• tanzanya'da bile izlendiği halde neden benim canım ülkemde izlenemiyor diye sorduran film.
  • grupça izlemeye gittiğimizde ''ben gelemiyorum be abi yeaaa'' diyen grup üyesini gruptan atacağımız yapıttır..

salonda şarkılara yardıra yardıra eşlik eden, sesini yitirene kadar brutal, drive vokal duyarsanız büyük ihtimal o benimdir.. zaten tiyatro izlenir gibi izleneceğini hiç sanmıyorum. merak ediyorum nasıl izleyecek ateşi gözünde aleve dönmüş bu ahali o filmi ? kafamda deli sorular yerinde cevaplanacak.
  • türü: komedi-drama
  • soundtrack albümünü bugün temin ettim saatlerdir aralıksız dinliyorum adamların canlı performansına laf atanlar var ya çarpılırlar çarpılır! herifler 50 yaşında ama hayvanlar gibi çalıyorlar hele ki robert trujillo hayvanı ,bu kayıtta nedense bass'ın sesi daha önce duymadığımız şekilde , baya baya tamamiyle bası duyuyorsunuz bu yüzden klasik metallica kayıtlarından farklı, dediğim gibi üst düzey bi kayıt, dinlerken ilk dikkatimi çeken ride the lightning'in 1:45-1:55 arasında mikrofonla ilgili sorun oldu , ilk duyduğumda çok şaşırdım lakin sonra öğrendik ki filmin bir parçasıymış ve son olarak albüm'de ki en iyi parça şüphesiz orion robert hayvanı cliff burton üstadı aratmadan çalmış maşallah. sonuç olarak alın,dinleyin,sevin.
  • "bu film burada neden gösterime girmiyor?!" diye isyan ediyorum. isyan eden pek çok kişi olacağını tahmin ediyordum ki... malesef...

izlemek istediğim. içim pır pır ederek beklediğim.
  • torrent'i hala düşmemiş film.
  • gelmesini beklediğim,gelmeyeceğini düşündüğüm,sitesindeki master of puppets klibini izleyerek beni heyecanlandıran filmdir. tiglon sanırım torrent popülerleşsin istiyor.
  • türkiyede çıkmamış ama torrent sayesinde herkese yayılmış güzel metallica konseri. düz konser olarak yaynlasalardı daha güzel olabilirdi aksiyon sahnelerini gerekli bulmadım
  • film değil de daha deneysel bir konser gibi bir şey olmuş bu. (bkz: tanım yapmaya çalışırken ölen yazar)

--- spoiler ---

sinemaya giderken across the universe havası yakalayacağınızı sakın düşünmeyin. metallica müziklerinden oluşan bir film yerine arka planda görsellerin olduğu bir metallica konseri gibi sanki.

ama kesinlikle kötü olmamış bu. hatta ben daha çok keyif aldım diyebilirim. uzun süredir metallica konseri izlemiyordum, iyi geldi. hem konser hem film üzerine yoğunlaşsalarmış daha kötü olacakmış gibi hissettim. o nedenle konserin önplanda tutulup hikayenin geride kalması güzel olmuş.
    --- spoiler ---

bir de eğer izleyeceksiniz mutlaka imax'de izleyin. hem gözlerim hem kulaklarım bayram etti.
  • güzel yurduma halen gelmemiş ve ihtimal odur ki gelmeyecek olan filmdir.
hesabın var mı? giriş yap