• "masonluk esas itibarı ile yahudi olmayan bir takım insanları bir gizli dernek çatısı altında toplayıp, eğiterek, onları her hangi bir sahada yahudiliğe ve yahudilik ideallerine hizmet eder hale getirmek için verilen bir tedris usulüdür.”yahudiler bulundukları ülkelerde belli bir kuvvete eriştikten sonra, yahudi olmayan insanları da yahudilik emelleri doğrultusunda çalıştırmak istemişler, bu metodoloji masonluğun doğmasına sebep olmuştur. öyle ki yahudi olmayan insanlar bu teşkilatlar sayesinde kendi ırkı ve milletinden önce, yahudi ırkı ve milletini düşünür hale gelmişlerdir.
    18. asrın başlarında kurulan masonluk, kuruluş amacı olarak belirlediğimiz “yahudi olmayan insanları yahudilik ve yahudiler lehine çalışır hale getirmek” dediğimiz durumu toplumun daha geniş kesimlerine yayabilmek için, masonluğa bağlı olarak rotary, lions, lioness ve benzeri alt kuruluşlarını da kullanarak, siyonist hedeflerinin toplumun daha geniş kesiminde söz sahibi ve hâkim olmasını istediklerinden esnaf, tüccar, ilim adamı ve siyaset adamı gibi toplumun her kesiminde etkili olabilecek kişiler üzerinde özenle çalışmışlardır.
    siyonistler, yahudilik kavramları ile birlikte siyonizm in hedeflerinin insanları ilk planda ürküteceğini düşünerek, toplum içinde başarılı olmuş, meslek sahibi, zengin ve saygın kişilere “kardeşlik, dostluk ve barış” gibi insanlara sıcak gelen kavramlarla masonluk bünyesinde ve yine rotary, lionss, lioness gibi kulüpler aracılığı ile yaklaşırlar.yahudilik ideallerine hizmet amacına yönelik masonluk ve masonik kulüplerin çalışmaları bu strateji ile uzun zamandır sürmektedir. maalesef bu gün bu çalışmalar türkiye’de ilçeler bazında rotary ve lions gibi kulüpler vasıtası ile yürütülmektedir.öyle masum, öyle saf bir kamuflaj içindedirler ki, görenler bu kulüpleri birer prestij kulüpleri, saygınlık merkezleri, dostluk-kardeşlik dernekleri gibi düşünebilmektedirler. ama unutmamak gerekir ki zehir teneke kutuda değil hep billur kaselerde sunulmuştur.
    türkiye de masonlar ekonomiye hâkim olma yolundadırlar. ayrıca ellerinde büyük basın ve yayın kuruluşları da vardır. işte masonlar ellerindeki bu güçleri kullanarak hedeflerine doğru ilerlemek arzusundadırlar.rotary ve lions kulüpleri bu yolda masonların yardımcısı, yani masonluğun ana okuludurlar.
    masonik kulüplere, yani lions ve rotaryen'e alınacak üyeler için şu kurallar uygulanır:
    selection
    election
    induction
    education
    assimiliatıon
    bu kelimeler eleme, seçme, tanıtma, eğitme ve kendine benzetme demektir. bunların hepsinin amacı özel bir kulübe kabul edilmenin sarhoşluğu içinde her söylenene hevesle sarılan kişileri, dejenere batı kültürü ile yoğurmak ve onu körü körüne batı'ya hizmet edecek biri haline getirmektir!..
    1984'de rotary ınternatıonal başkanı seçilen eski türkiye lıon klüpleri başkanı münip tarhan:
    "lıonların birbirlerine kan bağından daha kuvvetli bağlarla bağlı olduğunu" söylüyor!..
    daha açık bir ifade ile, türkiye'deki rotary ve lıons kulüpleri türk yasalarına değil, uluslararası rotary ve lıons yasalarına bağlıdırlar!..
    türklere değil, yabancı lıons ve rotaryenlere daha yakındırlar!..
    türkler için değil, yabancılar için çalışırlar!..
    türkiye'deki yardım faaliyetleri ise göstermelık olmaktan öteye geçmez!..
    yabancılar türkler'e düşmandırlar, kızarlar... ama türk lıons ve
    rotaryenlere, ne hikmetse büyük ilgi gösterirler!..
    mesela tekin akmansoy, almanya'da "türk" olarak karşılaştığı zorlukları, "rotary rozetiyle aştığını" övünerek anlatmaktadır!..
    yani itibar görmek için türklüğünden fedakarlığa hazırdır!..
    işin en komik yanı nedir, biliyor musunuz?
    konu menfaat olunca, sağcılık, solculuk, atatürkçülük, milliyetçilik, hatta şeriatçılık önemini kaybeder... nicelerinin, çocuğunu amerika'ya
    gönderen bursu görünce, cıvataları gevşer... bir bakarsınız, ağız değiştirmiş, amerika'yı övüyor, serbest piyasayı savunuyor, hatta mehmet barlas gibi "bağımsızlık ta neymış? artık herkes karşılıklı bağımlı!" diye konuşur olmuş!..
    amerikalılar boşuna doların üzerine "we belıeve ın god- bız (paranın) tanrı olduğuna inanırız" yazmamışlar!...
    işte lıon ve rotaryenler bu tıynette kişilere rozet takarlar!..
    bu onların uşaklığa müsait olduğunun delilidir...
    sonra ne olur?..
    ne olacak?
    uşaklıkta sivrilenleri de mason localarına alırlar!
    tanrı türk'ü korusun ve yüceltsin
  • çakmasının açılıp sağlam para görülebileceği şey.
