• hem mesaj alımını kapatıp hem de konuyla ilgili bilgisi olan yeşillendirsin diyen modelleri de vardır...
  • belki sadece sana kapalıdır.
  • ayıp eden yazardır. az önce bir yazara imla ile ilgili bir uyarı mesajı atayım dedim, olmadı.
  • kapatmam ama saçma sapan yazan birine ya cevap vermem yada direkt engellerim. 10 mesajın 7si saçmalık içeriyor.
  • kismen hak verdigim yazardir. belki o an icinde bulundugu durumdan oturu gecici bir sure icin kapatmak zorunda kalmistir. biraz kendi halinde olmak istiyordur. belki de bikmistir, oynamak istemiyordur artik. ya da vardir kendine gore bi nedeni iste.

mesajlasmayi kapatmasinin nedenini de elestriye kapali olmasi ve imla kurallariyla alakali uyarilardan rahatsizlik duymasi gibi nedenlerle yorumlamanin ise biraz on yargili bir davranis oldugunu dusunuyorum. bu ozelligi ben de uyguluyor oldugumdan kendimden ornek vermem gerekirse, sozlukte yazar olarak yazmaya basladigim ilk aylarda yazim kurallarina gerektigi kadar olmasa da ozen gosteriyordum, emin olmadigim bir sey oldugunda ise arastiriyordum. o yuzden bana bu konuyla alakali gelen uyari mesajlari hele ki paragraf bosluklariyla ve noktalama isaretleriyle alakali olanlar cok gereksiz geliyordu. (bu arada itiraf etmeliyim noktalama isaretlerine ve paragraf bosluklarina maalesef hic ozen gostermiyordum). son senemde fark ettim ki aslinda ben dogru bildigimi sandigim bircok kurali yanlis biliyormusum. dolayisiyla bu uyarilari veya elestirileri negatif yonde yorumlamak yerine bunu kendimi gelistirmem icin bir firsat olarak algilamaya basladim. bir sure sonra hosuma bile gitmeye basladi. ama gene de mesajlarimi kapatmayi tercih ediyorum. nedenlerimin baskalarini ilgilendirmedigine inaniyorum. rahatsiz olan varsa da okumasin. o da onlarin bilecegi is, karisamam.
  • kezbandır kız erkek fark etmez.
    idit: erkek bir kezbanım.
  • ben de kapatıyorum, buradan sohbet ettiğim kimse beni mutlu etmiyor ya da herhangi bir etkileşim olmuyor, acı çekiyorum hiç gerek yok direkt kapatmak. hem iyice tinder ve facebook'a döndü.
  • normalde mesaj alımını kapatan yazarlar mesaj da atamıyor. fakat bu cin fikirli yazarlar mesaj atmak istediklerinde önce ayarlardan mesaj alımını açıyorlar. mesaj gönderdikten sonra tekrardan mesaj alımını kapatıyorlar.

(bkz: siz mesaja karşısınız)
  • mesaj atıyorlar ama geri mesaj atamıyoruz onlara...
  • bazı nedenlerden dolayı benim bu kişi sözlüğe giriş yapar yapmaz gözüm hep mesaj kutusunda acaba mesaj atan olmuşmu diye . o yeşil ışığı görünce tarifsiz bir sevinç kaplıyor içimi nedensizce ha görmediğim zaman ise yine tarifsiz bir hüzün kaplıyor .
    şimdi kafam rahat zaten mesaj atan niçin atacak ki karşı cins desem tanışmak için diyelim oda küçük bir ihtimal böyle birşey de istemiyorum zaten .
    sorusunu merak ettiğim bir şey varsa mesajı atarım zaten .
hesabın var mı? giriş yap