şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: 31 mart'ta chp'ye oy vermiyoruz kampanyası) başlığında yazdığım, 125 yazarın favladığı "perinçek sen misin?" entrym moderatör tarafından silinmiş. gerekçe olarak da "tanım, tanım devamı, örnek, alıntı ya da bkz değil" olarak gösterilmiş.

  eyvallah sözlüğün bir formatı var ancak son yıllarda sözlük kendi içerisinde bu formatı başkalaştırdı ve başka bir platforma dönüştü. özellikle gündem, siyaset vb. alanlarda yazılan entrylerin neredeysi hiçbiri "tanım, tanım devamı, örnek, alıntı ya da bkz değil". söz konusu başlıkta yer alan diğer yüzlerce entry de bu tanıma uymuyor.

  bu durumda perinçekçi bir moderatörün gazabına mı uğramış bulunuyorum? bilen yeşillendirirse sevinirim.

  not: derdim sikko bir başlıkta girdiğim sikko bir girdinin silinmesi değil, keyfiyetin sözlükte dahi bu kadar rahat sergilenebiliyor oluşu.

  not2: silinmeden paylaşın.
 • ben de zamanında şurada bu konudan bahsetmiştim.
 • küçük tanrılar ülkesi’nde sıradan bir gün.
 • (bkz: #86479829) (bkz: #86610238) (daha bir dünya örnek bulurdum da üşendim.) şunlar gibi açık ırkçılık,cinsiyetçilik,hakaret içeren yüzlerce giri ve başlığın cirit attığı sözlükte ''moderatörlük'' gücünü istediği gibi kullanan birisine yapılmış serzeniş.

  bir halt olmaz dostum,şu paylaştığım tarzda girileri birkaç yazar arkadaş ile organize şekilde şikayet ettiğimiz halde giriler hala silinmeden yerlerinde duruyorlar.fazla takılmadan girine iyi kötü bir tanım ekleyip yeniden yaz *
 • eğer gerçekten varsa sözlük formatı için çaba gösteren modaratör, neden malum amaç için burada paralı kopeklik yapanları tespit edemiyor acep? apartman yıkıldığı günü düşünün mesela, ya da helikopter kazasının yaşandığı tüm gece bu başlıklar nedense kayboluyordu sürekli. gündem zaten olmadı hiç. bunlar yerine insan olan donup kalmışken penis boyundan, sesli osuruk ve sessiz osuruktan, yaran diyaloglardan ve bilumum alakasız konulardan bahsedip durabilen bir kitle vardı hep. hadi onları tespit etmek zor diyelim. ya durmadan içinde "ataturk" geçen ve alakasız karşılaştırmalar bulunduran başlıkları açan orospu çocukları? ve bu başlıkların altına atlayıp atatürk savunuculuğu yapıyor görünen ama tek derdi başlığı görünür kılmak olan diğerleri? bunlar bariz şekilde kışkırtıcılık yaparken neredesin mody?
 • benim 1000 favlık entry'imi sildiler. ben o entry için 1 yıl yatar çıkardım o derece sahiplenmiştim.
 • benim de icinde bakiniz verdigim entryim, bkz verilmedi denilerek, tabiri caizse dasak gecilerek silinmisti. demek baskalarinin da basina gelebiliyormus dedirten baslik.
 • girilerin belirli bir standart olmadan, sırf o anda onu okuyan moderatörün keyfine göre ve algı kabiliyetine bağlı olarak silinmesi durumuyla ilgili doğru bir gözlemdir.

  aynı tarafgirliğin artık göze çok batan bir başka versiyonu da başlıkların bariz bir şekilde iktidara yalakalık kıvamında değişmesidir. trollerin açtığı, ama açtığı şekilde kendi kendilerine zarar veren, çok eleştiri alan bir sürü başlık değiştirilerek gelen eleştiriler bağlam dışı bırakılmaya çalışılmaktadır.