  • iş yerinde bir abim var, takmış kafayı bu mevzuya, aylardır beynimi mikiyor.tamam bir zamanlar ben de bir ara uğraşmıştım bu işlerle ama en azından paraya kıyıp çok sayıda kitap alıp okumuştum.açıkçası kitapların çoğu bu konunun popülerliğinin arttığı zamanlarda benim gibi kerizlerin parasını yemek için tüccar yazarların yazdığı boş kitaplardı kabul ediyorum ama içlerinde ciddiye alınabilecek eserler de vardı.neyse bu abim işin kolayını bulmuş ve youtube'dan abidik gubidik gizemli videoları izleyerek masonluğu, arka planda dünyayı yöneten güçleri, siyonizmi falan çözmüş, beynini parlatmış.velhasıl demem o ki çok takmayın bu işlere, efendi gibi çalışın, maaşınızı alın, temel ihtiyaçlarınızı giderin, yaşayın.bir gün gerçekten sizin potansiyel sahibi bir kişi olduğunuzu görürlerse ufaktan size yanaşacaklardır ve siz de bu yapı hakkında gerçek ve detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.
  • intihar etmenin daha kolay yolları vardı oysa ki..
    tercih meselesi tabi
  • özel insanları barındıran toplum
  • türkiye gibi kutuplaşmanın üst boyutta olduğu bir yerde, aslında pozitif ayrımcılık yapmamı sağlayan bir kimliktir.şöyle ki, türkiye’de mason akpli olmuyor genelde, hem mason olup hem akp’e oy veren kimseyi tanımıyorum, dolayısıyla bir hükümet eleştirisi vs yaptığın vakit adamla kavga etmeden anlaşırsın, sağlam da atatürkçü’dür türk masonları, böyle abuk sabuk “atatürk de hedö hödö yaptı” diyen tiplerle muhatap olmayacağın garantidir.genelde hepsi içki içiyor masonların, yani adamı bir yere davet ettiğinde içki tabusu yoktur ortada, ne bileyim oğlum düzce’de, şehirde tanıdığım içen tek adam mason çıktı mesela.cumaya mumaya gitmiyorsan benim gibi, öyle bir muhabbet olmaz adamla aranda, gideni de vardır, geneli dinlere biraz daha felsefi bakar, şekilci değildir din konusunda.bunların yanında, masonların zengin olduğu gibi bir önyargı var, çok zengin adam da var elbet ama geneli okumuş, iş güç sahibi insanlar olduğu için ekonomik durumları kötü olmayan ama çoğu da maaşlı beyaz yaka insanlar.zaten türkiye’de ilk giriş ücreti 7-8 bin lira, bu ortamda su tesisatçısı, araba tamircisi pek giremiyor, avrupa’da ise 400 euro civarı bir rakam, bu para da oranın asgari ücretinin 3’de birinden az, türkiye’de 400-500 lira olsa mantıklı olur, daha demokratik bir ortam olur.sonuçta amaç, insanların kardeşliği, materyalizmden uzak felsefi düşünce derinliğine dalmasıysa, zengin-fakir ayrımı yapmamak gerekir benim mantığıma göre ama işte böyle elitist bir ortamı vardır...

son olarak, masonluk aslen birbirine yardım, çevrene yardım üzerine kurulu felsefelere sahiptir ama bir çok insan içine girince bunu unutur nedense.a kişisinin bir işe ihtiyacı vardır hayatını idame ettirebilmek için, o an işsiz kalmıştır, doğal olarak kardeşlerinden işveren olanları veya iş çevresi geniş olanları arar, bu da bir muhittir çünkü ama genelde pek bir şey çıkmaz, dahası “para mı lazım? kaç para lazım?” diye dilenci muamelesi yapanlar da olur. masonluğu bilmeyenler için, masonluk ile mason aynı şey değildir, nasıl ki din ile mümin aynı şey değilseler. bir kitapta yazan vardır, bir de gerçekte insanların uyguladığı, birincisini okursanız temizdir, ikincisi insana dair tüm kirlenmeleri yaşayabilir, tabii kitlelerin belki yüzde 80’ini tenzih etmem gerekir ama kalan yüzde 20 ağızda kötü tat bırakır...
  • masonluk konusunda feyzli bir abimizle iletişime geçmem gerekmekte. bi umut belki yeşillendiren olur.
  • nasıl kabul edilebilinir diye merak ettiğim kardeşlik. gerçek kardeşi olmayan ve aidiyet duygusunu seven bir insan olarak merak ettiğim ve mensubu olmak için bir yol aradığım tarihi loca.
  • netflixte masonlar diye bir belgesel varmış, denk geldim. bilgi sahibi olunması için izlenebilir duruyor.
hesabın var mı? giriş yap