şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sözünü esirgemeyen, araştırmayı seven, kullandığı argümanları rakamlarla destekleyen ve değerlerine bağlı bir kardeşimizdir.
 • yeni nesil çalışkan, araştıran, okuyan yazan akademisyenlerden. ahlakı ve maneviyatı önceleyen bir ekonomik sistem üzerine kafa yoruyor. hem dünyayı yakından takip ediyor hem de bu topraklara has çözümler üretiyor. çiçeği burnunda dünyaya yenisöz gazetesi'nin çiçeği burnunda köşe yazarı. ekonomi üzerine öyle afaki sözler söylemek yerine, sade ve basit şeyler yazıyor. en anlaşılmaz konuları dahi herkesin anlayacağı boyuta indirgiyor. ne diyelim; allah çalışma azmini artırsın, nazarlardan saklasın...

  http://www.dunyayayenisoz.com/…mevlut-tatliyer.html
 • pro-akp ekonomi 'uzmanlarından' bir örnek daha. erdoğan'ın tezlerini öyle benimsediler ki yarın erdoğan, aksini dese sudan çıkmış balığa dönecekler.

  kendisi ekli yazısında lafı dolandırsa da aynen şunu demeye çalışmış. "halk için %5 ya da %8 enflasyonun farkı var mı? bir kaç puan yüksek enflasyon için bu kadar uğraşmaya değer mi?"

  hay hay, ben de fikirlerine katkıda bulunayım. "şirketler için %7 ya da %10 faizin farkı var mı? bir kaç puan yüksek faiz için bu kadar uğraşmaya değer mi?"

  yersen.

  http://m.yenisafak.com/…-o-kadar-da-kotu-mu-2048824
 • şimdilerde yeni şafak'ın düşünce günlüğü sayfasında yazıyor.
  güzel, önemli, derinlikli yazılar kaleme alıyor.

  işte yazısı
 • ocak 2017 derin ekonomi dergisindeki yazısından bir alıntı: "yüksek ihtimalle avro kuru 2017 sonu itibariyle 3,55-3,75 arasında kalacak." neremle gülsem bilemedim.
  30 ocak 2017 sabahı itibariyle avro 4,1458 diye not düşeyim.

  diğer bir alıntı: bist 100 endeksi 110,000-120,000 seviyesine çıkabilir.

  lan olm kendinizin bile inanmadığı şeyleri dergilerde bari yazmayın.
 • bu adam yardımcı doçent ünvanını nereden, kimden almış, nerede çalışıyor? bilelim de kimse gitmesin oralara.
 • ekonomi bilgi olmayan yandaş doktor. an itibariyle ahaber de ekonomi siciyor. reisinin dediklerini savunuyor.