• böyle yerli ürünleri hele de farklı türde ürünler denemekten korkmayan cesur girişimleri desteklemek lazım. çok sevdim özetle :)
  • 1 paket 50 kalori civarında yani benzer ürünlere göre daha az kalorili hem de daha uzun süre tok tutup canlılık veriyor.

heryerde bulunmuyor bulunsa daha da iyi olacak
  • an itibariyle neredeyse 4 lira olmuş bir minik paketi.
    çeşitli sitelerde toplu alınca da aşağı yukarı bu fiyata geliyor. erik, böğürtlen ve çileklisi yaklaşık %70 oranında elma içeriyor, geri kalanı erik, böğürtlen ya da çilek, yüzdesi çok az limon püresini saymazsak.

bence gayet lezzetli. ilave şeker yok, koruyucu yok, pestillere sıkça eklenen nişasta da yok.
    evde kurutma makinesinde yaptığım pestillerden farksız. fiyatının son birkaç ayda iki katına çıkması dışında eleştirecek bir şeyini bulamadım.
  • vişnelisi paketten çıkınca nargile gibi kokuyor
  • bim'de görüp satın aldığım muhteşem ürün. harika bir alıştırmalık. meyve karışımından oluşan bir lezzet.

elma + çeşitli kombinasyonlardan oluşuyor. erikli ve çilekli olanı denedim. ikisi de harika. deneyin.
  • elma+böğürtlenlisi harikulade olan meyve pestili. tadı aynı jelibon gibi ama sağlıklı jelibon.
  • fiyatı 1 tl iken keşfettiğim pestildir kendileri. simdi 50% artış ile 1.50 tl olmuştur ancak yine de içinde turlu koruyucu gıda kimyasalları olan gofret, şekerleme falan yerine tercih edilebilir.migros marketlerde bulunmaktadır. başka marketlerde de olabilir.
  • visne, cilek, kayisi, bogurtlen, erik... neredeyse tum cesitlerini denedigim saglikli atistirmalik.
    paket icerigine gore icerisinde meyveden baska bir sey yok. dolayisiyla dogal seker ancak inanilmaz tatli. 1 liralik incecik paketlerinden yalnizca birini tukettikten sonra bile acayip bir su icme istegi yaratiyor. dolayisiyla benim icin bir paketi acar acmaz tuketmek mumkun degil. yine de desteklenesi, dilerim boyle saglikli atistirmaliklar artar glikoz ve nisastanin desteklendigi guzel ulkemde.

edit: meraklisina web sitesi.
  • son zamanlarda keşfetiğim muhteşem atıştırmalık. içinde saçma sapan bir sürü şey içeren abur cuburlara bin basar. 1.5 tl'lik fiyatıyla da gayet ekonomiktir. ayrıca türk markasıdır, desteklenmelidir.
  • bugün tanıştığım sağlıklı görünen atıştırmalık. tüm çeşitlerini aldım, şimdilik elma ve çileklisini denedim çok beğendim. tat ve kıvam olarak biraz pestili anımsatıyor. ilave şeker içermiyor. 1 elma + içeriğine göre değişen miktarda meyve + limon püresi içeriyor. elmanın yanında ilave olarak erik, çilek, böğürtlen, vişne, hurma, şeftali seçenekleri var.

edit: en çok çileklisini beğendim. ama bana tatları yapay geldi ne kadar sağlıklı emin değilim.
hesabın var mı? giriş yap