şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara'da bahcelievlerde adnan otuken parki karsisinda bulunan devasa gokdelen seklindeki ultra-luks orduevi. son derece buyuk ve modern duzenlemeye sahip bir bahcesi, dev ekranli bir televizyon salonu ve kartla acilan odalara sahip bir yer olup, asil guzelligi binanin en tepesinde bulunan ve tum ankarayi ayaklarinizin altina seren roof bar'i dir. ozellikle gece bir yandan ışıl ışıl ankarayi izlerken oteki yandan ucuz ucuz tekila tuketmek gercekten buyuk bir zevk olur burada. ankara'nin en buyuk ve en genis olanaklara sahip orduevidir burasi kanimca.
  ayrica ankaradaki en guzel ikinci orduevi icin (bkz: gazi orduevi)
 • "lüks" kavramının hakkını verdigi için ilk açıldıgı günden beri oldukça gözde olan orduevidir. son 1-2 yıl içerisinde rooftaki barı gayet lüks bir restorana dönüştürülmüş, pastanenin yanına da kocaman bir fast-food mekanı açılmıştır.

  güzeldir güzel olmasına da, oraya dünyanın parasını harcamaya ne gerek vardır? her yıl onlarca tadilat yapmaya, orayı kırıp burayı dökmeye ne gerek vardır? işte bunlar merkez orduevini görünce ister istemez akla takılan sorulardır.

  not: aslında bu durum merkez orduevine özel bir durum degildir. büyük şehirlerdeki tüm orduevleri "lüks olma"konusunda neredeyse birbirleriyle yarışırlar ancak merkez orduevi burada ankara'nın en lüks orduevi olması dolayısıyla eleştirileri gögüslemek durumunda kalmıştır, kusura bakmasındır.
 • bir tür asker oteli.uzak bir yere gidersiniz gelmişken emmimgilin şuda burdaydı onuda bir göreyim dersiniz buluştuktan sonra ya gel orduevinde birşeyler yiyeyim dersiniz ancak orada görev yapmadığınızdan kapıdaki asker sizin kartınızı görünce yol verir ancak emmingilin şuda kartsız olduğu için giremez.ya akrabam iştede derseniz olmaz asker illa bir üstüne sorar.oda olmaz der.ve finalde koskoca subay olmuş siz karizmayı çizdirip emmingilin şusunun bildiği yere gidip yemek yersiniz.ömür boyuda bu durumun geyiğinden kurtulamazsınız.
 • pastanesi içinde bir de (halihazırda) 9 bilgisayarlı bir internet köşesi oluşturulmuş ankara'nın kıdemli orduevi.
  (aha şimdi oradan da entry giriyorum demek için mi yazdım bu entry'yi, evet onun için yazdım, aferin)
 • 278 dönüm devasa bir alandır. içinde 700 kişilik salonuyla kültür sitesi de yakın zamanda açılmıştır. ayrıca altından geçen metro çalışmaları nedeniyle bahçesinin bir kısmı geçenlerde çökmüş, daha sonra belediye tarafından alttan desteklenerek yükseltilmiştir.
 • kirazlıderenin derinliklerine kadar kablosuz bağlantısı sağlayan ankara'nın en görkemli orduevidir.
 • geçen sene bünyesinde gayet kapsamlı bir güzellik salonu açmış olan orduevi. minibarında da milka çikolatalar falan vardı. ayrıca pazar brunchları da fena olmaz.
 • dış görünüşü 3 boyutlu olan, hangi açıdan bakılırsa bakılsın sadece üç kenarının görülebildiği yapı.
 • zannedilenin aksine, çalışan binlerce subayın/astsubayın maaşından yapılan kesintilerle yapılmış gökdelenimsi. tabiki bu kesintileri, etrafında herhangi bir askeri personel bulunmayan birisinin anlaması oldukça zordur. suçlamamak gerekir.
 • yıllardır ismet inönü caddesinden geçerim. milli kütüphanenin yanından bilirsiniz. hep merak etmiştim bu üzerinde hiçbir şey yazmayan, (om gibi bişey yazıyor gerçi) koskoca arsanın ortasında haşmetli haşmetli duran gökdelen ne ki diye. az önce bi adrese bakarken aklıma geldi ve google maps'tan bi de şuna bakıyım dedim. merkez orduevi yazıyordu. tabi ki hiç şaşırmadım. içimden çok şeyler geçirdim lakin tsk yıpranmasın dedim. yıpranmadan rahat rahat gökdelenlerinde otursunlar dedim. roof barı falan varmış, etiler orduevi'nde de var. paşalar roof bar olmadan nasıl yaşarlar dedim. onların roof barı olacak ki vatanımızı en iyi şekilde koruyacaklar, böyle gökdelenler dosta güven düşmana korku verir... dedim.

  çok gereklidir çok bu orduevleri! stratejik açıdan büyük önem taşırlar.