şükela:  tümü | bugün
 • final bölümü bir tek bende hayal kırıklığı yarattı sanırım.

  --- spoiler ---

  temposunu yakalamış, karakterlerin altını sıkmadan doldurmuş bir dizinin ilk sezon finali için ethan'ın virginia'ya teklifi, dr. masters ın itirafı, çocuğun doğması, dr. masters'ın duyguları olan bir adam emareleri göstermesi, eşcinsel karakterin eşinin aydınlanması gibi kilitlerin hepsini birden bir bölümde kilitlemeleri ve bunun sezon finali olması son derece keyifsiz bir bölüm çıkmasına sebep olmuş gibi sanki.

  --- spoiler ---
 • sezon finalini bugün izlediğim, sezon finalini izlemeden evvel bölümleri tek tek tekrar izlediğim dizidir. abartmış oabilirim elbet kişisel anlamda. ama dünyanın, gerçek hayatın bu kadar 'gerçek' verilmesi, bütün anlamsızlığı içinde bir umut oluyor, nedensiz.

  --- spoiler ---
  eşcinsellikle ilgili durumlar, öyle sert ve öyle gerçekti ki, kalakaldım. kadının hayır sen hasta değilsin demesini bekledim, demedi. sonra masters'ın demesini bekledim o da demedi. çok gerçekti.
  erkeklerin kendi cinsellikleri ile ilgili bilgileri büyük bir sevinçle dinlerken, mevzu kadın cinselliği olduğunda masters birden sapık oluverdi. bu korkunç iki yüzlülüğünün hala sürdüğü bir toplumda yaşarken, hissedilen rahatsızlık. çok gerçekti. acıyla ilzlendi.

  ve elbette, duyguları bu denli derinlerde gezen bir adamın dibe çökerken kendi asıl 'gerçeğini' farketmesi, dahası söylemesi. çok gerçekti.
  --- spoiler ---

  bugünlerde her bir şey, gerçeklik iddiasında, halbuki hiç bir düzlemde gerçeğe değmemekte. sırf bu yüzden bile, çok güzel 'kurgu' dur, en gerçeğinden.
 • sezon finalinin son sahnesine sinir olduğum dizi.

  bill! sen tüm sezon o kadar scientific takıl, sonra ettiğin lafa bak.

  --- spoiler ---

  tek gerçek sensin virginia ne demek bill ? ne demek ? bok ettin logical thinking i.
  virginia da ayrı salak zaten, 11 bölüm seks ve emotionality nin iki ayrı norm olduğunu savun. sonra son bölümde sevmediğin adamla seks yapama, sonra kalk bill in karşısında kezban gibi çenen kitlesin.

  bok.

  --- spoiler ---

  bok gibi sezon finaliydi.
 • oturdum şöyle bi bakayım derken 6 bölümü arka arkaya bana izlettirmiş olan nadir dizilerden.

  michael sheen de her rolün üstesinden gelenlerden orası kesin.

  2.sezonu anlaşmışlar hayırlı olsun, oyunculuklar başarılı, karakterler sağlam, gerçeğe de dayanıyormuş (yani sene 1957 de mevzuya bak hele biz de burda yırtınalım) yoklukta gideri olan dizilerden bir sınıf yukarda olsa da epik olup dillere dolanması zor.
 • uzun yayın süreleriyle dikkat çeken showtime dizisidir. 1.sezonda 2 saatten olusan bir bolumu bile vardi. dönem dizisi olmasına rağmen mad men gibi kasmıyor oyuncular tam bir gerçekçilikle oynuyorlar.
 • - "i think your vaginal walls are beautiful."
 • hazır sezon finali yapmışken ilk sezondan küçük hatırlatmaların olduğu bir videosu da yayınlanmış dizi.

  https://www.youtube.com/watch?v=ah2uum5x3oc

  çalan şarkı için :

  (bkz: i can't stop thinking about you)
 • her izledigimde diyorum bu nasil guzel bir dizi diye. bayilarak izliyorum. karakterler, diyaloglar filan mukemmel. hakikaten bu nasil guzel bir dizi?

  tanim: oyle guzel bir dizi.
 • öğretici ve kaliteli bir dizi. büyük dizilerin birer birer final yaptığı -ve yapacağı- şu dönemde daha da el üstünde tutulacak. mükemmel değil tabii, en azından yan konuların kısıtlı olduğu söylenebilir. mesela dekan muhabbeti acayip bayık be. içim sıkıldı artık karısıyla konuşmalarını izlerken. ikinci sezonunda da bu konu devam ederse sıkıcılaşacak.
 • --- spoiler ---

  1x12 itibariyle zihnimizde çalan şarkı, gülben ergen'den geldi:

  "hislendim, kimsem yok; sana geldim. baktım hiç kimsem yok, sana geldim..."

  ya da yalın'dan da gelebilir:

  "koydum sevinçlerimi önüme, baktım hepsi sensin."

  onun dışında kendi atmosferini yanına alan insan her yere gider.
  --- spoiler ---