• bu nasıl pahalılık arkadaş ya. herkesi yaşayan ölüye çevirdiler. tatil yapamaz, dışarıda yiyemez, seyahat edemez, sinemaya tiyatroya kitaba eğlenceye bütçe ayıramaz, yeterli beslenemez, doğru düzgün kıyafet alamaz, ev eşyasını yenileyemez, mutfak alışverişini eksiksiz yapamaz...

monaco yat kulübünde michelin yıldızlı şeflerin yaptığı
    deniz taraklı spagetti 760,
    karidesli gnocchi 760,
    sosisli tagliatelle 620,
    kuzu pirzola 960 lira.
    iskenderoğlu iskender'de
    special yoğurtlu iskender 725 lira.
    bonfile 725 lira.
    ankara develi'de pirzola 660 lira.
    dünyanın en zengin kulüplerinden birinin restaurantı ile türkiye'deki normal restaurantlar neredeyse aynı fiyata sahip. akıl almaz bir dönemden geçiyoruz.

kaynak
  • olaya bak michelin yıldızlı yerde yemek daha ucuz. buradaki esnaf resmen adam öpüyorlar..
  • yurdum asgari ücretlisi monaco'da deniz tarağı yiyebilir anlamı çıkaranlar olacaktır. çıkarmayın.
  • dünyanın bir çok yerinde hayat / yaşam türkiyeden daha uygun fiyatlı.
  • tüm dünya için geçerlidir bu.

geçen ay londra piccadilly'de bir italyan restoranında 8 peynirli kocaman pizza yedim. londra'nın en pahalı yerlerinden biri ve sadece 13 pound ödedim. iki katına bile yiyemezsin burada o pizzayı.
  • boşuna demiyorum insanları enayi yerine koyuyorlar.

(bkz: #163446854)

1989'dan beri restaurant işletiyoruz bu fiyatlar normal değil. mahalle arası hijyenin ne olduğunu bilmeyen kebapçılar bile adana kebaba 270 tl yazıyorlar. içine ne koyduğu belli değildir. belediye başkanları lokanta açıp halkın karnını doyurmaya çalışıyor hükümet izliyor.
  • kızım napoli de 3.5 euro ya michellen yıldızlı pizza yedim demişti espri yapıyor sanmıştım

gerçek olduğunu öğrenince bir süre ağladım
  • sadece orada değil dünyanın neredeyse her yerinde yemek türkiye'den ucuzdur.
    çünkü türkiye'de hiçbir alanda ahlak kalmamıştır.
    burada usul kim kimden ne koparırsadır.
  • fiyat kismini gectim. gecenlerde kibrista, lapta beldiyesine ait sosyal tesiste (cikarma anitinin karsisi) yedigim etin lezzetini ben turkiyede yakalayamiyorum. a sinif luks restoranda bile alamiyorum cogu zaman. bana mi oyle geliyor diye yanimdakilere sordum, onlarda lezzet konusunda bana katildi.

lapta diyorum, belediye sosyal tesis diyorum, turkiyedeki cogu mekandan leziz diyorum.
  • şebnem bursalı, sen misin?
hesabın var mı? giriş yap