdfsfs.edu.tr sora sen gör bakayım curcunayı.

ya da sırf ulan bir gün makale isterim ekşici piçler mail adresimi yazmadım diye makaleyi göndermezler ben iyisi mi uyduruk bir mail alayım mı diyecek ?

mal olmayın iyilik yapacaksanız yapın yoksa siktirin gidin.
  • hatadır.

örnek1: makale arayan ama e-posta koymayan yazar

ezkaza başlığa denk gelip makale bulunuyor sonrasında yazarına mesaj atılıyor. tamamen gereksiz süreç... bulan kişi hemen çat diye yollamak istiyor, bir daha karşı taraftan e-posta adresi sor bilmem ne... uzun iş arkadaş uzun iş...

koy oraya bir tane: makale_icin_turbo5000@hotmail/gmail/yahoo/msn.cöm
    ister pills for 20" gelsin, isterse enlarge your penis linkleri...
    sen işine bak arkadaş!

örnek2: makale arayan ve aynı zamanda e-postasını koyan bilinçli akılcı yazar

ezkaza başlığa denk gelip makale bulunuyor sonrasında yazarına doğrudan ekiyle beraber mesaj atılıyor.
    bitti. oh mis.

kimse özel posta adresini oraya koy demiyor. onu koymak da hatadır.
  • elimden geldiğince makale aranıyor duyurularına girip erişebildiğim makale var mı diye kontrol ederim bunu herkesin yaptığı gibi kişisel yarar olmaksızın bilgi paylaşımının kutsallığına inanarak yapan biriyim, şu bi gerçek ki bu başlığı sadece yazarlar girmiyor çaylaklar ve kayıtlı/kayıtsız okurlar kullanıyor, çalıştığım labda makale indirip şunu gönder diyenler var ordan biliyorum.
    makaleyi buluyorum indiriyorum labda kullandığım bilgisayara, insanların sürekli bilgisayar başında olamaması sebebiyle mesajı akşam evde görebiliyorum proxy ayarlarını değiştirip tekrar bulup gönderebiliyorum. açıkçası eğer biraz yorgunluk varsa üzerimde hiç uğraşasım gelmiyor diyeceksin ki uğraşmazsan uğraşma iş o da benim öküzlüğüm.
    şu durumlada karşılaştım makaleyi indirip internete uploadladığım oldu, iş yerindeyken bu siteye giremiyorum diyen arkadaşla karşılaştım özetle bir iyilik yapın ve mail adresi verin.
  • sözlük ortamında makale bulma işine kendini adamış fusion2dx, silide yaşayan nehir insanı ve fikrimin kalin gülu gibi güzel insanların makale ulaştıramamasına neden olur. yine sözlük dışından gelecek yardım taleplerinize kapı kapatmaktır.

sırf bu iş için yüksek kotalı bir e-mail hesabı alınıp burada verilirse sorun olmayacaktır tahmin ediyorum.
  • işi acele olmayan insan davranışı.

geçenlerde buldum bi makale, baktım mail adresi yok. dedim ki gardaş bi mail adresi yazıverseniz şu ilanların altına incileriniz dökülmez herhal? dedi dostum mail verince herkes mail atıyor ben de bakmıyorum hemen, sonra bi bakıyorum kutu dolmuş taşmış. sonra onca insana dönüş yapamıyorum. e haklı bi yandan. nasılsa bulunur, biri ulaşır diye düşünüyor.

şu da var ki size makale ulaştırmak isteyen herkes yazar değil burada. yani mesaj kutunu yakamaz bro. ondan kelli ver kurtul derim ben naçizane. ha bi de makaleyi bulan kişi bi de sana "hacı ben makaleyi buldum mailini yazsan?" rica konulu bir mesaj atmak zorunda kalmamalı. belki işi var ama aramış bulmuş, direkt olarak sana maille ulaşması varken, bi daha niye mesaj atsın ki?

not: ne zamandır mail adresi veriyorum, bi tane spam ot bok gelmedi daha. korkmayın bu hususta.
  • sözlük gibi internette fenomen olmuş bir sitede bir istekte bulunurken yapılan bir davranış.

sözlüğü yazar sayısı kadar hatta daha fazla okur veya internet kullanıcısı takip eder iken ve makale aranıyor duyuruları başlığını incelerken bu susere yardım edeyim deyip eli klavyede kalmaktadır. nihayetinde internette gezenler zaten mesaj atamamakta iken, çaylaklar da mesaj atamamakta ve makale isteyen şahıs suserlere mahkum kalmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap