şükela:  tümü | bugün
  • egosuna yenik düşmüş yazardır. mesajları kapamanın ne anlamı var? madem rahatsız oluyorsun yeşillenmesine aldırmazsın olur biter.
  • şu ihtimallerin yazarıdır:

- kadın yazar: abuk sabuk mesajlardan korunma
    - troll yazar: ettiği küfürlerin iadesinden çekinir
    - ulu yazar: o sadece yazar, eleştirilmekten rahatsız olur
    - karı koca yazar: aile birliği ve bütünlüğü
    - karizma yazar: hiç uğraşamam kişisi, yeterince sosyalim zaten durumu
    - diğer: yanlışlıkla mesaj alınmasını işaretlemiş yazar ve diğerleri, azınlık, nedensiz
  • egoyla bağlantısını kuramayanın soğanın cücüğü kadar beyni vardır.
  • mesaj atılmayı kapatan yazar aynı zamanda mesaj da atmamalı zannımca zira aksi pek nezakatli bir davranış şekli olmamakla birlikte oldukça bencilce gelen durum.
  • bunlardan biri de kanzuk adlı yazardır.

geçen bir entrysi için fikir teatisinde bulunayım diye mesaj yazıp gönder'e tıkladım ama mesaj gitmedi. demek ki istemiyor fikir filan.
  • nazarimda iticilikte telefonu caldirip caldirip kapatan, gunaydin dediginde yuzune sigir gibi bakan ve sirada araya kaynayan insanlarla yarisabilir bunlar. altina yorum yazilamayan youtube videosu gibidirler. adama yazdiklari ile ilgili soru sormak, fikrini belirtmek istersen ulasabilme ihtimalin yoktur.

hadi facebookta ve benzeri sosyal medya kanallarinda tanimadiginiz insanlardan "naber tanisak mi" ya da eski sevgililerinizden "allah belani versin neriman" tipi mesajlar almama isteginizi anliyorum ama eksisozlukte bugune kadar bana gelen mesajlarin buyuk yogunlugu sunlardan olusuyor:
    - yazdiklarimdan biri sevildiyse agzina saglik, klavyene saglik yorumlari
    - yazdiklarimdan birinin uzerine gelen sorular (ornegin doktora konusunda yazdiysam, surecle ilgili sorular)
    - yazdiklarimdan biri yanlissa gelen duzeltmeler.

dolayisiyla neyin engellenmeye calistigini anlamakta zorluk cekiyorum.
  • ekşi sözlükte sadece form validasyonu yapıldığını düşünüp mesaj atmaya çalıştım bir tanesine.

ssg backend validasyonunu da yapmış. bunu yaparsanız "mesajınız iletilirken bir hata oluştu" uyarısıyla karşılaşıyorsunuz.