• baba parası, faiz, kira geliri vb olanlardır
  • türkiye'de, mesai saatlerinde iş yerlerinde olan kalabalıktan fazladır.

(bkz: işsizlik)
  • sayıları azaldıkça refah seviyemizin artacağı kalabalıktır. çalışmak özgürleştirir.
  • saat 11,30 gibi köprü yoluna girmeye çalışılırken, kilometrelerce öteden trafik başladığında sevgiyle anılan topluluktur. lan bu amklarım çalışmıyorlar mı, hadi biz boş beleş adamız da bu kadar boş beleş adam mı var memlekette nidalarıyla devam eder olay...
    hadi bu kadar boş beleş adam var da hepsinin mi arabası var, hepsi mi karşıya geçiyor falan gibi sürrealist sorular da gündeme gelebilir.
  • efenime söyleyeyim bazen sabahın beşinde bazen de gecenin onbirinde işe giden benim gibi vardiyalı çalışanlar olabilirler.
  • haftaiçi off olup caddede gezinirken gördüğüm midpoint'u kırıntı'yı filan tıklım tıklım dolduran havalı güruh! kimsiniz olm siz? mirasyedi misiniz nesiniz? diye haykirmak istemisligim vardır benim de, evet.
  • çoğu çalışandır. tahsilata, teslimata veya toplantıya gidiyorlardır. kalanların bir kısmı işsiz, bir kısmı öğrenci, kalan çoğunluğu ise emeklidir. 65 yaş üstüne otobüsler beleş olduğu için ekmek almaya 2 ilçe öteye giderler.
  • benim de hep sorguladığım bir kalabalıktır bu.

şöyle de bir gerçek var, özel sektör çalışanlarının çoğu haftasonu da çalışıyor. izin günlerini haftaiçi bir gün (sayı ile 1) yapıyor.

en çok avmlerde gezen amaçsız kalabalık yukarıdaki düşüncemi sorgulatıyor kendime. koca haftada bir gün kullanabildiğin o değerli izin gününü avmde geçirmek isteyen bir insan olabilir mi?
  • kimin mesai saati diye sormak isterim
hesabın var mı? giriş yap