• kafaya gel, karikatürden bir saldırı çıkarıp buradan dergiye yayım yasağı istemek. vay amına koyim ne içiyorsanız aynısından. yani karikatüre kızayım derken karikatür olmak bu olsa gerek.. asfasaf

edit: madem editten laf çarpıyoruz, mesele şu arkadaş: karikatür ne kadar sikimsonik olsa da senin yargılarına uymuyor diye, bir karikatürden suç unsuru çıkarmaya çalışman, bir derginin kapatılması çağrısında bulunman asıl gerzeklik. 'ülkenin şu halinde yapılacak iş mi bu' lafları, böyle ülkelerde hiç bitmez. doğduğum günden beri hep 'en çok birlik olmamız gereken zamanlar'da yaşadığımdan artık alışkanlık oldu heralde. derginin kendisi zaten bok gibi evet ama bu demek değildir ki suç unsuru bile olmayan bir şeye bu kadar feveran edip kapatılmasını isteyeceksin. sakin az.
  • yapacağınız espiriyi sikeyim. bu ne şimdi. buna güleni de ayrıca sikeyim
  • bir değişik versiyonu da yapılabilecek karikatür. tabi bazı kesimler kandırılmasan önce. rte ön planda. büyük harflerle hocaefendi, hizmet yazıyor. altlarda bir yerde küçük puntolarla atatürk, laiklik vs.

böyle bir karikatür için dergi kapatacak zihniyette de olmamak lazım.
  • dakika bir gol bir
    daha 12 saat olmadı birlik ,beraberlik ,kardeşlik vs. demek ki hepsi fasa fiso.
  • dostum sen buna dergi demişsin ama bu bildiğin çakma çomar pengueni.
  • ayıptır bu. daha birlik çağrısının üstünden 24 saat geçmedi. ne biçim iştir arkadaş. bu zihniyet yüzünden kopuğuz biz. bunlar yüzünden, bu tipler yüzünden bu hallere düştük.
  • debe edit:
    şimdi ben buraya neden çıktım niçin çıktım?
    tabiki ekşici güzel insanların yardım severliğini bildiğim için. minik eymen celep'in tümör ameliyatı olup, aramızda olması için 10 bin tl'ye ihtiyaç var.
    (bkz: minik eymen celep'e yardım ediyoruz kampanyası)

altındaki akp'li yorumlar şaşırtmıştır.

adamlar bildiğin "nifak tohumu eken fetocu dergi" demiş, "reis bunu görse sizi bitirir bölücü hainler" demiş, "ayıptır ülke bu haldeyken bunlar yakışmaz" demiş...

sanırım uzun yıllar sonra belki yalandan da olsa, tüm bunlar seyyar politika ürünü dahi olsa insanı mutlu ediyor.

(bkz: kk'yı kötüleyen karikatüre kızan ak partililer)

edit: dergi tepkilere dayanamayıp görseli kaldırmış. aferin lan bize, sıkıntılı ve zor zamanlarda başka bir yüzü de varmış bu milletin. şu abd güdümünü ülkeden s. edene kadar, ülkeye ördükleri sinir ağlarını kesene kadar sabredelim en azından.
  • yani son zamanlarda öyle şeyler ile karşılaşıyorum ki medyada, belki de şu terimin kullanılmasına bu mecrada en çok karşı çıkan ve kullananlarla bizzat küfürleşen ben çok rahat söylüyorum.

çomaristan'ın çomarlarınan birinin elinden çıkan karikatür.
  • şaşırtmadı.
hesabın var mı? giriş yap