şükela:  tümü | bugün
  • iyi parti'nin kısa vadede yerel seçimler için dokuz ay varken bir an evvel yapması gereken hamle. saadet partisi ile ittifak yapılırsa milliyetçi, muhafazakar ve tepkili seçmen rahatça saflara çekilir.
  • chp'de ankara da girerse oylar bölünüp aradan akp fırlayabilir, chp'nin başına ince gelirse zaten yavaş'ı direk rakip olarak ele alır kavgalı oldukları biliniyor.
  • meral akşener'in arkadaşlarımız görüşüyor diyerek içime su serptiği, çok sevindiğim olay.

mansur yavaş henüz düşünme safhasındaymış. eğer olursa 2014'teki heyecanım ve arzum yeniden gerçekleşecek.

akşener eğer bir iş birliği olursa ankara bizim diyerek de kestirip atmış. yani olası bir sandık ittifakı halinde chp ankara'da iyi parti adayını destekleyebilir.
  • oy kullanmayı düşünmüyordum bu durumda mansur bey için kullanırım.
  • geçen seçim kendisine oy verdim. seçim sonrası hakkımı sonuna kadar arayacağım diye milleti susturup olayı unutturdu. hiçbir şey de yapmadı.

oyuma sahip çıkamayana oy yok.
  • siyasette iyi insan olmak yetmez aynı zamanda cesur ve güçlü olmanız gerekir. 2014'ten beri neredeyse 5 sene geçti. artık türkiye eski türkiye değil. yeni sistemde çok daha güçlü ve cesur olmanız lazım iktidarla mücadele için.

garipbasci'nin dediği gibi yavaş, oylara sahip çıkamamıştır. sadece yasal itirazlarda bulunmakla yetinmiştir. ne bir eylem yapmış, organize etmiş, ne de sonrasında halka ümit verecek bir çalışmada bulunmuştur.

yarın belediye başkanı olsa ve erdogan belediye başkanlarının birçok yetkisini merkezi hükümete bağlayacak olsa yine demeç vermekten öteye gidemez.
    artık eskiyen, zihnen emekliye ayrılmış insanlarda ısrar etmenin anlamı yok. yeni insanlar bulmak gerek diye düşünüyorum.

not: istanbul'da yaşayan ve artık chp'ye oy vermeyecek biri.