• falcon heavy'nin ıskaladığı gezegen.
  • marsta gün doğumu için bkz
  • astrolojide savaşın, mücadelenin ve harekete geçme şeklinin gezegeni.
  • reddit’te dünya ile mars’ı ana hatlarıyla kıyaslayan bir infografik yapılmış.

link
  • metin türkcan’ın yeni albümü vakti geldi’nin 7.parçası.

açıkçası ben parçayı beğendim. normalde o kadar güzel değil hatta kötü bile denebilir çünkü vokaller de metin türkcana ait ve adamın sesi o kadar efekte rağmen yine kötü ama benim çok hoşuma gitti. klibi ise ayrı bir eğlenceli çok deneysel olmuş. o kıyafet, o legodan yapılmış uzay gemisi ve adam, kadınlar bütünüyle deneysel ve eğlenceli olmuş. bu arada metoboy’un dream box da yaptığı bir röportaj da parçanın 96 da yaptığını ve 2001 de ilk kaydını yapmışlar ama yayınlamamış. hatta parça içinde yer alan o enteresan efektler 2001 den kalmaymış.

hasılı kelam parça da klip de kötü ama deneysel ve eğlenceli olduğundan benim çok hoşuma gitti.

metoboy’un mars’ın nasıl yapıldığını anlattığı videoyu şuraya koyayım.
  • ray bradbury'nin hep gitme hayalini kurduğu kızıl gezegen. mars yıllıları ve güneşin altın elmaları kitaplarında bolca bahseder bu gezegenden. bir hikayesinde bir bakmışsınız marslılar tarafından etki altına alınıp öldürülmüşsünüz; diğerinde ise mars'a gitmiş, yaşamaya başlamışsınız. ray bradbury sayesinde mars, kafamda garip bir gezegen halini aldı.
  • güneş sisteminin en yüksek dağını içinde bulunduran gezegen.

(bkz: olympus mons)
  • dünyalılar tarafından koloni kurulduğunda resmi para birimi bitcoin olacaktır.
  • nasa'nın curiosity uzay aracı sayesinde yüzeyinde organik moleküller bulunduğu keşfedilmiş gezegen.

ne var ki bu organik moleküllerin kökeninin ne olduğu henüz bilinmemekte. eski çağlardan kalma bir yaşam belirteci olabileceği gibi, yaşamın sürdürülebilmesi için gerekli bir besin ya da yaşamın yokluğunda oluşmuş bir organik madde olabilir. her durumda bu bilgi ve verilerin devam edecek olan detaylı analizleri, gezegenlerdeki yüzey koşulları ve süreçleri hakkında bize kimyasal ipuçları vermekte.

her ne kadar mars yüzeyi şu anda bildiğimiz türlerde canlıları barındırmaya elverişli olmasa da, uzak bir geçmişte mars ikliminin yüzeyde sıvı su birikmesine olanak tanıdığına dair kesin kanıtlar mevcut. curiosity sayesinde elde edilen verilere göre milyarlarca yıl önce gale krateri'nde yaşam için gerekli kimyasal yapı taşları ve enerji kaynakları dahil tüm gerekli malzemeler mevcutmuş.

detaylı bilgi için (bkz: 7 haziran 2018 nasa'nın devrim gibi açıklaması)
    bilginin ana kaynağı için de tabii ki nasa.
  • organik bileşen izlerine rastlanan gezegen.

https://www.dunyahalleri.com/…samin-izleri-bulundu/
hesabın var mı? giriş yap