• reform yok reformmm amk.

ben mavi yaka bir teknisyen olarak, eylül ayında 8 bin tl vergi verdim maaşımdan. benim kadar vergi vermeyen esnaf oçları dolu ortada vergi reformu yapmadıkça hiçbir halt olmaz.

25 milyon sigortalının vergileriyle ülke dönüyor.

vergi kaçırmak en büyük suç olmadığı sürece hiç bir sikim olmaz.
  • --- spoiler ---

mehmet şimşek'ten bir kemal derviş çıkmadı.
    --- spoiler ---

lan oğlum madem derviş politikaları bu kadar muazzam politikalardı, neden o zaman yıllarca derviş politikaları bizi uçuruma götürdü diyerek buradan erdoğan'a ak parti'ye saldırdınız? yıllar sonra şimdi derviş politikaları süper bir şeydi demeye başladınız. bu kadar fırıldak olmak için ne yiyip ne içiyorsunuz mk?

tanım: muhalif çomarcan iddiası.
  • tanıdığım bütün sümeyye, rüeysa, kutbeddin, abdulhamitlerin hepsinin keyfi yerinde , sizde bir sorun olsa gerek ekonomi çoh eyi
  • inatla politika faizini yaşanan enflasyonun üstüne getirmiyorlar.
    reel faiz vermedikçe dü-zel-mez.
  • adam ne yapsın çok dağıttılar !
  • düzeltme değil ama dinginleştirdi kanımca.
    eskisi kadar zam haberi duymuyoruz.
  • dilan polat gibi tiplerin finansallari kontrolsuzce halay cekerken halki soktugu kemer sikma politikasiyla bok duzelir ekonomi. vergi yonetimi derken kacirilan vergilerin pesine dusulmesi gerekir once, iki kurus kazanan halktan 5 kati vergi talep etmenin ekonomiyi duzelmeyecegini kendisi daha iyi biliyordur.
  • lan pis fakirler adamın sizin ekonomizi düzeltme gibi bir iddiası yoktu ki! adam kendi destekçilerinin ekonomisini düzeltmek için geldi ve gördüğüm kadarıyla onlar da hayatlarından gayet memnunlar. olan sizin gibi optimistlere oldu. biz zaten konunun ingiliz mehmet ile ilgisi olmadığını ifade etmiştik. rasyonel politikaları kim uygilarsa ekonomiyi düzeltir zaten.
  • henüz erken ortaya çıkan yanlış önerme

acı reçetenin tecrübe edildiği süreç kısa sürmeyecek.

halk ağır vergiler altında ve ekonomik krizle inim inim inleyerek son 3 yıldaki yanlış politikaları önünüzdeki 5-10 yılda telafi etmeye çalışacak.

böyle giderse orta vadede düzelme görülmesi gerekse de değişmeyen iki gerçek her şeyin içine sıçmaya devam edecek

1 - ekonomik reform olmaması
    2 - başkanlık sistemi
  • normaldir. yediğin hurmalar meselesidir. yalnız şimşek yağlıyor gibi geliyor bana. seçimde sonra verecek küsküyü millete.* zenginler mi? onlar dokunulmazlar kendisi için. keşke biraz da tarımsal desteklemeye para verse. belki domates, hıyar yeriz.

bu abimiz için sağılacak inekleriz, başka bir şey değil. ekonomiyi üç kuruş maaşla saatlerce çalışan insanlardan alacağı vergilerle düzeltme gibi bir politikası var bu abimizin. şu kamu-özel işbirliği safsatasıyla yapılmış saçma sapan projelere "çökmeyen" herhangi bir ekonomi bakanı benim için iyi niyetli değildir. alelade bir vatandaş olarak benim iyiliğim için herhangi bir adım atacağına da inanmam. bizden alıp kasayı dolduracak sonra yine bunlara dağıtacak. yemezler! yani zorla yediriyorlar da sindiremiyoruz işte.
hesabın var mı? giriş yap