• kimseye tavsiye etmiyorum, izleyip sonra emaan bu neymiş ya demesinler diye.
    ama benim son zamanlarda en beğendiğim dizidir. çok zor dizi beğeniyorum, önerebileceginiz dizilerin yüzde doksanina kendimce şans verip birkaç bölüm izledim ve beğenmedim. artık kabul ettim, dizi zevkim çok spesifik.
    henüz beşinci bölumdeyim ama bu diziyi izlerken benim gözlerimden kalpcikler çıkıyor. hayata dair, kendime dair düşündürüyor. sen çok yasa alex!
  • komedi dizisi. alex riley isimli karakterin hayatını konu alıyor. alex'in hayatı 14 yaşında, 40 yaşında ve 70 yaşında olmak üzere üç farklı dönemi üzerinden anlatılmış.
  • en çok da bugün istanbul’da olduğu gibi yağmurlu kış sabahlarına yakışan şarkı. g-eazy yalnızlıkla alakalı bir şarkı yazmaya başladığında bebe rexha’nın nakaratının demosunu duyup o şarkısını tamamen çöpe atıyor ve bu nakarata uygun başka bir şarkı yazıyor. bebe olmasa mümkün değil bu kadar çok sevemezdim şarkının en büyük olayı nakaratı çünkü.
  • it's plain to see you'll die alone yourself. what a great end!
  • bebe rexha'nın kendi kendine konuşuyormuşçasına son derece içten söylediği nakarat sayesinde müthiş olan şarkı. şarkıyı hakikaten yalnızlıkla alakalı yapan da o. g-eazy'nin verse'ü falan hikaye. yok sahte arkadaşlarmış, yok stella maxwell'miş, 3 ferrari alıyormuş, geç bunları. bebe hanımabla'nın umarsızca söylediği "solo ride until i die" deyişi var ya, bu şarkıyı şarkı yapan o işte. geceyi atlatmak için gerçekten de kalbimizdeki ritimden başkasına ihtiyaç yok.

4 sene sonra bile böyle bir pop&rap işbirliğini aynı hevesle dinleyebiliyorsam bu şarkı olmuş demektir. her ne kadar en karanlık anların şarkısı diyebileceğim bir şarkı olsa da gerçekten güzel şarkı. altyapısı karanlık ve hüzünlü, sözleri umarsız ama umut ve heyecan dolu, tam ideal şarkı. 1 senedir en kötü anımda yapıştığım iki şarkı var, biri bu, öbürü you'll never walk alone . o da bu şarkının aksine daha umut dolu, daha iyimser bir portre çiziyor. sanırım bu şarkıyı tam olarak sevmemin sebebi de bu. sözlerinde bir bağımsızlık havası, bir umut, bir kimseye ihtiyaç duymama havası olsa da özünde pesimist ve karanlık bir tonu var. bir şarkı olsam kesinlikle bu tip bir şarkı olurdum herhalde.

biraz fazla depresif yazmış olabilirim, kusura bakmayın. ama şarkının içinde yarattığı hissiyat aynen bu ve son zamanlarda noktası virgülüne böyle hissediyorum.
  • başlığı görünce evin ziline yazmayı düşündüğüm muhteşem tanımlama.
  • kadın nakaratı da kendim söyleyip rap kısmını da üstüne kayıt alarak ve hatta belki de enstrüman da çalarak tam bir me myself and i versiyonunu yapmak istediğim şarkıdır. şimdilik mikrofon ve ses kartım eksik :)
    not: g-eazy x bebe rexha.
  • son 2 gündür loopta olan g-eazy ve bebe rexha işbirliği. bebe rexha nakaratta çok güzel iş çıkarmış, geç keşfettim şarkıyı.
  • ben keyfim ve kahyası
hesabın var mı? giriş yap