• bilim karşıtı bir grup aptalın yerden yere vurduğu, türkiyenin yetiştirdiği en büyük enfeksiyon uzmanlarından birisidir. dışarda fink atmak için toplum sağlığını hiçe sayan bir grup bencil kertenkele saldırıyor adama. bilimi susturamayacaksınız parazit veletler.

yanındayız mehmet hocam. bu gerizekalılara aldırma.
  • günde 3 farklı ekrana çıkıp birbiriyle çelişen açıklamalar yapması normal bir şey değil.
    bildiği bir şey varsa paylaşsın ama birbiriyle çelişen şeyler söyleyip duruyor.
    yanılmışız diyor sonra.
    ulan sen "şahsım mısın ki" yanılmışım deyip kenara çekiliyorsun.

kimse söylediğinden yaptığından sorumlu tutulmayacaksa silerim öyle dünyayı ulan.
    adam olsun.
  • sonunda bir babayiğit çıktı ve bu adamı şikayet etti. baymıştık artık her mecrada mehmet ceyhan görmekten, yalanlarından, felaket tellalcılığından. nasıl ki canan hocayı, oytun erbaş'ı çektiniz ekranlardan, bu adamı da yavaş yavaş çekin. sağlık bakanı çıkar ve konuşur, konuyla ilgili gereken açıklamaları yapar. bilim kurulunda bile sandalye kapamamış bu zat-ı muhteremin ''en iyisini ben bilirim", "ben demiştim" kibrinden ikrah gelmişti cidden. şikayet edenlerin aklına, fikrine, yüreğine sağlık.
  • bu çok değerli cesur hocamız neden bazı ülkeler salgını bitirirken bize aşı gelmediğini söyleyebilir mi ? kendisine galilei diyenler var , galilei 'nin o zaman yaptığı ,şu zamanda afganistan'da evrim gerçek demek gibi. mehmet ceyhan da aşının niye gelmediğini sorabilir mi hükümete , malum çok cesur bir bilim insanı ! ya ...
  • aşılama programlarını katkısı, bunları zamanında(maalesef şimdi de) bastırmasıyla binlerce çocuğu ölümden kurtarmıştır. binlerde hekim yetiştirmesi ve tıp fakültesinde vizyonunuzu en çok geliştirecek hocalardan biri olarak dolaylı yoldan binlerce kişinin hayatına dokunmuştur. ama hala burada yok şunu dedi yok bunu dedi diye, kendi keyiflerine uymadığı için yargılayacakların olması tüm meslek aşkını siktir edip senin için mi uğraşacağım dedirtir. bilim değişken bir şeydir, hocamızın sözleri de karantina başından itibaren bilime uymaktadır. yaptığı tek hata sizleri anlayabilme kapasitesine sahip varlıklar olarak düşünüp, bilgilendirmeye çalışmasıdır.
  • biri 'sandalye kapmak' demiş ya, az yukarda..
    heh..
    daha da sevdim şimdi hocayı..

kapmak ne lan?
  • kendisine bilim kurulu üyeliği teklif edilmiştir, kabul etmemiş ve yerine öğrencisini tavsiye etmiştir. hani her şeyi çok biliyorsunuz ya, bunu da katın engin bilgilerinize.

merak eden çok oldu editi: öğrencisi de ateş kara’dır.
  • bilim kurulu üyesi olamamış demişler ya la cidden aptallığınızın ezikliğinizin sınırı yok. cidden bu kadar içten içe eziklikle mi dolusunuz merak içindeyim. hayatınız boyunca cidden doğru düzgün tek bir araştırma yapmadığınıza o kadar eminim ki bu aptallıkla bu noktaya kadar yaşamanız bile büyük başarı tez konususunuz resmen.
  • birde bu adamı beğenmeyen, takdir etmeyenleri cahillikle suçlama modası var. arkadaş her profesöre görüş olarak katılmak zorunda mıyız? biz bu adamın insanları moral olarak zehirlemesini “bilinç” olarak görmek zorunda mıyız?

adam bayağı hastalıkla (covid-19) bozmuş kafayı. ama iyi ama kötü fakat bu kadar her yerde çıkıp insanların canını sıkmasını doğru bulmuyorum. bu da benim cehaletim.

ülkede yeni bir gelişme olurken bu adamın mesnetsiz ve insanların canını sıkan açıklamalarını seyretmek, görmek istemiyorum. bu adamın işi bu olamaz. olmamalı. kendi meslektaşları gibi başka işler tutsun. zira şuan yaptığı insanlık adına bir şey değil. en azından benim görüşüm bu.
hesabın var mı? giriş yap