şükela:  tümü | bugün
  • mercedes sonunda aklını başına almış, 7 koltuklu suv pazarına üye olarak mercedes gls serisiharici ikinci bir alternatif araç üretmiş.
    tanıtım videosu.
  • küçük suv gibi gözüken, türkiye'de tutması muhtemel araçlardır.
  • arkadan bakıldığında mercedes galiba dedirtecek model.

hadi beklenen ilk iğrenç espri benden gelsin.
  • özellikle cabrio ve coupe modellerinde daha çok dikkat çeken renkleri ve kendisine ait yaldızlı ön panjuru kullanmaları sonucu dönüp bir kez daha baktıracak model olmuş.şahsen vw tiguanları tasarım olarak özellikle 2017’den sonra çok sevdim mb glb de aşağı yukarı aynı hatları taşıyor
  • muhtemelen mercedes glc ile arasında kararsız kalacağım araç. c’den glc’ye geçince sanki cok bir değişiklik yaşamamış olacakmış gibi bir his var içimde.

hayatta tüm dedim bu. teşekkürler almanya.

edit: yazım hatası
  • mercedes'i bir kez daha takdir ettiğimiz yeni modeli.

hemen açıklayayım, markaların tasarım normları, karakter yüzleri vardır, marka imajıdır aynı zamanda, bundan yana mercedes c,e ve s serilerinin birbirlerinin kopyası gibi durması ve özellikle e serisinin arada kaynatılıp tasarım karakterinin öldürülmesiyle merso eleştirilse de glb serisinde firmanın amorf ve kişiliksiz bir iş yapmamış olması büyük olay. büyük de bir başarı. köşeli hatları ve özellikle arka tasarımı klasik g'den referans çizgiler, detaylar...

ayrıca glc serisi eski tasarım dilini makyajlı kasasında bile kullanırken (aslında c serisi ve başka bazı seriler maalesef biraz geride kaldılar) glb, yeni tasarım dili ve güncel dönem iç mekanıyla çok şık. gla'dan oldukça büyük, glc'den biraz daha küçük olması da güzel bir ölçü detayı. araç rahat olacak ve özellikle b ve c sütunlarının yapısıyla içinde oturacakları çok rahat ettirecek.

daha ne olsun. şimdiden tebrikler...