• 23 mayıs 2018 liderler fox'ta canlı yayınında temel karamollaoğlu'nun dediğine göre kemal kılıçdaroğlu abdullah gül'ün cumhurbaşkanı adaylığını onaylıyormuş, ama meral akşener kendi adaylığında ısrar ettiği için abdullah gül üzerinde anlaşma sağlanamamış.

bu tavrından dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır.
    öte yandan kılıçdar'a bak. chp'ye ikinci ekmel vakası yaşatacakmış.
  • kendisine oy verecek değilim, gerçi bu fikrim değişebilir.

ancak teşekkür ediyorum, başlığı altında ağlayan şoveni, dincisi, ruh hastası ayrı ayrı tipleri aynı anda bağırtmış ve çatı aday olayına taş koymuştur.

sağolasın. varolasın.

kılıçdaroğlu'nun şerrinden bizi korumuştur.
  • ‘’’’abd’’’ullah gül’e siktir çektiği için hergün teşekkür edeceğim kendisine.
  • her ne kadar fikir olarak bana muharrem ince kadar yakın olmasada, ikinci turda erdoğana karşı şansı olan tek aday.

sanıldığının aksine kürt oyları değil; akp ve mhp içindeki kararsızların oyları belirleyecek kazananı ve bu karasızlar ince ile erdoğan arasında kalırlarsa yine erdoğanı seçerler.

kaldı ki akp anketleride böyle gösterdiği için şu an sansür yiyor.
  • keşke 2. tura kalsa dediğim lider. 2 yıldır verdiği mücadelede bunu hak etti. her türlü zorluğa göğüs gerdi, çeşitli iftiralara uğradı ama yılmadı. önünü kesmek için çok uğraştılar, hala da yer vermeyip görmezden geliyorlar. umarım seçimlere damgasını vurarak gerekli cevabı verecek kendisi. ülkenin birleştirici gücü olup, kutuplaşmayı bitirecek.
  • kendisine iki konuda tesekkur etmek istediğim siyasi.

ilki; torun sevip, pes ediyorum hadi gule gule demek yerine, siyasete girerek milyonlarca insanin istemeye istemeye baska partilere oy vermesini engelleyerek bir alternatif yarattigi icin.

ikicisi; milyonlarca chpliye ve muhalife alay eder gibi ikinci bir ekmelettin vakasi yasatmak istercesine abdullah gul’u oneren kemal kilicdaroglu’nun sacma teklifini uzlasmayarak cope attigi icin.
  • arti.tv uzerinden tarafsiz olarak takip ettigim konusmalarina istinaden yaziyorum.
    yaptiklari mitingleri izliyorum da, incenin surekli bir cozum onerisi var; sunu yapacagim bunu yapacagim, bunu boyle cozecegiz, uzman kadroyla calisacagiz vs. diyor.
    meral hanim ciktiginda gozlerimi kapatinca sanki devlet bahcelinin sesi, onlar boyle yaptilar, bunlarrr soyle yaptilar, defol git o zaman... gibi biraz sert bir uslupla konustugunu ve herhangi bir cozum onerisi getirmedigini goruyorum.

ben mi yanlis goruyorum acaba, var mi cozumler sundugu bir yayin video linki falan?

tanim: siyasetci
  • şu kadın olmasa chp resmen abdullah gül'ü aday gösteriyormuş ya inanılır gibi değil.
    kılışdar ekmelleddin olayından ders çıkarmamış belli ki.
    şu anda chp'nin adayı muharrem ince ise meral akşener sayesindedir.

bizi abdullah gül'e oy vermekten kurtaran bir kadın. sadece bunun için bile kendisine oy verilir.
  • "abdullah gül yerine kendi isminde ısrarcı olarak; seçim sonucunda ya ülkeyi abdullah gül'den daha iyi bir ismin yönetmesini sağlama gururunu yaşayacak, yahut ikinci tura kim kalırsa kalsın, ülkeyi bir beş sene daha erdoğan'a altın tepside sunan lider olarak tarih kitaplarında bahçeli ile birlikte anılacak."

formül basit, kazansak da kaybetsek de abdullah gül'e oy vermezdik, vermeyeceğiz.

buradaki trollerin de suyu çıktı artık.

aktroll'ü fetöcülerin mağdurlarının partide olmasının anlamı yok der. chp troll'ü mü nedir, "gül'e engel oldunuz, kazanamazsa muhalefet, sorumlusunuz :'(" laflarını eder.

hayır, muhalefet kazanamazsa, son ana kadar gül peşinde koşan, partide kafasına göre delege belirlemekten başka, teşkilatlarını sandık korumak için bile denetleyemeyen, kılıçdaroğlu sorumludur.

kimse kimsenin çatı adaylığını kabul etmek zorunda değildi ve değil. para mı alıyorsunuz ne yapıyorsunuz bilmiyorum ama ağlamalarınız sıktı.

hdplisi bir yandan aktroll'ü bir yandan bu garip tipler bir yandan.

tepki oyu verdireceksiniz akşener'e en sonunda.
  • iyi partiye oy verecek birkaç çalışma arkadaşımla konuştum. birinin akrabası mv adayı, seçilebilecek yerden. ağırlıklı antalyalı ve adanalı arkadaşlar...

kısa konuşmalardan sonra aslında muharrem ince'nin daha iyi bir aday olduğuna kanaat getirdiler. mv ayrı cb ayrı diyorlar.

bu arkadaşları daha kuruluş süresinde yakınlarını iyi partiye üye yapmaya yönlendirmiştim. kendileri özel sektörde çalışıyor ama kit olunca korku var.

şimdi izindeyim, bittiğinde yine iyi partiye mv için yonlendirdiklerimi cb seçiminde ince'nin daha makul olduğuna ikna edeceğim.

sizin de buralarda dediğiniz gibi mv ayrı cb ayrı.

tanım: 2. turda şansı az olduğu için ilk turda elenip ince'nin çalışmalarına yardım etmesi gereken cb adayı hanımefendi.
hesabın var mı? giriş yap