şükela:  tümü | bugün
  • malumunuz birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan günlerdeyiz. toplum bu haliyle ayrıştırılmış, kutuplaştırılmış ve ortak hisleri yaşayamaz hale gelmiş durumda.

milli takımın 5 yemesini isteyenden tutun, sağlam bir ekonomik krizin ülkeyi silkelemesini isteyene kadar birçok insanın haklı gerekçeleri var.

öncelikle birliği beraberliği, ortak değerleri dinamitleyenleri alaşağı etmekten başlayarak bir çok şey yapılabilir. biraz zaman alır ama "eski türkiye" atmosferini yakalamak imkansız değil.
  • kesinlikle hiçbir kayıt ve şart olmaksızın bütün iktidarı bana, yanlış okumadınız gerçekten bana, devretmeniz lazım. ardından ben milli birliği sağlarım hiç moralinizi bozmayın. ccc
  • çomarları yakıp sabun yapmak.

birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan günlerdeyiz evet. akıl tutulması yaşayan çomarların bir an önce bu hırsızları savunmayıp bırakmaları gerekiyor. olmadı yakılmaları gerekiyor. ulan bir memleketin iq seviyesi bu kadar düşük olur ya bu kadar.

ah aziz nesin ah...
  • atatürk ilke ve inkılaplarına sıkı sıkı bağlanmak ve atatürk'ü birleştirici güç olarak kabul etmek.
  • iç cephe'yi bölen, ötekileştiren ihvan anlayışından, graham fuller projesi olan yeni türkiye cumhuriyeti saçmalığından derhal vazgeçilmelidir.

devletçilik politikaları hayata geçirilmeli, özelleştirmeler durdurulmalı, özelleştirilen tüm kurumlar ivedilikle kamulaştırılmalıdır.

ulus devlet yapısının temel taşı olan kemalizm'i ilke edinilmelidir.
  • din kisvesi adı altında her türlü ahlaksızlık ve adaletsizliği kendilerine meşru görenleri savunmayı bırakırsak,
    toplumda oluşmuş fikir uçurumlarını bir nebze gidermeye baslayabiliriz.
  • içindeki nefreti durduramayıp insanları yakmaktan bahsedenleri gördüğümüz başlık. sözlük yönetiminin bu tür vahşi yapıları sözlükte barındırması utançtır.
    --- spoiler ---

çomarları yakıp sabun yapmak. birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan günlerdeyiz evet. akıl tutulması yaşayan çomarların bir an önce bu hırsızları savunmayıp bırakmaları gerekiyor. olmadı yakılmaları gerekiyor. ulan bir memleketin iq seviyesi bu kadar düşük olur ya bu kadar.
    --- spoiler ---
    (bkz: hurdroot)
    (bkz: ekşi sözlük moderasyonu)
    (bkz: nefret suçu)
  • geç kalınmış bir temenni. ülkeyi bu kadar kutuplaştırdıktan, bir kesmin değerlerine bu kadar hakaret ettikten sonra, artık onlardan talep edemeyeceğiniz bir istek.
  • özet; ülkemizi kurtarabilmenin tek yolu birlik ve beraberliktir, kimsenin kimseye görüşlerini dikte etmeden ve saygı duyarak yaşaması ile olur ancak.

kemalizim diyenler milli birlik ve beraberlik için değil kendi görüşlerini dikte etmek için burada bulunan insanlardır, milli birlik ve beraberlik, ortak görüş ile sağlanır.

ben birleşmek için kemalist olmak zorunda değilim sende başka bir düşünceye bağlanmak zorunda değilsin.

asıl önceliğimiz baştakilerin temizlenmesi ayıklanması ve yerine yeni türkiye için yeni kan getirilmesidir. "yeni kan" konusunda iyi parti den umutluydum ilk başta fakat onun da kazanabileceğini sanmıyorum istedikleri kadar samimi olsalar da.çünkü daha önce ülkemizde benzer örnekleri oldu, hepsinin patlaması seçim kazanması beklendi ama hiçbiri kazanamadı.benim düşüncem mevcut partilerden herkesin ortak görüşüne uygun birini seçebilmektir, gerektiği zaman dini vecibelerimizi korurken gerektiğinde atatürk'ün düşüncelerini de yaşatabilmelidir. veya bir transeksüel insanın haklarını da koruyabilmelidir.bunun sebebi ise ülkemizde takım tutar gibi siyasi parti desteklenmesinden kaynaklıdır. adam yıllarca chp ye veriyor ya veya akp ye yıllarca hiç sorgulamıyor düşünmüyor bile..

böyle bir yazı yazma sebebim doğru yolun kemalist düşüncede olduğunu ifade eden arkadaşlar içindir. çünkü bunlarda kemalist çomarlar, hep söylerim ya çomar heryerde çomar.doğru yol hiç bir zaman tek bir görüş ile olamaz doğru yol bütün görüşlerin tek bir çatı altında toplanabilmesi ile olabilir ancak.

(bkz: osmanlı devleti) dile kolay 600 yıl, osmanlıyı sevmeyebilirsiniz ama sizin için güzel bir örnektir bu kadar etni çeşitliliğin birllikte yaşabilmesi.

bunu yapabilecek birinin olduğunu da sanmıyorum bu arada bana kalsa ülkemiz yok olmaya mahkumdur.duygusallığı kenara bıraktığımız zaman hiç bir işe yaramayan sadece tüketim ve dünyaya zarar verme üzerine kurulmuş bir toplumuz.. benim inancım kalmadı artık siz inanıyorsanız buyrun.
  • (bkz: hoşgörü)

kimseyi kendinize benzetmeye çalışmayın, sizden olmayanı dışlamayın.

(bkz: saygı)
    inançlara veya inançsızlığa saygı duyun.