şükela:  tümü | bugün soru sor
  • fusion licks guitar lesson ismiyle yayınladığı videolarında kullandığı gitar çok tatlı.
  • 1980, almanya doğumlu rock-jazz-fusion tarzlarında eserler icra eden gitarist. jamtrackcentral web sitesinden albümünü (bkz: the other end) ve bir çok eğitim video, tab'larını edinebilirsiniz.

teknik yapısı, enstrüman hakimiyeti yüksek bir gitarist. kendisi ile aynı anda çıkan çoğu gitaristten bence melodik yaklaşımı ile ayrılıyor. akor değişimlerine verdiği cevaplar, melodik yaklaşımını devam ettirmesi gibi beceriler dikkat çekiyor.

özellikle, son dönemde youtube üzerinde yayınladığı canlı kayıt videoları bu tarz seven-çalmaya çabalayan gitaristin izlemesi gerekli bence.

kullandığı gitarlar ise ıbanez rg652fx, rg3727fz, suhr s series, suhr modern görmüştüm ama emin değilim; ıbanez at100; ve son olarak 2018 yılında piyasaya sürülecek olan kendi mm serisi ibanez
    mm1 (detaylar için) kullanıyor.

youtube kanalının bağlantısı
  • tom quayle ile yapmis olduklari guitar clinic'e gitme firsatim oldu yaklasik ikisiyle bir saat muhabbet ettim hatta birer bira ictik cok samimi ve harika insanlar, muzisyenlikleri zaten efsane kendilerine cok buyuk bir fan kazandirdilar.

https://www.youtube.com/…atch?v=ev3zkxxf4qq&t=1016s

edit:(bkz: tom quayle)
  • dresden'deki hochschule für musik carl maria von weber'da eğitim almış, akabinde 5 yıllık akademik çalışmalardan sonra, 2010 yılında gitar ve müzik pedagojisi dalında diploma almış, aşmış müzisyen kişisi. ibanez'den şaşmaz, ibanez de o'ndan şaşmaz.

grup performansı
    solo performans

(bkz: virtüöz)
  • youtube kanalındaki her bir performansı ayrı güzel. ekibi de çok sağlam. hele hele o ayarı kaçık baterist.