• hayatı boyunca sikilecektir.
  • erkekten önce insandır. kalbi, ruhu güzeldir.
  • canım babacığımın dahil olduğu erkek grubudur. bir erkekte ilk dikkat ettiğim olaydır aynı zamanda. merhametli olsun başka birşeyi olmasın insanın.
  • bir an rahmetli erkek olarak okuduğum başlık*. sonra gözlerimi kırpıştırdım doğrusunu okudum.

kalbi ve vicdanı olan erkektir. dünyanın merkezine kendisini koymaz, bencil değildir.

balkondan sokağı izliyordum bir gün. amcanın biri kaldırımda mendil satıyordu, ben de kimin nasıl davrandığına bakıyordum uzaktan. çoğu kişi görmemezlikten geliyordu bazıları da elleriyle itiyordu, amcanın mendili uzattığı elini. yanında kız arkadaşı olan erkekler bi duraksıyordu bir kaçı mendil almıştı.* sonra yalnız başına geçen bi çocuk oldu. önce amcanın yanından geçip gitti, sonra arkasına baktı geri döndü mendili aldı. bu merhametli birinin yapacağı bir davranış.

karşılıksız yapılan iyilikler merhametin göstergesidir. ve böyle erkekler iyi kalpli insanlardır. isteyerek kırmazlar hiç kimseyi. karşısındaki kişinin düşüncelerine, ne hissettiğine dikkat ederler. bu yüzden bir erkek her şeyden önce merhametli olmalı bana göre. merhameti yoksa yakışıklı, zeki, kültürlü olmasının da pek bi anlamı yok. insan olmadıktan sonra.
  • kadınların dillerinden düşürmedikleri ama asla değerini de bilemedikleri erkektir. merhametten maraz doğar.
  • bolca sikilecek erkektir. hem hem cinsi tarafından hem de karşı cins tarafından.
    tanım : günümüzdeki en büyük zaafiyetlerden birine sahip erkek.
  • kayganlaştırıcı kullanandır.
  • merhametli insan olduğunuzun anlaşıldığı an boku yediniğiniz andır.

(bkz: bunlar hep tecrübe)
  • bunu aradığını söyleyen kadınlar peşin peşin erkeğe kazık atacaklarını ama yakalandıklarında bir bedel ödemek istemediklerini söylemeye çalışıyorlar gibi geliyor bana. hak etmeyenlere kötü davranmayan erkeğe merhametli değil hakkaniyetli denir zira.
  • kesinlikle kadın/erkekte ilk bakılması gerekenlerden.

bir insanın kalbinde merhamet yoksa, o kalp ölmüş bir kalptir.
    bir insanın merhametli olup olmadığını size kıyıp kıymamasından anlayamazsınız. size zaten kıymaması beklenir. çocuklara, hayvanlara nasıl davrandığına bakın. kendisinden fiziksel, konumsal olarak güçsüz ve zayıf olanlara nasıl davrandığına bakın.
    örneğin; garsona, satış temsilcisine nasıl davranıyor? çocuklara karşı sabırlı mı? vs. iş yerinde çaycıya, takside taksiciye vs.

merhamet taşıyan bir kalp rikkatli bir kalptir. merhamet ve şefkat bir insanoğluna en çok yakışan özelliktir.
hesabın var mı? giriş yap