• yanında servis edilen kaşarlı tırnak pidedir
  • oburixler mi bastı sözlüğü ulen doldurmuşsunuz gündemi yiyecekle. acıktırdınız allahsızlar. neyse efendim tabi ki bir kaşık anne salçası.
  • sadece biraz limon.
  • kısık ateş
  • üzerinde biraz zeytinyağı gezdirmek. dümdüz, şovsuz, zahmetsiz.
  • önce unla kavurup havuç ve mercimeği yeterli suda iyice pişirdikten sonra pütür kalmayana dek blendırdan geçirin ve üzerine 1 bardak süt ve tuzla baharatları ekleyin. lokanta usulü mis gibi mercimek çorbanız hazır. afiyet bal şeker olsun.
  • mercimek çorbasının bir üstü olmaz. orası en üsttür zaten. bence öyle. süzme
  • kemik
    hiç kimsenin yazdığını görmedim ben yazayım dedim görüp yapan olursa dua eder o derece
    kasaptan ilikli kemik alın. mühürleyin mutlaka ve çorbanızı bu kemikle yapın. annem yıllardır böyle yapar. havuç koymaz kesinlikle. domates salçasını soğanla kavurur. düdüklüde kaynatır tüm malzemeleri. herkes annemin mercimek çorbasının hastasıdır. kemik bulursam bende öyle yaparım. patates,havuç koymuyorum bence bozuyor tadını
  • kekik, nane, kimyon ve pul biberi, bu baharatlardan yarım çay kaşığı alıp zeytinyağında kızartıyorsun iyice, neredeyse yanma noktasına gelecek. kaynattığın mercimek çorbasına komple döküp karıştıracaksın. süzme mercimek çorbası halini alıncaya kadar karıştır on dakika. on dakika da beklet.

afiyet olsun.
  • klasik müzik eşliğinde içmek
hesabın var mı? giriş yap